جان مایه پیام گام دوم رهبری، ملت ایران است


به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون خبرگزاری موج، در مراسم اختتامیه پنجمین دوره جشنواره تلویزیونی جام جم، پس از گرامیداشت یاد و خاطره خشایار الوند، علی عسگری رئیس سازمان صداوسیما گفت: انسان تنها پدیده خداگونه روی زمین است و بنا بر این همه انسان ها دارای ارزش ویژه ای هستند و اگر دل به خدا بسپارند و توجه به خدا داشته باشند، درون پرمحبت و نورانی خواهند داشت. اخلاق و رفتار زیبا موجب کمک به دیگران و رشد جامعه ما می شود و کسانی که این در این مسیرند، راه موفقیت را سپری می کنند و اگر به دنیا تکیه کنند، افول می کند.

وی با بیان اینکه اگر انسان دچار پستی ها شود، از حیوان ها هم کمتر می شود، افزود: امیدواریم که در ترازی باشیم که بتوانیم با زنده نگه داشتن یاد خدا، هم درون خود را آباد کنیم و هم بتوانیم به دیگران خدمت کنیم. هنر دمیدن روح تعهد در انسانها و شکل گیری شور و  اشتیاق بیشتر در زندگی است.

علی عسگری ضمن بیان اینکه تمام انسان های بزرگ و شهدای بزرگ، برای ساختن جامعه، همه عشق و شور ایمانی را درون خود دارند و در خدمت جامعه هستند،اظهارداشت: ما افتخار می کنیم که در رسانه ملی کار می کنیم و می توانیم به مردم خدمت کنیم. کاری که در آن می توانید با انبوه مردم صحبت کنید و شور و اشتیاق را در جامعه ایجاد کنید. ما برای ملت ایران خدمت می کنیم و شاکر خداوند هستیم.

وی سپس به بیانیه گام دوم مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: در واقع کلید واژه و جان مایه بیانیه گام دوم ایشان، مردم ایران هستند و ما می‌بینیم که مقام معظم رهبری قلم را با نام مردم ایران آغاز می کنند و برای مردم و عظمت مردم و بزرگی آنها می نویسند، ملت ایران قهرمان این داستان هستند.مردم بزرگی که پای آرمان هایش میایستد و پای حق و حقیقت هست.

رییس سازمان رسانه ملی با بیان اینکه ایشان می فرمایند که این ملت می توانند به آینده نویدبخشی برسند، ادامه داد: ایشان می فرمایند که ما برای آینده باید خود سازی کنیم تا شور و اشتیاق مان برای خدمت زیاد باشد و پس از آن جامعه سازی کنیم و کسی که خودسازی کرد می تواند بر دیگران تاثیر بگذارد و در راه اعتلاء ایران گام بردارد.

علی عسگری افزود: چند روز قبل در ملاقاتی ایشان چهار ویژگی را برای تمدن ما ذکر کردند. اولین تفاوت ذکر شده توسط ایشان این بود که تمدن ما تمدنی توحیدی است در مقابل تمدن غالبی که بدون اعتقاد به خدا بنا شده است.دوم ویژگی تمدن ما عبودیت و سوم کرامت انسانی است که انسان در اسلام ذاتا کرامت دارد. در حالی که در تفکرات غربی سخنان زیادی وجود دارد حتی انسان گرگ انسان دیگر است. گرچه در صورت افول انسان پست تر از حیوان می شود. چهارمین نکته مورد تاکید ایشان در تمدن سازی ما سبک زندگی ایرانی اسلامی است.

رئیس سازمان رسانه ملی افزود: در پایان مانیفست گام دوم، ایشان می فرمایند در مورد سبک زندگی باید کار فاخری انجام دهیم. ما باید آینده را فتح کنیم و برای این امر بر جوانان باهوش و غیرت تکیه می کنند که با غیرت جوانان ایرانی باید ایران را قدرتمندتر کنیم و در مقابل نظام سلطه بایستیم و تمدن نوینی را بنا کنیم.

وی ادامه داد: در این لحظه به یاد آوردم که ذکر کنم ما دو پروژه بزرگ ملی را کلید زده ایم. پروژه های حضرت موسی و سلمان علیه السلام که هر دو بر ملت ها و تمدنها اشاره دارند. بر قوم یهود پیامبران زیادی نازل شدند که به دلیل دل سپردن به دنیا، گرچه قدرت مالی جهان را در دست خود حفظ کردند، اما قوم برتری هستند که افول کرده است.

علی عسگری افزود: اما از سوی دیگر پیامبر اسلام روزی می فرمایند، ما قومی را می آوریم که خدا را دوست دارند و خداوند هم آنها را دوست دارد و وقتی از ایشان سوال می کنند که این قوم کدامند دست بر شانه سلمان می گذارند و می گویند از قوم این مرد هستند. یعنی قومی که در آینده خواهند آمد و بار امانت را بدوش خواهند کشید هموطنان سلمان هستند. امیدوارم که این دو کارگردان در تولید این آثار فاخر موفق عمل کنند.

رییس سازمان رسانه ملی افزود: سال ۱۳۹۷ سال حساسی بود و ملت ایران ایستادند و همه نقشه های دشمنان را نقش بر آب کردند. من به نوبه خودم از ملت ایران و از برگزار کنندگان این جشنواره تشکر می کنم. امسال سال کالای ایرانی نام گذاری شد و بخش های مختلف رسانه ملی امسال روی این زمینه کارهای فراوانی کردند و به نظر من تمایل مردم به خرید و تولید کنندگان به تولید کالای ایرانی تمایل پیدا کردند که این یعنی تقویت کشور. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code