جشنواره تلوراید آمریکا به دلیل کرونا لغو شد


به گزارش خبرگزاری موج به نقل از اسکرین، مسئولان جشنواره تلوراید آمریکا که همه‌ساله در شهر کوهستانی تلوراید در ایالت کلرادو برگزار می‌شود در بیانیه‌ای اعلام کردند: «پس از ماه‌ها تلاش برای برگزاری فیزیکی این رویداد سینمایی در نهایت به اتفاق آرا به این تصمیم دشوار رسیدیم که چهل و هفتمین جشنواره فیلم سینمایی تلوراید را در سال ۲۰۲۰ لغو کنیم».

این جشنواره همچنین از رونمایی از فیلم‌های امسال جشنواره تلوراید در آینده‌ای نزدیک خبر داد اما برنامه‌ای برای برگزاری مجازی جشنواره و نمایش آنلاین آثار سینمایی ندارد؛ رویدادی که در سال‌های اخیر به یکی از جشنواره‌های مهم در تقویم سینمایی و جشنواره‌ای مهم در ابتدای فصل جوایز تبدیل شده است.

در بیانیه جشنواره تلوراید آمده که تا هفته گذشته نیز تصمیم به برگزاری جشنواره داشته‌اند اما افزایش روزافزون موارد ابتلا به ویروس کرونا و ایجاد جوی ناآرام در سطح ملی حتی بهترین استراتژی را برای برگزاری جشنواره در این شرایط غیرقابل کنترل تهدید می‌کرده است.

هفته گذشته مدیران چهار چشنواره مهم پاییزی سینمایی جهان شامل ونیز، تورنتو، نیویورک و تلوراید اعلام کردند، امسال و در سایه شیوع ویروس کرونا همکاری را جایگزین رقابت با یکدیگر خواهند کرد.

چهل و هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم تلوراید قرار بود از تاریخ ۳ تا ۷ سپتامبر (۱۳ تا ۱۷ شهریور) برگزار شود.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code