حفظ آثار تاریخی و فرهنگ ناملموس اصفهان از اهداف برنامه زنده رود


به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج اصفهان، حبیب نریمانی در جمع اصحاب رسانه با اشاره به اینکه حفظ آثار تاریخی و فرهنگ ناملموس اصفهان از اهداف برنامه زنده رود است، بیان داشت:این برنامه از دل فرهنگ اصفهان برآمده و سعی دارد رویکردی آموزنده داشته باشد.

وی در ارتباط با بومی‌سازی برنامه زنده رود تصریح کرد: نقدهایی در این زمینه مطرح است که چرا از فرهنگ و لهجه اصفهانی  دراین برنامه استفاده نمی‌شود.

 نریمانی افزود: استفاده از لهجه و فرهنگ محلی  خارج از قواعد و اصول کار رسانه است به‌طوری‌که هیچ برنامه خارجی و داخلی نمی‌بینیم که مجری در آن برنامه با لهجه صحبت کند.

کارگردان برنامه زنده رود گفت: سعی داریم تا در آیتم های برنامه زنده رود درباره فرهنگ فرهیخته و فرهنگ عامه اصفهان صحبت شود.

وی ادامه داد: آیتم هایی داریم که در آن محله گردی می کنیم و در محله های قدیمی اصفهان ؛ آواز می خوانیم و درباره فرهنگ آن صحبت می کنیم.

نریمانی اظهار داشت: برنامه‌سازی برای تلویزیون یک علم است که باید بر مبنای تخصص و آگاهی انجام شود و نه بر پایه احساسات و تمایلات شخصی باشد.

کارگردان برنامه زنده رود  گفت: در برنامه زنده رود به دنبال بیان مطالب و مواردی هستیم که کمتر به آن‌ پرداخته‌شده و یا اصلا دیده نشده‌اند.

تهیه کننده برنامه زنده رود نیز در این نشست خبری گفت: پس از گذشت ۱۳ سال از طریق پیام های مردمی متوجه شدیم که مردم خواستار تغییر در برنامه زنده رود هستند.

رضا صالحی بیان کرد: به همین دلیل  ساخت یک برنامه با خواستاری متفاوت را شروع کردیم و تصمیم بر این شد تا ادبیات حرفه‌ای را وارد ساختمان برنامه کنیم.

وی ادامه داد: پس از گذشت پخش 4 قسمت از برنامه زنده رود پخش‌شده بود در نظرسنجی که برگزار شد بیش از 85 درصد بیینندگان رضایت‌مندی خود را اعلام کردند.

صالحی اظهار داشت: در قسمت‌های مختلف برنامه زنده رود از فرهنگ عامیانه جامعه استفاده کردیم.

تهیه کننده زنده رود گفت: ساختار برنامه زنده رود درکشور به نوعی  اولین بود و درحال حاضر 4 استان دیگر هم مانند برنامه زنده رود را اجرا می‌کنند که سازندگان آن نیز اصفهانی هستند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code