حرکت اینستاگرام نشان از ضعف آمریکا در مقابل سپاه دارد/فیلتر اینستاگرام گزینه مهم قابل تاملی است


مهدی فضائلی در ارتباط با حذف صفحات سپاه و اعضای این نیرو از اینستاگرام گفت: این حرکت برای ما تازگی نداشت چرا که پیش از این در شبکه های دیگری همچون توئیتر و فیس بوک هم، این تجربه را داشته ایم. اینها با برخورد دوگانه ای که دارند، درسال گذشته هم در آن فضاها تعداد زیادی از حساب های کاربری یا توئیت ها را حذف کرده بودند. الان هم با این کار اینستاگرام، این پیام مهم را دریافت می کنیم که در واقع شاهد اعمال سلطه با معیارهای دوگانه هستیم؛ چرا که در حال حاضر، در توییتر، فیس بوک و اینستاگرام  صفحات و حساب هایی وجود دارد که متعلق به نیروهای تروریستی است. حتی اخیرا رویترز در گزارشی اعلام کرد که شاید هزار اکانت متعلق به داعش، در این فضاها فعالیت می کنند.

ماهیت دوگانه و استکباری آمریکا هویدا شد

معاون دفتر حفظ و نشر آثار رهبر معظم انقلاب تصریح کرد: به هر حال وقتی دولت آمریکا، از گروه های تروریستی مثل داعش حمایت می کند و حتی آنها را به وجود می آورد، بعد ادعای مبارزه با تروریست می کند؛ طبیعی است که به تبع از سردمدارانش، موسسات، شرکت ها و هولدینگ های این کشور هم، همین رفتار دوگانه و بی قاعده را داشته باشند.

این فعال سیاسی و فرهنگی ادامه داد: به نظر من، این نشانه های خیلی خوبی از باب شناخت عمیق تر ماهیت غرب و دولت مستکبر آمریکا است؛ تا آنهایی که با ساده اندیشی با این مسئله مواجه می شوند، بدانند که رفتار استکباری به چه معنا است و غربی ها برای اعمال سلطه چگونه تلاش می کنند.

آمریکا از تبعات روررویی با سپاه هراس دارد

این کارشناس رسانه در ادامه اظهار داشت: از طرف دیگر اعمال تحریم سپاه و سپس بستن صفحات آن در فضای مجازی، نشان دهنده ضعف آمریکا و بیان کننده این نکته است که آنها هنوز جرات نمی کنند در عرصه های جدی تر این مسئله ورود پیدا کنند؛ چرا که نسبت به تبعات رویارویی با سپاه وقوف دارند و می دانند که آثار و هزینه های سنگینی برای آنها خواهد داشت.

رفتار اینستاگرام از منظر حقوقی قابل پیگیری است

مدیرعامل سابق خبرگزاری فارس در مورد نحوه مقابله با این حرکت اینستاگرام اظهار داشت: به نظر من هم اقدامات رسانه ای در جهت افشاکردن این ماهیت، باید صورت بگیرد و هم از منظر حقوق بین الملل و ساحت بین المللی، دستگاه های مربوطه و از جمله قوه قضاییه اقدامات مناسبی را برای پیگیری حقوقی این مسئله داشته باشند.

فیلتر کردن اینستاگرام گزینه مهمی است

مهدی فضایلی نسبت به فیلتر کردن اینستاگرام هم گفت: اگر بخواهد فیلترینگ اینستاگرام همانند تلگرام انجام شود، شکل مناسبی نیست؛ ولی اگر مجموعه نظام و دستگاه اجرایی کشور به صورت مصمم به این مسئله ورود کنند، این هم به عنوان یک گزینه مهم می تواند مورد توجه و مطالعه قرار بگیرد.  

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code