تقدیر از فردوس کاویانی در خانه سینما


به گزارش خبرگزاری موج در ادامه جلسات کانون فیلم خانه سینما ، با عنوان «گوشه‌های کم‌پیدای سینمای ایران» به کوشش امیر پوریا ، آیین نکوداشت فردوس کاویانی بازیگر باسابقه تئاتر ، سینما و تلویزیون ایران، در تاریخ چهارشنبه ۲۶ تیرماه، ساعت 18 برگزار می‌شود.

این آیین، مروری بر کارنامهٔ هنری او خواهد داشت و همکاران او در عرصه هنر، ازجمله مسعود جعفری جوزانی ، حمید جبلی، علی‌رضا خمسه و صدرالدین زاهد دربارهٔ این هنرمند سخنرانی می کنند.

نمایش گوشه‌هایی از تئاترهای قدیمی و فیلم‌ها و سریال‌های او و پخش پیام تصویری اختصاصی داریوش مهرجویی برای این جلسه، قسمت های دیگری از این مراسم است.

امیر پوریا که برگزاری این بزرگداشت با کوشش او انجام می شود با انتشار تصویری از خود کنار فردوس کاویانی و همسرش در صفحه شخصی اش در اینستاگرام ، نوشت: «عکس به دیدار اخیری مربوط می شه که برای ضبط پیام تصویری آقای فردوس کاویانی به منزل‌شون در لواسان رفته بودیم و مزاحم ایشون و همسرشون و پسرشون آرتین عزیز شدیم. دخترشون آرمیتا برای دریافت تقدیرنامه و هدیه در مراسم چهارشنبه حضور خواهند داشت و شرایط جسمانی خودشون اجازهٔ شرکت در مراسم ما رو نمی ده متاسفانه. اما آقایان مسعود جعفری جوزانی، هادی مرزبان ،حمید جبلی، علیرضا خمسه و… در مراسم صحبت خواهند کرد و پیام تصویری آقای داریوش مهرجویی هم پخش خواهد شد.

به شدت متحیرم از این که ظواهر امر و واکنش ها نشون می ده اغلب فقط در باب اهمیت قدردانی از هنرمندان در زمان حیات شون شعار می دیم و برگزارکنندگان این نوع نکوداشت ها رو همراهی نمی کنیم؛ مگر در لایک کردن و البته کامنت ها و مسیج هایی در توضیح این که «ایران نیستم» و «تهران نیستم» و «نمی تونم بیام»!

امیدوارم بالاخره تعداد قابل اعتنایی از این همه، برعکس باشند و قدردانی از بازیگر بی ادعا و خاطره ساز رو با حضورشون نشون بدن، نه از پای گوشی و دورادور.»

در پی انتشار این پست اینستاگرامی بسیاری از هنرمندان همچون نوید محمدزاده، فاطمه معتمدآریا، سحر دولتشاهی، سحر جعفری جوزانی، نعیمه نظام دوست، مهدی پاکدل، امیر جدیدی، محمدحسین مهدویان، محسن تنابنده، سعید روستایی و …. استوری مشترکی را در صفحات خود در فضای مجازی به اشتراک گذاشتند و ضمن حمایت از برگزاری این بزرگداشت، نوشتند: «در نکوداشت فردوس کاویانی حاضر شویم تا بعدها حسرت قدردانی از هنرمند در دوران حیاتش بر دلمان نماند.»

حضور در این برنامه برای همه آزاد و رایگان است و علاقه‌مندان می‌توانند به نشانی خیابان بهار، خیابان سمنان، شماره 29، خانه سینما، مراجعه کنند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code