اطلاعات عکاسان را در تورهای عکاسی خوشه ارتقا می دهیم


یزدان سیف، معاون وزیر جهاد کشاورزی و رییس هیات مدیره شرکت بازرگانی ایران در مورد اهدافی که مسابقه عکس خوشه دنبال می کند گفت: این مسابقه به دنبال قصه و داستان نان، از مزرعه تا سفره است و بیش و پیش از همه به دنبال نمایش نعماتی است که خداوند  در این سرزمین، به ما عطا فرموده است.

وی افزود: دومین نتیجه این مسابقه، نمایاندن و ثبت ضعف ها و خطاها در کنار کارها و تجارب نیکو و همینطور فرهنگسازی در حوزه های تولید و مصرف گندم و نان است.

یزدان سیف ادامه داد: سومین دستاورد این جشنواره می تواند مستندسازی به عنوان دانشی برای استفاده نسل های بعد است.

معاون وزیر در پاسخ به این سوال که آیا فکر می کنید که یک هنرمند عکاس، اطلاعات لازم در حوزه تخصصی زنجیره گندم را دارد تا بتواند به این اهداف دست پیدا کند گفت: ما با برگزاری منظم تورهای عکاسی طی شش ماه آینده، به آنها کمک می کنیم تا به این سطح از اطلاعات برسند و در کنار ما اطلاعاتشان به روز خواهد شد.

وی تاکید کرد: در این تورها ما کمک می کنیم تا اطلاعات عکاسان به مقدار قابل توجهی ارتقاء پیدا کند تا بتوانند بیانگر واقعیت باشند.

یزدان سیف در انتها تصریح کرد: در این تورهای عکاسانه، هم میزبان عکاسان بومی و هم هنرمندان پایتخت نشین خواهیم بود.

شایان ذکر است روز گذشته طی مراسمی، از پوستر و فراخوان سومین دوره مسابقه عکس خوشه، با داوری افشین شاهرودی ، حسن غفاری و مسعود زنده روح کرمانی به دبیری محمدتقی طباطبایی، رو نمایی شد. این مسابقه در چهار بخش حرفه ای، موبایلی، مجموعه عکس و ویژه زیر پانزده سال اجرا و اختتامیه آن در بهمن ماه سال 1398 برگزار خواهد شد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code