نامزدهای بخش کودک و نوجوان جایزه شهید اندرزگو معرفی شدند


به گزارش خبرگزاری موج، اسامی نامزدهای بخش داستان کودک و نوجوان جایزه ادبی شهید اندرزگو  به شرح  زیر اعلام شد:

«باغ خرمالو» نوشته هادی حکیمیان/ انتشارات شهرستان ادب

«دو روایت از یک عکس» نوشته ابراهیم حسن‌بیگی/ انتشارات سورۀ مهر

«رؤیای بعدازظهر» نوشته نیلوفر مالک/ انتشارات سورۀ مهر

«ظلمت سفید» نوشته سجاد خالقی/ انتشارات کتابستان معرفت

«موهای تو خانه ماهی‌هاست» نوشته محمدرضا شرفی خبوشان/ انتشارات شهرستان ادب

بنا بر اعلام ستاد خبری نخستین دوره جایزه «شهید اندرزگو»، نامزدهای اعلامی بخش کودک و نوجوان از میان کتاب‌های داستانی ارزیابی‌شده توسط داورانِ منتخب معرفی شده‌اند. این نامزدها به قسمت آرای نخبگانی راه یافته‌اند و قرار است هفت نفر از نخگبان حوزه ادبیات کودک و نوجوان این آثار را بررسی کنند و به رأی بگذارند. دو اثری که بیشترین آرا را از آنِ خود کنند، به‌عنوان اثر برگزیده انتخاب خواهند شد.

 اولین دوره جایزه ادبی «شهید اندرزگو» با محوریت مبارزه ادبی با تحریف تاریخ معاصر و همچنین بیان حقایق و روشنگری درباره رژیم پهلوی، در سه بخش داستان بلند، رمان و شعر بزرگسال، داستان کودک و نوجوان و نیز روایت تاریخ درحال برگزاری است.

همچنین آثار تولیدی اعم از نشر و بازنشر در سال‌های ۹۵، ۹۶ و ۹۷ که دارای درون‌مایه مدنظر جایزه بوده‌اند، در این دوره از جایزه شرکت داده شده و به رقابت پرداخته‌اند.

این جشنواره به همت مجمع ناشران انقلاب اسلامی و با حمایت و همکاری مرکز اسناد انقلاب اسلامی، بنیاد فرهنگی خاتم‌الاوصیا، انجمن قلم ایران، نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، حوزه هنری انقلاب اسلامی و مؤسسه فرهنگی شهرستان ادب برگزار می‌شود و سوم شهریور طی مراسمی در حوزه هنری برگزیدگان خود را معرفی خواهد کرد.

برگزیدگان جایزه «شهید اندرزگو» در آیین سالانه اهدای این جایزه معرفی و تجلیل می‌شوند و به برگزیدگان، علاوه بر جوایز نقدی، معنوی و فرهنگی، لوح یادبود و نشان جایزه شهید سیدعلی اندرزگو اهدا می‌شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code