رضایت گلستان از فروش بیست و هفتمین نمایشگاه صد اثر صد هنرمند


به گزارش خبرگزاری موج، صد اثر صد هنرمند در حالی به سومین جمعه برگزاری خود در گالری گلستان رسیده است که تا این لحظه ٨٣ کار در مجموع به قیمت ٣٢٣ میلیون تومان را به فروش رساند.

لیلی گلستان در مورد ترکیب هنرمندان حاضر در این نمایشگاه گفت: طعم خاص صد اثر صد هنرمند 1398 از همیشه جوان تر بودن و از همیشه شهرستانی تر بودن است. بیش از شصت درصد این دوره به جوانان هنرمند تعلق گرفته که خیلی های شان برای نخستین بار در نمایشگاهی حرفه ای حضور یافته اند. ما در این نمایشگاه آثار هنرمندان جوانی همچون الیکا ابراهیمی قاجار، گلناز قدیری، بارانه رییسی، رضا عنصری، شیرین غازی، سعیده سروری، منیر صحت را فروخته ایم؛ اما پیشکسوتانی مانند کوروش شیشه گران ، نصرالله افجه ای ، فریدون آو، یدالله کابلی ، محمد ابراهیم جعفری و یعقوب عمامه پیچ هم خیلی خوب فروخته اند.

وی افزود: در این نمایشگاه حتی هنرمندان نوجوان هم داریم. باران واثقی یک نوجوان سیزده ساله است که سومین باری است که به این نمایشگاه راه‌یافته و همان روز افتتاحیه نقاشی او را فروختیم، بنابراین از 13 ساله تا 80 ساله، هنرمندانی را در این جا گرد هم آوردیم و ملاک مان در عین جوان گرایی کار خوب و با کیفیت است.

این گالری دار در مورد تنوع آثار هنری در این نمایشگاه گفت: نقاشی سهم بیشتر صد اثر صد هنرمند روی دیوار است که امسال با 228 هنرمند کف تا سقف گالری کوچک گلستان پوشیده از آنها شده است؛ اما در این میان سهم مجسمه که در سال های اخیر مردم اقبال خوبی به آن نشان می دهند و خط، حتی خط سنتی ایرانی هم محفوظ است.

گلستان در مورد هدف این نمایشگاه گفت: رویکرد اصلی این نمایشگاه از بدو تاسیس، تشویق مردم به خرید اثر هنری ست و از حدود یک دهه پیش که قیمت آثار هنری جهشی ناگهانی داشت تلاش بسیار دارد با تعدیل قیمت ها این امر مهم را فرهنگ سازی کند. در همین راستا بارها گفته ام که چرا باید کار جوانی که نخستین نمایشگاه خود را برگزار کرده چندین میلیون تومان قیمت داشته باشد؟ من در «صد اثر» دایم هنرمندان را توجیه می‌کنم که باید قیمت کارها مناسب باشد. به هیچ وجه کاری که بی جهت  گران اعلام شده را قبول نمی کنم و خوشبختانه همه هنرمندان هم منطق مرا می‌پذیرند.

وی افزود: در همین راستا برای مشارکت هر چه بیشتر مردم در رونق اقتصاد هنر و گردش مالی افزون تر در بازار هنر ابایی از فروش قسطی اثر هنری نداریم و گاه بدون چک و ضمانت، کار هنری را قسطی می فروشم. سال هاست که قسطی اثر هنری می فروشیم و هیچ وقت پیش نیامده کسی پولش را ندهد. اتفاقا برخی از بهترین خریداران گالری ام از چنین فرصت هایی بهره برده اند و امروز برای خود مجموعه های کوچک اما خوب و کیفی دارند که صاحب ارزش افزوده هم شده است.

لیلی گلستان در مورد نمایش آثار فروش رفته گفت: بنا به به رسم این رویداد هر اثری که به فروش می رود از روی دیوار برداشته و اثر دیگری از آن هنرمند جایگزین می شود. از این رو نمایشگاه صد اثر صد هنرمند هر چند روز یک بار نو و تازه می شود و علاقمندان و خریداران می توانند بار دیگر از آن دیدن و خرید کنند.

صد اثر صد هنرمند تا 30 مرداد در گالری گلستان ادامه دارد. نشانی گالری گلستان، خیابان دروس، خیابان کماسایی، شماره 34 هست.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code