عوامل موثر بر برگزاری موفق برنامه ‌های هفته کتاب


به گزارش خبرگزاری موج، علی اکبر اشعری با اشاره به اهمیت هفته کتاب و لزوم برگزاری آن گفت: از آنجایی که در این هفته بسیاری از فعالیت‌های حوزه کتاب انجام می‌شود طبیعتا خبرهای زیادی تولید می‌شود و توجه مردم و رسانه‌های عمومی به کتاب معطوف می‌شود.

وی ادامه داد: در این هفته بسیاری از فعالان حوزه کتاب سعی می‌کنند نقطه عطف فعالیت ‌هایشان در حوزه کتاب بیشتر باشد و افکار عمومی هم به سمت کتاب جلب می‌شود.

اشعری با بیان اینکه هفته کتاب برشی از تاریخ سال است که در آن حجمی از برنامه‌ های کتابی انجام می‌شود، عنوان کرد: گاهی بعد از این برنامه‌ ها سکوت عمیقی جامعه را فرا می‌گیرد و تا سال آینده اتفاق مهمی رخ نمی‌دهد اما گاهی هفته کتاب سرآغاز یکسری فعالیت‌ های جدید است که باید در طول سال ادامه پیدا کند و به تاثیرات آن در گرایش مردم به کتاب و کتابخوانی می‌توان امیدوارتر بود.

وی یادآور شد: در هفته کتاب فعالیت‌ هایی موثر است که افراد بیشتری از جامعه را در بر بگیرد زیرا در هفته کتاب مخاطبان ما عموم مردم جامعه هستند و فعالیت ‌هایی تاثیر خواهد داشت که مردم بیشتری مخاطب آن باشند.

اشعری با بیان اینکه در برگزاری موفق برنامه ‌های هفته کتاب عوامل مختلفی می‌تواند موثر باشد، گفت: در رونمایی کتاب یا جشن کتاب و کتابگردی مجموعه ‌ای از کار و اطلاع رسانی با همدیگر می‌تواند این هدف را برآورده کند؛ بسته به اینکه کدام یک از آن‌ها برجسته شده و فضای عمومی جامعه را به خود اختصاص می‌دهد.

به گفته وی، ممکن است شما یکسال کتابگردی را پرنگ ببینید چون اخبار زیادی درباره آن منتشر شده و افکار عمومی را درگیر خود کرده است و یکسال دیگر جشن رونمایی کتاب یا برنامه خاص دیگری و به همین دلیل معتقدم یک برنامه به تنهایی اثرگذار نیست بلکه سهم تبلیغات و اطلاع رسانی نسبت به این برنامه می‌تواند میزان تاثیرگذاری آن را مشخص کند.

بیست‌وهشتمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران با شعار «دانایی؛ مانایی» از ۲۴ آبان آغاز و تا ۳۰ آبان ماه ۱۳۹۹ ادامه دارد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code