قیمت کاغذ اکنون به ۱۱ هزار تومان رسیده است


به گزارش خبرگزاری موج، محمد خدادی ،  معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی صبح امروز (23 مرداد) در جمع خبرنگاران در بوشهر گفت: در زمینه واردات کاغذ به خاطر برخی محدودیت‌های ارزی اختلالاتی وارد شده بود که باعث شد انبارهای کاغذهای وارداتی خالی شود و به روزنامه‌ها فشار وارد شد.

وی با اشاره به اینکه تلاش‌های گسترده‌ای از سوی مسئولان ارشد کشور برای رفع مشکل روزنامه‌ها و تامین کاغذ مورد نیاز صورت گرفته است، ادامه داد: ما اکنون دنبال کاغذ به نرخ ارزان مربوط به دو تا سه سال پیش هستیم.

معاون امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خاطرنشان کرد: تلاش ما این است که رسانه‌ها کمترین فشار را متحمل شوند و شرایط اقتصادی کشور و افزایش قیمت بر کاغذ اعمال نشود.

وی اضافه کرد: در حالی که نرخ کاغذ در کشور به ۱۸ تا ۲۲ هزار تومان رسیده بود، با تلاش‌ها و پیگیری‌های انجام گرفته قیمت کاغذ اکنون به ۱۱ هزار تومان رسیده است که یک قیمت منطقی است.

خدادی با اشاره به پیش‌بینی تامین ۴۰ هزار تن کاغذ برای یک سال، بیان کرد: چهار هزار تن تاکنون توزیع شده است و ۱۵ هزار تن نیز در هفته‌های آتی توزیع می‌شود و در اختیار رسانه ها قرار خواهد رفت.

وی به فرایند واردات کاغذ و  نقل و انتقال ارز اشاره کرد و افزود: در مسیر واردات هستیم و اکنون در این روزها یک‌هزار تن کاغذ در حال توزیع است به نسبت شرایط روزنامه‌ها در اختیار آنان قرار می‌گیرد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code