تدارک ۲۰۰ ساعته صدای مراکز استان ها برای عید سعید غدیر خم


به گزارش خبرگزاری موج به نقل از روابط عمومی معاونت امور استان‌های سازمان صدا و سیما ، با توجه به به دهه ولایت و فرا رسیدن عید سعید غدیر خم ، 40 شبکه رادیویی استانی و شهری، تدارک گسترده‌ای برای تولید و پخش ویژه برنامه‌های شاد و معارفی دیده‌اند.

هدف از تولید این برنامه‌ها، افزایش نشاط و انبساط خاطر جمعی و فردی برای مخاطبان است.

چراغ‌های دل، قرار بندگی، نجوای بیداری، ایوارتان و خیر، برآستان نیاز، لحظه‌های اجابت، ولایت بایرامی، در حریم بندگی، بربال سخن، شب‌های نقره‌ای، در خلوت نیاز و تا آسمان از جمله برنامه‌هایی از جمله این برنامه‌ها هستند.

این ویژه برنامه‌ها در ساختارهای مختلف ترکیبی، مجله‌ایی، کارشناسی، مسابقه، مستند، میزگرد، گزارش مردمی، موسیقی وترانه، نمایش‌های شنیدنی، تولیدات مردمی، تلفن و پیامک، گزارش‌های متنوع از آداب و رسوم عید سعید غیر خم در بین اقوام در استان‌ها خواهند بود.

شادی و نشاط جمعی با تکیه بر مبانی دینی، بررسی تاریخی عید غدیر، بازگویی شخصیت و جایگاه امیرالمومنین علی(ع) در اسلام، تفسیر و ترویج فلسفه غدیر، اهمیت واقعه غدیر، ولایت و نقش آن در جامعه، رفتار امام علی(ع) با کودکان و یتیمان، تبیین موضوع ولایت مداری در اسلام و بررسی دلایل جانشینی امام علی(ع)، در این برنامه‌ها مورد تاکید و توجه قرار می‌گیرند.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code