اختصاص ۱۲۰ میلیارد تومان وام بلاعوض به هنرمندان تئاتر


به گزارش خبرگزاری موج، قادر آشنا مدیر کل هنرهای نمایشی در یک برنامه تلویزیونی، درباره پرداخت بدهی دولت به تئاتری ها گفت: از مجموع بدهی‌های ما به هنرمندان یک میلیارد تومان مانده که مربوط به سال‌های گذشته است. کل بدهی ما به هنرمندان تئاتر یازده میلیارد و چهارصد میلیون تومان بود.

وی درباره کمک به گروه‌های تعطیل شده تئاتری به دلیل کرونا اظهار کرد:  ستادی را با مسئولیت اتابک نادری تشکیل دادیم که گروه‌ها و افراد تئاتری متضرر شده از کرونا را که حدود یازده هزار نفر هستند، شناسایی کند. در تهران ۲۵۷ گروه نمایشی و در شهرستان ۴۴۹ گروه نمایشی شناسایی شدند. علاوه بر آن، مشکلات افراد متضرر از کرونا در تئاتر خیابانی و تماشاخانه‌های خصوصی را هم رصد کردیم.

آشنا در ادامه از اختصاص ۱۲۰ میلیارد تومان وام بلاعوض به هنرمندان تئاتر که عضو صندوق اعتباری هنر هستند، خبر داد و گفت: این وام شامل گروه‌های تئاتری می شود که در این مدت اجرا نداشته اند. گروه‌هایی هم که با ظرفیت پنجاه درصدی در حال اجرا هستند، مشمول این وام می شوند. ما به سالن‌های خصوصی هم وام سیصد میلیون تومانی داده ایم و قرار است به ۳۱ سالن تماشاخانه خصوصی وام با بازپرداخت ۱۲ درصد بدهیم. حدود بیست درصد از بودجه اداره کل هنر‌های نمایشی را هم به شهرستان‌ها اختصاص می دهیم.

او درباره سامانه کارا هم گفت: هنرمندانی که بیمه بودند و یا عضو صندوق اعتباری هنر بودند، ۱۶ میلیون تومان وام با بازپرداخت دوازده درصد گرفته‌اند.

مدیر کل هنر‌های نمایشی درباره تئاتر فجر بیان کرد: جشنواره تئاتر عروسکی و بخشی از جشنواره تئاتر فجر به صورت آنلاین برگزار می‌شود و امسال روی نمایشنامه نویسی و تئاتر محیطی تمرکز می‌کنیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code