نمایشگاه نقاشی رنگ روغن به رنگ باران با لوریس چکنواریان افتتاح می شود


به گزارش خبرنگار تجسمی خبرگزاری موج، مراسم افتتاحیه نمایشگاه نقاشی رنگ روغن ندا مقدم نژاد با عنوان «به رنگ باران» با حضور لوریس چکنواریان، هنرمند شهیر ایرانی و بین المللی و رهبر ارکستر فیلارمونیک ارمنستان و ایران، در ساعت 16-20 عصر روز جمعه، 25 بهمن در گالری شکوه در تهران برگزار می شود.

ندا مقدم نژاد در مورد عنوان این نمایشگاه به خبرنگار ما گفت:  باران نماد هستی و راستی در طبیعت است که در لطافت طبعش خلاف نیست…” به رنگ باران ” ؛ رویکرد انسانی، اخلاقی و هنری به طبیعت و احترام به محیط زیست و حق بر سلامت و حیات بعنوان یک حق بشری است و نمایشگاه نقاشی انفرادی به رنگ باران ؛ پیام آور صلح و دوستی و احترام به طبیعت و محیط زیست است.

وی افزود: نظر به آنکه، محیط زیست و کره زمین بعنوان میراث مشترک بشریت بوده و هنر، یکی از ابزارهای حرفه ای معرفی و فرهنگ سازی این رسالت ملی و بین المللی است، به رنگ باران با تاکید بر ضرورت حفظ و نکوداشت محیط زیست و طبیعت بعنوان میراث مشترک بشریت ؛ نقاشی هایم را با تابلوها و قابهای گرد و سفید زیبایی عرضه کرده ام.

مقدم نژاد ادامه داد: رنگ سفید؛ رنگ پاکی، راستی و درستی است و دایره یا قاب گرد نیز نماد کره زمین بوده و تصاویر و آثار هنری و تابلو های نقاشی گرد به نمایش درآمده در آن نیز با جلوه هایی زیبا از گل و طبیعت و حیات و زندگی در حریم کالبد قابهای سفید و زیبای هنری بر ضرورت حفظ محیط زیست و احترام به طبیعت و حق بر سلامت و حق بر حیات بعنوان مصادیق مهمی از حقوق بشر تاکید دارد تا هنر را بعنوان سفیر حفظ محیط زیست و طبیعت و ابزاری مناسب و موثر در جهت آموزش و ارتقاء حقوق بشر و فرهنگ سازی آن در جامعه و خانواده معرفی نماید.

این هنرمند نقاش متولد 1350 در تهران ؛ مشاور هنری، مدرس هنر و طراح گرافیک و مدرس طراحی، نقاشی، گرافیک، پتینه، سرامیک، مداد رنگی، طراحی روی پارچه و لباس و دارای سوابق ارزشمند نقاشی و هنری و فعالیت های حرفه ای در طی سه دهه است. این هنرمند جدای از آموزش تخصصی و حرفه ای نقاشی، طراحی و گرافیک در سطوح مختلف خردسالان، نوجوانان و دانشجویان و بزرگسالان، ترسیم  بیش از 1000 عنوان اثر نقاشی مدرن و سنتی حرفه ای(آب رنگ، رنگ روغن، مداد رنگی) در ایران و خارج از کشور، طراحی پرتره مشاهیر و دانشمندان علمی و فرهنگی را در سوابق هنری خود دارد.

وی در عین حال آثار و تالیفات هنری از جمله تصویر سازی کتاب کودک، آموزش هنری پتینه، آموزش هنری کار با سرامیک و آینه، آموزش طراحی و  نقاشی به کودکان، نوجوانان و جوانان و پُرتره مشاهیر ایران را هم در کارنامه خود ثبت کرده است.

افتتاحیه نمایشگاه نقاشی به رنگ باران از 25 بهمن 1398 بوده و نمایشگاه تا تاریخ 30 بهمن از ساعت 16-20 عصر در گالری شکوه به نشانی تهران، بلوار اندرزگوه، خیابان شهید سلیمی شمالی، خیابان نوری، شماره 19 ادامه خواهد داشت و حضور برای عموم و علاقمندان به هنر، محیط زیست و طبیعت آزاد است.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code