دومین دوره تیر آرت فردا افتتاح می شود


به گزارش خبرنگار تجسمی خبرگزاری موج، پردیس سینمایی چارسو که چند سالی است میزبانی رویدادهای بزرگ سینمایی کشور همچون جشنواره جهانی فیلم فجر، جشنواره فیلم کوتاه تهران، جشنواره سینما حقیقت و جشنواره سلامت را تجربه کرده است، این بار در طبقه ششم خود، شاهد چیدمانی متفاوت شده است. غرفه بندی خاصی که با نورپردازی و فضا سازی مناسب، امکان نمایش مناسب آثار هنری در حوزه تجسمی را به غرفه داران (گالری داران) بدهد.

دومین دوره تیرآرت در حالی از ساعت 15 روز سه شنبه (چهارم تیر ماه) با حضور ۲۰ گالری افتتاح می شود که یک روز جلوتر، میزبان مهمانان ویژه خود (VIP) شامل کلکسیونرها و کریئیتورهای داخلی و خارجی، مدیران گالری، هنر دوستان و هنرمندان مدعو بود. گرچه گالریها درحال تکمیل چیدمان غرفه های خود بودند اما در عین حال کار ارائه و فروش آثار، از همین روز افتتاح غیر رسمی این رویداد هنری آغاز شده بود.

دومین دوره تیر آرت فر

در نخستین دوره رویداد هنری تیر آرت که مختص ارائه هنر معاصر و اجراهای بینارشته ای است، 10 گالری با دعوت و انتخاب برگزار کنندگان و بر مبنای تجربه بیشتر حضور در آرت‌فرهای بین‌المللی حضور داشتند که در محل آوا سنتر واقع در مناطق شمالی کشور برگزار شد.  اما امسال با انتشار فراخوانی عمومی تعداد گالری‌هایی که در این رویداد هنری شرکت دارند به ۲۰ رسید که از این میان دو گالری از شهرهای اصفهان و شیراز حضور دارند.

گالری‌های حاضر در این دوره تیرآرت به ترتیب حروف الفبا عبارت از گالری ۰۰۹۸۲۱ ، اُ، اثر، اعتماد، امروز (اصفهان)، ای جی، ایرانشهر، تالار این/جا، گالری پیرسوک (شیراز)، دستان +۲، زیرزمین دستان، راه ابریشم ، شیرین، طراحان آزاد، محسن ، نیان، والی، هدایت، هما و یک پروژه کیوریتوریال از پلت‌فرم بادگیر هستند.

دومین دوره تیر آرت فر

برگزار کنندگان این رویداد هنری برنامه های جنبی نیز برای آن در نظر گرفته اند که در این میان می توان به یادبود سه هنرمند درگذشته منیر فرمانفرمائیان ، محسن وزیری‌مقدم و بیژن صفاری و نشست‌های فرهنگی و آموزشی تیر آرت نیز اشاره کرد. موضوع کلی این نشست‌ها «اکوسیستم هنر» است  که در قالب هشت عنوان مختلف به صورت پنل گفت‌وگو یا سخنرانی ارائه خواهد شد.

حضور در این رویداد و بازدید از غرفه ها و خرید آثار هنری، برای عموم آزاد خواهد بود که علاقه‌مندان می‌توانند در روزهای ۴ تا ۶ تیر از ساعت 15 الی 21 و در روز ۷ تیر ساعت 15 الی 20  به پردیس سینمایی چارسو مراجعه کنند.

دومین دوره تیر آرت فر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code