برنامه پاییز سینماتک خانه هنرمندان اعلام شد


به گزارش خبرگزاری موج، قرار است در برنامه فصل پاییز سینماتک خانه هنرمندان ایران  فیلم‌های محبوب جمعی از منتقدان و کارگردانان سینمای ایران با عنوان فیلم محبوبِ من نمایش داده شود.

سعید عقیقی، محمدرضا اصلانی، امیر پوریا، بهنام بهزادی، شادمهر راستین، محسن آزرم، سعید قطبی‌زاده، مهرزاد دانش، مجید برزگر، خسرو دهقان، فریدون جیرانی و مسعود کیمیایی هر یک فیلم محبوب‌شان را برای نمایش در سینماتک خانه هنرمندان ایران انتخاب کرده و خود نیز با حضور در برنامه نمایش فیلم، به نقد و بررسی آنها خواهند پرداخت.

در میان این آثار، فیلم‌هایی از کارگردانان سینمای ایران و جهان از جمله عباس کیارستمی، لری پیرس، روبرت برسون، بروس رابینسون، علی کسمایی، کانه‌تو شیندو و.. به چشم می‌خورد.

بر اساس برنامه اعلام‌شده، در نخستین برنامه فصل پاییز دوشنبه ۱ مهر فیلم «جزیره» به کارگردانی کانه‌تو شیندو به‌عنوان فیلم محبوب سعید عقیقی به روی پرده می‌رود. «لانسلوا دولاک» اثر روبرت برسون فیلم محبوب محمدرضا اصلانی است که دوشنبه ۸ مهر به نمایش در خواهد آمد. پس از آن، دوشنبه ۱۵ مهر فیلم «ویتنیل و من» به کارگردانی بروس رابینسون به‌عنوان فیلم محبوب امیر پوریا به روی پرده خواهد رفت. فیلم محبوب بهنام بهزادی «زیر درختان زیتون» به کارگردانی عباس کیارستمی است که دوشنبه ۲۲ مهر به نمایش در می‌آید. دوشنبه ۲۹ مهر نیز فیلم «داستان توکیو» به کارگردانی یاسوجیرو ازو به‌عنوان فیلم محبوب شادمهر راستین به روی پرده خواهد رفت.

در نخستین برنامه آبان‌ماه سینماتک خانه هنرمندان ایران، دوشنبه ۱۳ آبان فیلم «۲۴ فریم» اثر عباس کیارستمی به‌عنوان فیلم محبوب محسن آزرم به نمایش در خواهد آمد. «در مکانی خلوت» به کارگردانی نیکلاس ری فیلم محبوب سعید قطبی‌زاده است که دوشنبه ۲۰ آبان به روی پرده می‌رود. دوشنبه ۲۷ آبان نیز فیلم «جاذبه» اثر آلفونس کوارون به‌عنوان فیلم محبوب مهرزاد دانش به نمایش در می‌آید.

در ادامه برنامه‌های فصل پاییز سینماتک خانه هنرمندان ایران، دوشنبه ۴ آذر فیلم «آینه» به کارگردانی آندره تارکوفسکی به‌عنوان فیلم محبوب مجید برزگر به روی پرده خواهد رفت. فیلم محبوب خسرو دهقان «مرد عوضی» آلفرد هیچکاک است که دوشنبه ۱۱ آذر به نمایش در می‌آید. پس از آن دوشنبه ۱۸ آذر فیلم «غفلت» به کارگردانی علی کسمایی به‌عنوان فیلم محبوب فریدون جیرانی به روی پرده می‌رود. فیلم پایانی این فصل نیز فیلم محبوب مسعود کیمیایی «حادثه» به کارگردانی لری پیرس است که دوشنبه ۲۵ آذر به نمایش در خواهد آمد.

تمامی این فیلم‌ها ساعت ۱۷:۳۰ در سالن استاد ناصری خانه هنرمندان ایران به روی پرده خواهند رفت. علاقمندان برای حضور در این برنامه‌ها می‌توانند به سایت «تیوال» و یا به‌صورت حضوری به واحد سینماتک خانه هنرمندان ایران مراجعه کنند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code