/حواشی بیانیه خانه سینما مبنی بر تحریم صدا و سیما / برگزاری جلسه اضطراری اول هفته آینده


به گزارش خبرنگار سینمایی خبرگزاری موج، پس از انتشار بیانیه روز گذشته خانه سینما مبنی بر تحریم صداوسیما از سوی اعضای آن در پی اهانت یکی از مهمانان شبکه افق به یک بانوی سینماگر، روسا و اعضای ۲۰ صنف خانه سینما از جمله مدیران فیلمبرداری، فیلمنامه‌نویسان، مدیران تولید، دستیار کارگردانان و آهنگسازان که در جریان این بیانیه نبودند، نسبت به اینکه اعلام شده بود بیانیه با هماهنگی همه صنوف تنظیم شده است، اعتراض کردند.

بر همین اساس پس از بالا گرفتن این اعتراضات در گروهی که در فضای مجازی با حضور روسا و اعضای شورای مرکزی هر ۳۲ صنف و اعضای هیات مدیره خانه سینما تشکیل شده بود، این گروه واتساپی حذف شد.

همچنین، روسای این ۲۰ صنف درخواست جلسه‌ای اضطراری برای بررسی این موضوع با حضور هیات مدیره خانه سینما کرده‌اند که روز شنبه ۲۸ دی ماه برگزار شود.

ظاهرا پیشنهاد اولیه این بیانیه از سوی رییس هیات مدیره و مدیرعامل خانه سینما مطرح شده و از سوی اصنافی مانند کارگردانان ، بازیگران، تهیه کنندگان، جلوه‌هلی ویژه کامپیوتری و … مورد پذیرش واقع شده است.

در بخشی از بیانیه خانه سینما که روز گذشته منتشر شده بود این نهاد صنفی به همه همکاران خود پیشنهاد داد که با خودداری از حضور در برنامه‌های به اصطلاح سینمایی و تحلیلی این رسانه، همدل و همراه در این اعتراض حرفه‌ای مشارکت کنند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code