هنرمندان محبوبیتشان را برای مردم خرج می کنند/مشارکت هنرمندان در فعالیت های اجتماعی احیا مفهوم ما شدن است


به گزارش خبرنگار سینمایی خبرگزاری موج، جمعه هفته گذشته اعضای خانه سینما با همکاری هلال احمر اقدام به برپایی ایستگاه جمع آوری کمک های مردمی برای سیل زدگان در قالب طرحی با عنوان « سیل مهربانی » در مقابل پردیس سینمایی آزادی تهران کردند که شیوه جدیدی در مشارکت هنرمندان در این نوع از فعالیت بود. بر همین اساس،  فرشته طائرپور با بیان اینکه خانه سینما همیشه در مشکلات مردم ایران در کنار آنها است، به خبرنگار ما گفت: این بار اولی نیست که سینماگران در کنار مردم قرار گرفته اند و حتی در مقاطعی با جفاها و کم لطفی های رسانه ها مواجه شده اند، اما خوشبختانه هنرمندان بدون اعتنا به این جو سازی های بعضا هدفمند، وظیفه خودشان را به خوبی می شناسند و می دانند که اگر از دل این مردم  مورد تایید قرار نگیرند نمی توانند کاری کنند و وظیفه خود می دانند در شرایط بحرانی به کمک مردم بیایند تا محبوبیتی که از دل مردم به دست آورده اند را خرج خود مردم کنند.

وی افزود: این اصلا مهم نیست که ما نسبت به اوضاع چقدر حس خوب یا بدی داریم، مهم این است که الان هموطنان ما گرفتار هستند و وقت آن است که ما  وظیفه ایران دوستی و هم نوع دوستی خودمان را به جا بیاوریم. این چیزی است که ملت ایران همیشه به آن تکیه و افتخار کرده و در آن مشارکت داشته است.  امیدوارم که این رسم نیکی کردن، هیچ وقت از بین نرود. چراکه آن کمک های کوچکی که آحاد ملت می کنند، نسبت به کمک هایی که ارگان ها و سازمان های دارای وجوه و وظیفه انجام می دهند، ارزش بسیار بیشتری دارد. 

این سینماگر افزود: این همان مفهوم ما شدن است که در این روزگار دل مان خیلی برایش تنگ شده و امیدوارم با این نوع حرکت ها این مفهوم ما شدن و دست به دست هم دادن احیا شود.

تهیه کننده فیلم سینمایی وقتی همه خواب بودند، درباره تجربه اقدام و تلاش جداگانه سلبریتی ها و جمع آوری کمک های مردمی به طور مستقل در اتفاقات قبلی و مقایسه آن با شیوه جدید جمع آوری کمک و همراهی خانه سینما با هلال احمر گفت: واقعیت این است که در اتفاق بحرانی نظیر زلزله کرمانشاه، عده ای که در منطقه حضور پیدا کردیم، دیدیم که عملاً در کمک های فردی خیلی کاری از دست ما  سینماگران بر نمی آید؛ البته سلبریتی هایی داریم که در یک رفتار درست فرهنگی در مناطق مختلف حضور پیدا می کنند؛ بدون اینکه عکس یا فیلمی از خودشان به نمایش بگذارند که خیلی ارزشمند است.

این عضو خانه سینما، در انتقاد از برخی رفتارهای نمایشی افزود: در عین حال برخی نورسیده هایی هم داریم که به این مناطق می روند و فکر می کنند این فرصتی برای مطرح شدن است که ان شاءالله آنها هم به نیت خیرشان می رسند.

فرشته طائرپور تاکید کرد: باید به دنبال این موضوع باشیم که نهادها و ارگان های مختلف وقتی دست به دست هم بدهند کارسازتر خواهند بود و یقیناً کاری که هلال احمر با پشتیبانی هنرمندان و ملت با علاقه ای که به هنرمندان دارند، انجام می دهد، کار بزرگی با نتایج به مراتب بزرگتر خواهد بود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code