دلایل کیارش اسدی زاده برای ساخت سریال کرگدن


کیارش اسدی زاده، کارگردان سریال کرگدن، در گفتگو با خبرنگار سینمایی خبرگزاری موج، در مورد این سریال گفت: سریال مدیوم مورد علاقه من نیست و خیلی تمایلی به سریال سازی ندارم، اما علت اینکه من تصمیم گرفتم که سریال کرگدن را بسازم متن خیلی خوب آن بود. در واقع احساس کردم که شاید به کمک این متن، بتوانم کار متفاوتی نسبت به آنچه که تا کنون در فضای شبکه نمایش خانگی رخ داده است، انجام دهم.

* قرار کارگردان با عوامل گروه

وی تشریح کرد: از ابتدا هم قرار ما با گروه و بازیگران همین بود و بر همین اساس هم انتخاب بازیگران صورت پذیرفت؛ و همه تلاشمان را کرده ایم که کاری را که انجام می دهیم مدیوم سریال نباشد؛ یعنی مخاطب با آن چیزی که مواجه می شود فضای سینمایی باشد و نه سریال.

* ساخت اثری سینمایی با بودجه ای نزدیک به سریال سازی

اسدزاده در پاسخ به این سوال که آیا با این حساب، هزینه های انجام شده، جبران خواهد شد و سرمایه بازگشت خواهد داشت، گفت: من تلاش کردم که راه کارهایی پیدا کنم که خیلی هزینه مضاعفی بر دوش تهیه کننده نگذارم و نسبت به آن چیزی که در ذهن داشتند افزایش فاحش هزینه ای نداشته باشیم. اما تلاش کرده ایم که سریالی با کیفیت سینمایی تولید کنیم.

* در ایران کمتر به ژانر گیم پرداخته شده است

وی در مورد جذابیت های متن گفت: فضایی بسیار متفاوت و اجتماعی-اکشن دارد و در ژانر گیم (بازی) قرار می گیرد که اصولا در ایران خیلی در این ژانر کار نشده است. از طرفی دیگر ساخت این سریال برای من پر از چالش بود، ضمن اینکه قصه خیلی متفاوت و پر کششی است و ویژگی اش این است که خودش به من می گوید که قصه یک سریال نیست. یعنی به شکلی است که اگر مخاطب یک سکانس را رها کرده و آن را از دست بدهد، قصه را گم می کند. پس داستان به ما اعلام می کند که باید در یک سطح بالاتری تولید شود.

 

بیشتر بخوانید:


تیزر سریال کرگدن منتشر شد/ پخش اولین قسمت از ۱۶ آبان ‌ماه

 

* هنوز هم سریال سازی را دوست ندارم

آیا نظرتان نسبت به سریال سازی، بعد از ورود به تولید کرگدن تغییر کرده است گفت: نه، هنوز هم تمایلی به سریال سازی ندارم! اما این سریال برای من یک کار بخصوص است؛ یعنی از روز اول هم وقتی با تهیه کنندگان کار مذاکره کردیم چارچوبی برای تولید آن درنظر گرفتیم که قرار شد در آن پیش برویم. این چارچوب پیشنهادی به شکلی است که خیلی نمی شود برآن اساس کاری را در فضای شبکه نمایش خانگی پیش برد و چنین چیزی خیلی به ندرت اتفاق می افتد. به همین دلیل احساس می کنم که خیلی وارد جرگه سریال سازی نشده ام.

* پذیرش مخاطب شرط تولید فصل های بعدی

با تاکید مجدد گفت: مدیوم انتخاب شده، سریال نیست و گروه بازیگر و عواملی که برای این کار انتخاب شده اند خیلی معمول و رایج برای شبکه نمایش خانگی نیستند و از نگاه تهیه کننده ها خیلی توجیه اقتصادی ندارند. به همین دلیل اثری نیست که بتواند خیلی ادامه پیدا کند مگر اینکه این انتخاب و تصمیم جواب بدهد و مخاطب آن را بپذیرد.

کارگردان سریال کرگدن در مورد مخاطب هدف این سریال گفت: طبیعتا توده مخاطب هدف این سریال جوانان و متولدین دهه شصت به بعد هستند؛ اما فضای این سریال به گونه ای نیست که افراد مسن تر از تماشای آن لذت نبرند.

کیارش اسد زاده در مورد تعداد فصل های پیش بینی شده برای این سریال گفت: در حال حاضر دو فصل سیزده قسمتی از این سریال در دست تولید است و برای ساخت قسمت های بیشتر نتظر بازخورد مردم خواهیم ماند.

* ساخت سریالی گران به دور از پولهای مشکوک

کارگردان کرگدن در پاسخ به این سوال که آیا شما متن را پیدا کردید یا متن شما را با لبخندی گفت: در واقع این تهیه کننده بود که مرا پیدا کرد چرا که متن آماده بود و آشنایی قبلی تهیه کننده با من و فیلم های قبلی‌ام، که حتی پخش یکی از آنها را هم به عهده داشت، باعث شد تا پیشنهاد ساخت این اثر را به من بدهند.

وی در مورد همکاری با مصطفی زمانی و سارا بهرامی که بازیگران مشهوری هستند گفت: کار کردن با همه آنها بسیار خوب و لذت بخش بود. اصلا تیم بازیگری و تیم پشت دوربین من همه درجه یک هستند و همه آنها اولین انتخاب من برای نقش ها و کارهایشان بودند که خدا را شکر به توافق رسیدیم.

اسدی زاده در مورد هزینه تولید این سریال گفت: سریال کرگدن با توجه به همه ابعاد آن، سریال گران و پرهزینه ای است که به خوبی هم این ویژگی آن قابل درک است. اما فضای مالی سریال ما بسیار سالم است و از هر نوع شائبه پولهای کثیف مبرا است.

وی تاکید کرد: اگر سریال کرگدن فضای مالی سالمی نداشت من هرگز به ساخت آن مبادرت نمی کردم.

سریال کرگدن در فارابی رونمایی شد؛ این سریال به کارگردانی کیارش اسدی زاده و تهیه کنندگی صادق یاری، جدید‌ترین سریال شبکه‌ی نمایش خانگی است که پخش آن از پنجشنبه ۱۶ آبان در شبکه نمایش خانگی آغاز و پنجشنبه هر هفته قسمت جدیدش انتشار می‌یابد.

در خلاصه داستان آن آمده است: پنج جوان، به واسطه مهارت‌هایشان وارد چالش کرگدن می‌شوند و این سرآغاز رفاقت بین آنهاست، فارغ از اینکه چالش کرگدن از طرف یک مافیای بزرگ و پر قدرت طراحی شده‌است و ماجراهای غیرقابل پیش‌بینی را رقم می‌زنند.

کرگدن سریال پر بازیگری است که اکثر آن‌ها را بازیگران تئاتری تشکیل می‌دهند که برخی از آنها عبارتند از: محمد امین، سارا بهرامی، مجید آقاکریمی، ستاره پسیانی، پانته آ پناهی ها، شراره دولت آبادی، پوریا رحیمی سام، مصطفی زمانی، هدی زین العابدین، کاظم سیاحی، بانیپال شومون، نادر فلاح، معصومه قاسمی پور، الهام کردا و مهدی کوشکی بازیگران این سریال جدید هستند.

 

 

گزارش تصویری:

رونمایی از سریال کرگدن

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code