14عنوان کتاب به مناسبت هفته دفاع مقدس در اردبیل رونمایی می شود


به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، علی واحد ، مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان اردبیل عنوان کرد: برای گرامیداشت هفته دفاع مقدس امسال حدود هزار و ۲۰۰ برنامه فرهنگی و هنری در نقاط مختلف استان اردبیل پیش بینی شده است.

وی افزود: این برنامه‌ها با شعار محوری «ما پیروزیم» در بخش‌های مختلف و با بهره گیری از ظرفیت فرهنگی و هنری هنرمندان و با انجام کارشناسی‌های لازم تدارک دیده شده است.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان اردبیل تصریح کرد: با توجه به جایگاه مطلوب فرهنگ و توجه به ادبیات دوران دفاع مقدس، رونمایی از ۱۴ عنوان کتاب نیز در دستور کار قرار گرفته است.

واحد ادامه داد: پژوهشی در خصوص بمباران‌های هوایی اردبیل، زندگینامه شهدا، رونمایی از کتابی با عنوان سرداران نوجوان که زندگینامه ۳۳ شهید زیر ۱۳ سال استان است از جمله کتب شاخص رونمایی شده در این هفته خواهد بود.

وی در ادامه به تکمیل فاز اول باغ موزه دفاع مقدس استان اردبیل با اعتبار ۱۲ میلیارد تومان نیز اشاره کرد و افزود: فاز اول این مجموعه در حدود ۱۳۵۰ متر مربع آماده بهره برداری است و درهر زمانی که مسئولان صلاح بدانند «احتمالا ایام شکوهمند دهه فجر» به بهره برداری خواهد رسید.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان اردبیل در ادامه به ساماندهی ۱۴ یادمان شهدا ی استان اشاره کرد و افزود: ۹ یادمان شهدای دیگر نیز در حال تکمیل هستند.

واحد از در نظر گرفتن ۲/۵ میلیارد تومان اعتبار برای تجهیز و تکمیل سالن آمفی تئاتر موزه دفاع مقدس اردبیل نیز خبر داد.

وی در ادامه از برنامه‌های ویژه تدارک دیده شده برای گرامیداشت هفته دفاع مقدس در اردبیل اشاره کرد و افزود: برپایی نمایشگاه رزمی فرهنگی، اجرای نمایش گروه‌های هنری تحت عنوان « افلاکیان خاکی »؛ برگزاری کارگاه‌های آموزشی و جلسات نقد و بررسی کتاب از جمله دیگر برنامه‌های محوری این ایام خواهد بود.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان اردبیل بر ضرورت تعامل و همکاری دیگر دستگاه‌ها برای انتقال هر چه مناسب مفاهیم دوران دفاع مقدس تأکید کرد و افزود: امنیت و آرامش کنونی را مرهون جان فشانی و ایثار رزمندگان اسلام هستیم و باید با تمام وجود برای انتقال این ارزش‌ها در بین نسل‌ جدید انقلاب در تلاش باشیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code