عابدان کهنز در ۵۰ شهر روسیه و جهان اکران می شود


به گزارش خبرگزاری موج به نقل از « عمار فیلم »، مستند سینمایی « عابدان کهنز » به کارگردانی مجید رستگار قرار است در نیمه اردیبهشت با حضور در جشنواره مستند «اینترداک» در ۵۰ شهر روسیه و جهان اکران شود.

این جشنواره از ۳۰ آوریل تا ۲ می برابر با ۱۱ تا ۱۳ اردیبهشت در مسکو برگزار می‌شود و به گفته مسئولان آن، فیلم‌های منتخب این جشنواره علاوه بر مسکو در ۵۰ شهر در روسیه و جهان اکران خواهد شد.

مستند «عابدان کهنز» به تهیه کنندگی امیر مهریزدان و کارگردانی مجید رستگار پیش از این در نهمین دوره جشنواره مردمی فیلم «عمار» در بخش مدافعان حرم برگزیده شده بود.

مستند سینمایی «عابدان کُهَنز» روایت تربیت، شکوفایی و بالندگی نوجوانان مسجد امیر المومنین (ع) کُهَنز شهریار است که در وقایع مهم انقلاب اسلامی از جمله فتنه ۸۸ و فتنه تروریست‌های تکفیری در سوریه حضوری فعال داشته‌اند.

شهدای مدافع حرم مصطفی صدرزاده، محمد آژند، سجاد عفتی و جانبازان مدافع حرم امیر حسین حاجی نصیری و رضا سلمانی از تربیت یافتگان مسجد امیر المومنین (ع) کُهَنز هستند.

در تولید مستند «عابدان کُهَنز» از تکنیک دیجیتال پینت برای روایت وقایع استفاده شده و طراحی و ترکیب صدای مستند را مهدی جمشیدیان انجام داده همچنین ساخت موسیقی آن را علی نصیرنژاد بر عهده داشته‌است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code