تولید بیش از ۱۵ هزار دقیقه برنامه آموزشی رادیو در دوران انتشار کرونا


به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون خبرگزاری موج،  شبکه های مختلف رادیو با هدف کمک به یادگیری دانش‌آموزان، ایجاد عدالت آموزشی و رفع نیازهای تحصیلی در دوران انتشار کرونا، در مجموع با تولید ۱۵۳۳۰ دقیقه برنامه تولیدی در ۴۵۱ برنامه تا پانزدهم خرداد ماه، بخش عمده‌ای از نیازهای تحصیلی دانش‌آموزان را فراهم کردند.

همچنین تولید برنامه با رویکرد مشاوره تحصیلی و آموزش دروس تخصصی و عمومی در رشته‌های مختلف، راه‌اندازی ستاد آموزش رادیو و ایجاد ظرفیت آموزشی به نام « مدرسه رادیو » در شبکه‌های قرآن، فرهنگ، جوان و نوروز و ایجاد فضای مجازی با عنوان «مدرسه مجازی رادیو» در کنار تولید و پخش بسته‌های آموزشی پس از پخش، از اقدامات رادیو در این دوره بود.

بر اساس این گزارش، شبکه قرآن، از ۱۷ اسفند ماه سال گذشته تا ۳۱ اردیبهشت سال جاری ۲۳۴۰ دقیقه، شبکه نوروز از ۲۸ اسفند ماه تا ۲۲ فروردین ۱۲۰۰ دقیقه، شبکه فرهنگ از ۲۴ اسفند تا ۱۵ خرداد ۶۹۹۰ دقیقه و شبکه جوان از ۱۰ اسفند تا ۱۵ خرداد ۴۸۰۰ دقیقه برنامه تولیدی داشتند که در قالب برنامه‌های گفت‌وگو محور پخش شد.

همچنین از ۱۰۰ درصد تولید و پخش برنامه‌های درسی شبکه‌های رادیویی در طول این مدت، ۱۵ درصد مربوط به شبکه رادیویی قرآن، ۸ درصد مربوط به شبکه رادیویی نوروز، ۳۱ درصد مربوط به شبکه رادیویی جوان و ۴۶ درصد مربوط به شبکه رادیویی فرهنگ است.

در تابستان نیز رویکرد رادیو با توجه به ادامه بحران کرونا توجه به آموزش در قالب سرگرمی و برنامه ریزی برای اوقات فراغتی مبتنی بر حضور در خانه بوده است بر همین اساس شبکه های رادیویی با افزایش برنامه های مسابقه محور و آموزشی و سرگرمی سعی در پر کردن اوقات فراغت شنوندگان به بهترین نحو هستند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code