انیمیشن کاغذپاره‌ها نامزد بهترین انیمیشن در جشنواره انیماتور شد


به گزارش خبرگزاری موج، مستند – انیمیشن کاغذپاره‌ها ساخته بهزاد نعلبندی به عنوان یکی از پنج اثر در بخش رقابتی اصلی جشنواره انیماتور لهستان نامزد بهترین انیمیشن بلند شد.

جشنواره انیماتور بزرگترین جشنواره انیمشین کشور لهستان است که در شهر پوزنان برگزار می شود.

مستند_ انیمیشن «کاغذپاره‌ها» پیش از این کاندیدای بهترین انیمیشن از جایزه آسیاپاسیفیک شده بود و در جشنواره مستند آمستردام ایدفا و چندین جشنواره سینمایی و مستندحضور داشته است.

«کاغذپاره‌ها» در این جشنواره با فیلم های «دماغ یا توطئه مادویکس» ساخته «آندری خرژانفسکی» از کشور روسیه که امسال جایزه هیات داوران جشنواره آنسی را دریافت کرده و فیلم «لذت های محتاطانه» ساخته «لوئیس کالر» از آمریکا و دو فیلم دیگر رقابت می کند.

جشنواره انیماتور لهستان از ۳تا ۹ اکتبر (۱۲ تا ۱۸ مهرماه) برگزار می شود.

مستند- انیمیشن «کاغذ پاره‌ها» روایت زنان زجر کشیده و بی خانمانی است که به شکل اسف‌باری در یک کمپ نگهداری می شوند.

این فیلم برای اولین بار در جشنواره بین‌المللی فجر رونمایی شد و نمایش بین‌المللی خود را در جشنواره «ایدفا» آغاز کرد. همچنین این فیلم علاوه بر نامزدی جایزه بهترین انیمیشن سال از آسیا پاسیفیک، کاندید حضور در جشنواره فیلم استانبول بود که فعلا به دلیل بیماری کرونا به تعویق افتاده است و در جشنواره های مونیخ و کراکوف که در دوران کرونا به صورت آنلاین حضور داشته و در جشنواره سینما حقیقت حضور موفقی داشته است.  

پخش جهانی این فیلم به عهده شرکت مستقل های ایرانی با مدیریت محمد اطبایی است.

عوامل فیلم «کاغذ پاره ها» عبارتند از: نویسنده، طراح، انیماتور، تدوین ، تهیه کننده و کارگردان بهزاد نعلبندی، آهنگساز عطا ابتکار، طراح صدا انسیه ملکی، پژوهشگر الهام آریامنش، مدیر روابط عمومی غزاله سعادتی.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code