برگزاری مراسم شب تعزیه در تماشاخانه سنگلج


به گزارش خبرگزاری موج، مراسم شب تعزیه سنگلج با حضور علائدین قاسمی، مهدی قاسمی، حسین عقیقی، حسن عقیقی، قهرمان یوسفی، امیرحسن نژاد، جلال علیخانی و حسین صاحبدل در سه تاریخ چهار، شش و هشتم خرداد ماه ساعت ۲۱ در تماشاخانه سنگلج برگزار خواهد شد.

ورود برای عموم در این مراسم آزاد است.

سارا رسول‌زاده و یلدا عباسی با «مارلون براندو» همراه می‌شوند

سارا رسول‌زاده و یلدا عباسی در نمایش مارلون براندو به نویسندگی و کارگردانی مهران رنج‌بر به ایفای نقش می‌پردازند. این نمایش این روزها تمرین‌های خود را برای اجرا در تماشاخانه سپند سپری می‌کند.

سارا رسول‌زاده و یلدا عباسی از بازیگرانی که پیش از این در نمایش «خانه برناردا آلبا» به کارگردانی دکتر علی رفیعی به ایفای نقش پرداختند، به پروژه «مارلون براندو» پیوستند. امین تارخ بازیگر با سابقه سینما، تئاتر و تلویزیون نیز در نمایش «مارلون براندو» به ایفای نقش می‌پردازد.

«اکتیران» سرمایه‌گذار این اثر نمایشی است. دیگر بازیگران «مارلون براندو» نیز به زودی معرفی می شوند.

انتخاب عکس‌های سه اُپرای گروه تئاتر عروسکی آران برای انتشار کتاب نودمین سال تأسیس «یونیمای جهانی» 

عکس‌های سه اُپرای گروه تئاتر عروسکی آران به کارگردانی و نویسندگی بهروز غریب پور سرپرست و بنیانگذار این گروه، برای انتشار در «کتاب نودمین سال تأسیس اتحادیه ی بین المللی نمایشگران عروسکی جهان (یونیما)»، انتخاب شدند.

این کتاب حاوی بهترین اجراهای نمایش‌های عروسکی در نود سال اخیر است. اُپراهای «رستم و سهراب، عاشورا و لیلی و مجنون» اُپراهای برگزیده ای هستند که برای این رخداد بزرگ انتخاب شده اند.

از میان این سه اثر اُپراهای «عاشورا و رستم و سهراب» بیشترین شمار اجرا در خارج از کشور را به خود اختصاص داده‌اند. اُپرای «عاشورا» در رم، شارل له ویل مزیه فرانسه و کراکوی لهستان و اُپرای «رستم و سهراب »در دوبی، رم وتفلیس گرجستان به اجرا در آمده اند. عکاسی این آثار توسط احسان نقابت انجام گرفته است.

به گفته مسئول رسانه‌ای گروه، در ادامه رپرتوار سال ۱۳۹۸ که با اجرای دو اپرای عشق و خیام آغاز شد ، در شهریور ماه و همزمان با ماه محرم اُپرای عاشورا و سپس اپرای مولوی و سایر آثار گروه آران در محل تالار فردوسی بنیاد فرهنگی هنری رودکی به اجرا در خواهد آمد.

بازگشت محسن تنابنده بعد از ١٣ سال به تئاتر

محسن تنابنده بازیگر تئاتر، تلویزیون و سینما بعد از ۱۳ سال با نمایش مولن‌روژ به کارگردانی حسین پارسایی روی صحنه می‌رود. آخرین اجرای تنابنده بازی در نمایش «شوایک» به کارگردانی کوروش نریمانی است که در سال ۱۳۸۵ در سالن قشقایی مجموعه تئاتر شهر روی صحنه رفت.

«مولن‌روژ» نوشته آرش عباسی جدیدترین اثر حسین پارسایی بعد از موزیکال «بینوایان» است. «مولن روژ» که این روزها با تهیه‌کنندگی محمد قدس در حال آماده سازی است تابستان سال جاری به صحنه خواهد رفت.

نمایشنامه‌خوانی ترور در تماشاخانه سرو

نمایشنامه خوانی ترور به نویسندگی حمیدرضا نعیمی و کارگردانی میلاد جباری مولانا در تاریخ‌های  یکشنبه، سه شنبه و چهارشنبه (پنجم، هفتم، هشتم خرداد ماه ۹۸) از ساعت ۱۹ در تماشاخانه سرو انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس اجرا می‌شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code