تولید ۵۳۰۰ برنامه کوتاه قرآنی برای پخش از شبکه‌های رادیویی


به گزارش خبرگزاری موج، مجتبی ایزدی مدیر رادیو قرآن اعلام کرد: رادیو قرآن در اقدامی به تولید برنامه‌های کوتاه رادیویی با موضوعات قرآنی و معارفی پرداخته و این برنامه‌های کوتاه قرار است برای پخش در اختیار همه شبکه‌های رادیویی قرار گیرد.

مجتبی ایزدی در خصوص تولید برنامه‌های کوتاه در رادیو قرآن گفت: شبکه رادیویی قرآن از تیرماه سال گذشته بحث تولید برنامه‌های کوتاه را به دلیل شرایط جامعه، سرعت بالای زندگی و حوصله پایین مخاطب در دستور کار قرار داد و برنامه‌ریزی‌ها برای یک حرکت گسترده در راستای تولید هزاران برنامه آغاز شد.

وی ادامه داد: طی برنامه‌ریزی انجام شده ۵۴ عنوان برای برنامه‌ها انتخاب شد و ۵ هزار و ۳۰۰ برنامه در مسیر تولید قرار گرفت که تا شهریورماه ۱۳۹۹ حدود ۷۰ درصد کار انجام شد و که در حال پخش است و مابقی هم در دست تولید است.

مدیر رادیو قرآن درباره دلایل تولید این‌گونه آثار گفت: مخاطب برخلاف دیروز امکان انتخاب بیشتری دارد و باید ما کاری می‌کردیم که مخاطب در مدت کمتر محتوای جذاب دریافت کند. همچنین نیاز فضای مجازی دیگر دلیل ما بود زیرا قصد داشتیم مخاطب ادامه پیام برنامه‌ها را در شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی دنبال کند.

ایزدی تنوع بخشی به جدول پخش برنامه‌ها را دیگر دلیل تولید برنامه‌های کوتاه عنوان کرد و گفت: با این کار ضمن تنوع بخشی به جدول پخش رادیو قرآن، فرصت پخش برنامه‌های قرآنی را در دیگر شبکه‌های رادیویی هم فراهم کردیم زیرا دیگر شبکه فرصت تولید برنامه‌های بلند قرآنی را تولید و پخش کنند و ما با این کار فرصت را برای دیگر شبکه‌های ملی و استانی فراهم کردیم.

وی درباره شکل برنامه‌های کوتاه گفت: این برنامه‌ها همه کمتر از ۱۰ دقیقه زمان دارد و محتوای آن به‌گونه‌ای طراحی شده که وابسته به برنامه قبل و بعد نباشد، تا به این صورت مخاطب با استماع یک برنامه هم بتواند محتوای مورد نظر را کامل دریافت کند.

مدیر رادیو قرآن درباره قالب این برنامه‌ها گفت: این برنامه‌ها در قالب‌های مستند، مجله‌محور، گفت‌وگو محور، تلاوت ادعیه، علوم قرآنی، آموزش و… تولید شده که هر برنامه کاملاً مستقل است. مثلاً در حوزه تلاوت برنامه‌های کوتاه برای آشنایی با صوت و لحن تولید شده و در موضوع تفاسیر بیش از ۶۰ برنامه تولید شده است.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code