سریال گاندو به دنبال تخریب دولت نبود/فصل دوم گاندو در مرحله تحقیق و نگارش فیلمنامه


مجتبی امینی تهیه کننده سریال گاندو ، در گفت و گو با خبرنگار رادیو تلویزیون خبرگزاری موج در مورد تیتراژ اول این مجموعه تلویزیونی که از گرافیک متفاوتی نسبت به عموم سریال های تلویزیونی برخوردار بود، گفت: این تیتراژ بهره مند شده بود از اکسسوار و تجهیزاتی که در فضای جاسوسی استفاده می شوند؛ یعنی برگرفته از محتوای درام داستان بود که یکسری از وسایل خاص در روند داستان و کار تاثیر داشت که ما از آنها برای طراحی این تیتراژ استفاده کردیم.

وی افزود: این پیشنهاد آقای جواد افشار کارگردان سریال بود که کل طراحی موضوع، سوق دهی و شکل دهی این تیتراژ هم، توسط خود ایشان صورت گرفت. موسیقی تیتراژ هم توسط افشین عزیزی آهنگساز سریال انجام شد که پس از آنکه تیتراژ ساخته شد، بر اساس آن موسیقی هم طراحی و تولید شد.

امینی در پاسخ به این سوال که چرا در برخی از صحنه های سریال، هم جاسوسان و هم نیروهای امنیتی که آنها را تحت نظر و تعقیب داشتند، تا این حد سطحی و ساده لوحانه به تصویر کشیده شده بودند، گفت: واقعیت این است که ما اجازه لو دادن فوت و فن کار را نداشتیم. ما یک سریال امنیتی کار کردیم که چارچوب های خاص خود را داشت و روش ها و فرمول هایی در این حیطه وجود دارد که نه ما می دانیم، نه به ما می گویند و نه اجازه استفاده از آنها را داریم.

وی در ادامه در پاسخ به اینکه اما به هر حال باور جدی بودن و موفقیت مواردی همچون دو آپارتمان روبروی هم با پنجره های باز که یکی محل سکونت جاسوس و دیگری محل استقرار نیروهای امنیتی است، سخت است گفت: در واقعیت، برای آن سکانس اتفاق دیگری رخ داده است که ما نه می دانیم و نه مجاز به بیان آن بودیم.

امینی تاکید کرد: ما مجاز به نمایش فوت و فن ها و تجهیزات عمیلیات امنیتی نبودیم و مجبور بودیم با یک فضای تخیلی به آن بپردازیم و به قولی این موارد را بومی کنیم تا مخاطب هم از ما قبول کند.

تهیه کننده سریال گاندو در پاسخ به این سوال که با توجه به برخی قسمت ها و بویژه آنچه که در دو سه قسمت پایانی رخ داد، عده ای معتقدند که این سریال، قدرت نمایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بود و عملا به دنبال تضعیف دولت و دستاوردهایش در برجام بوده گفت: نه به هیچ وجه اینطور نیست؛ ما همه چیز را بر اساس واقعیت جلو رفتیم و مطرح کردیم.

وی تاکید کرد: سریال گاندو نگاه تخریبی نسبت به دولت نداشته و همه چیز براساس واقعیت است و سندهایش هم وجود دارد.

امینی در پاسخ به اشاره به دیالوگ نقش محمد (با بازی وحید رهبانی ) در قسمت پایانی، مبنی بر اینکه عدم اعلام خبر تبادل باعث نشان دادن نتایج این عملیات به جای دستاوردهای مذاکرات برجامی می شود، گفت: به هرحال اینها واقعیت هایی بوده که به آن اشاره شده است.

تهیه کننده این مجموعه تلویزیونی در مورد زمان ساخت فصل بعدی گاندو گفت: ما دوست داریم که فصل های بعدی را هم بسازیم؛ اما باید منتظر بمانیم و ببینیم که چه اتفاقی می افتد و واقعا، زمان دقیق آن مشخص نیست

مجتبی امینی تصریح کرد: برای تولید نمی توان زمان دقیق اعلام کرد و این منوط به این است که فیلمنامه آماده شود که فعلا در مرحله تحقیق و نگارش است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code