آخرین خبر از وضعیت حرم حضرت معصومه بعد از اطفا حریق


به گزارش خبرگزاری موج، آیت‌الله سید محمد سعیدی ، تولیت حرم حضرت معصومه(س) پیش از ظهر امروز (19 خرداد) از مراحل ساخت شبستان امیرالمؤمنین امام علی علیه السلام بازدید و در جریان روند پیشرفت کار قرار گرفت.

وی در ادامه این بازدید که همراه با معاونان و مدیران آستان مقدس بود، از محل نگهداری کارتن‌ها در صحن امام رضا علیه السلام که شب گذشته دچار حریق شده بود، بازدید کرد.

بر اساس بازدید به عمل آمده، علیرغم دود فراوان ایجاد شده به دلیل سوختن مواد پلاستیکی و کاغذی، اعلام شد که هیچ‌گونه خسارتی به معماری سنتی و کاشی‌کاری‌های این صحن وارد نشده و صرفاً مقداری دوده بر روی آنها نشسته است که به همت خادمان حرم حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها در حال زدودن است.

همچنین درب ورودی مربوطه نیز فلزی است که خادمان بارگاه نورانی حرم مطهر کریمه اهل بیت در حال زدودن دوده‌ها و رنگ‌کاری هستند.

اطلاعات و اخبار این حادثه صرفاً توسط روابط عمومی آستان مقدس حضرت معصومه سلام الله علیها با استفاده از پایگاه خبری و کانال‌های رسمی آستان مقدس در شبکه‌های اجتماعی منعکس می‌شود و امید می‌رود زائران و مجاوران این حرم قدسی به شایعات توجه نکرده و اصحاب رسانه نیز همانند همیشه با اطلاع رسانی درست و صحیح همیار خادمان حرم بانوی کرامت باشند.

صحن امام رضا (ع) یا همان صحن اتابکی حرم مطهر حضرت معصومه (س) در جوار درِ شماره پنج محل نگهداری کارتن‌ها است که شب گذشته دچار حریق شد. خادمان آستان مقدس در برخی از مناسبت‌ها از جمله نماز ظهر عاشورا که تمامی مسیرهای منتهی به حرم مطهر مملو از خیل نمازگزاران می‌شود، از این کارتن‌ها برای اقامه نماز جماعت در خیابان‌های اطراف حرم مطهر استفاده می‌کنند. احتمال داده می‌شود علت این آتش‌سوزی اتصالی سیم‌های برق بوده باشد. این آتش‌سوزی با مشارکت نیروهای آتش‌نشان و خادمان حرم مطهر در کمترین زمان ممکن اطفا شد و هیچ خسارت مالی و جانی خاصی به دنبال نداشته است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code