استارت دومین جشن آکادمی سینماسینما زده شد


به گزارش خبرنگار سینمایی خبرگزاری موج، در اواخر تابستان سال گذشته، اولین دوره جشن آکادمی سینما سینما برگزار شد. جشنی که در بخش خصوصی طراحی و اجرا شد. گرچه برگزار کنندگان آن، زمان اصلی برگزاری این جشن را در فروردین هر سال اعلام کرده بودند، اما با توجه به مشکلات اقتصادی فعلی کشور، باید آرزو کرد و امیدوار بود که دومین دوره آن، ولو با تاخیری چند ماهه برگزار شود.

در این خصوص کیوان کثیریان دبیر و موسس جایزه سینما سینما از آغاز مقدمات کار برای برگزاری دومین دوره آن خبر داد و گفت: در حال حاضر فعالیت آکادمی شروع شده و در حال جمع آوری آرا هستیم. در عین حال برای انتخاب چهره موثر سال در حوزه سینما که یکی از ویژگی های منحصر به فرد این جشن است، همانند سال گذشته برای ۲۰۰ نفر از اهالی رسانه فراخوانی ارسال شده تا در زمان مقرر آراءشان در مورد چهره موثر سال ۹۷ را برای ما ارسال کنند.

وی تصریح کرد: چهره موثر سال سینما  می‌تواند فردی از میان همه شاخه‌ها و تخصص‌های سینما و یا مدیر داخل یا بیرون حوزه سینما باشد، از این رو لازم است هر رای دهنده نام یک تا ۳ چهره را که به نظرش در سینمای ایران تاثیر مثبت داشته اند را با ذکر دلیلی کوتاه و به ترتیب اولویت حداکثر تا سوم خرداد ۹۸  برای ما بنویسد تا پس از جمع بندی در روز مراسم، اعلام شود. بدیهی است فهرست انتخاب کنندگان نیز اعلام عمومی خواهد شد و در عین حال  چهره منتخب در آیین پایانی دومین دوره جایزه آکادمی سینماسینما معرفی شده و تندیس و جایزه خود را دریافت خواهد کرد.

دبیر جایزه سینماسینما افزود: با توجه به اینکه برای اهالی رسانه که بدون هیچ چشم داشتی با ما در این زمینه همکاری می کنند احترام خاصی قائلم، فراخوان انتخاب چهره سال را شخصا و به طور اختصاصی با نام هر فرد ارسال کرده ام تا گویای این احترام به آنها باشد. گمان می کنم که همانند سال گذشته، از تعدادی از این افراد به دلیل اینکه به فرد خاصی نرسند  رایی دریافت نکنیم و حدود ۱۷۰ نفر از این میان آراء خود را برای ما ارسال کنند.

کثیریان در مورد زمان و مکان قطعی برگزاری این جشن گفت: تلاش ما بر این است که این مراسم را در اوایل تابستان برگزار کنیم اما همه چیز به تامین بودجه و اسپانسرشیپ ما بستگی دارد.

وی اعلام جزییات بیشتر دومین دوره جشن آکادمی سینما سینما را به پس از قطعی شدن برنامه ها موکول کرد. 

 

بیشتر بخوانید:

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code