برنامه های هفته هنر انقلاب اسلامی افتتاح شد/ تجدید بیعت با امام راحل و شهدا


به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری موج، مراسم آغاز هفته هنر انقلاب اسلامی صبح امروز چهارشنبه 18 فروردین ماه محمدمهدی دادمان رییس حوزه هنری، مجدالدین معلمی معاون هنری حوزه هنری و دبیر هفته هنر انقلاب، محمد زرویی نصرآباد مدیرعامل سپهر سوره هنر، سیدمسعود شجاعی طباطبایی مدیر مرکز تجسمی و میلاد عرفان پور مدیر مرکز موسیقی حوزه هنری و جمعی دیگر از مدیران حوزه هنری و هنرمندان در مرقد مطهر حضرت امام خمینی (ره) و تجدید میثاق با آرمان‌های ایشان آغاز شد.

محمدمهدی دادمان در حاشیه این مراسم به خبرنگار موج گفت: تصمیم گرفتیم در آغاز هفته هنر انقلاب اسلامی با آرمان های امام راحل (ره) عزیز تجدید بیعت کنیم و یک بار دیگر به خودمان و همراهان یادآوری کنیم که ما تا انتها در مکتب امام خمینی و با شاخصه های حرکتی ایشان، خودمان را تنظیم می کنیم و تا پایان در این راه هستیم.

ادامه مراسم در جوار مزار شهید سیدمرتضی آوینی برقرار شد تا برنامه های هفته هنر انقلاب اسلامی 1400 از آنجا آغاز شود. این مراسم با اجرای رسالت بوذری و پخش سرود جمهوری اسلامی ایران و تلاوت قرآن آغاز شد.

علی‌محمد مؤدب شاعر و منتقد ادبی و مؤسس شهرستان ادب، وحید یامین‌پورپژوهشگر و نویسنده، محمدرضا دوست‌محمدی طراح گرافیک و تصویرساز، افشین علا شاعر و پژوهشگر ادبی و جلیل سامان فیلم‌نامه‌نویس، تهیه‌کننده و کارگردان به عنوان نامزدهای نهایی چهره هنر انقلاب معرفی شده‌اند که از میان آنها چهره سال هنر انقلاب در اختتامیه مجموعه برنامه‌های هفته هنر انقلاب معرفی می‌شود. 

حوزه هنری انقلاب اسلامی ، ۱۴ نامزد مرحله اول چهره سال هنر انقلاب در سال ۱۳۹۹ را معرفی کرد که شامل: میکائیل براتی طراح گرافیک و تصویرساز، علی حدادی عکاس، محمدرضا حسایی و حسین صفارزادگان کارگردان انیمیشن، محمدرضا دوست‌محمدی طراح گرافیک و تصویرساز، خانم کلر ژوبرت نویسنده مسلمان فرانسوی مقیم ایران، جلیل سامان فیلم‌نامه‌نویس، تهیه‌کننده و کارگردان، محمدرضا سرشار نویسنده، مدرس و منتقد ادبی، سیاوش سرمدی کارگردان و فیلم‌نامه‌نویس، محمدرضا شفاه تهیه کننده و مؤسس باشگاه فیلم سوره، زینب عرفانیان نویسنده، افشین علا شاعر و پژوهشگر ادبی، عبدالحمید قدیریان نقاش و طراح صحنه، علی‌محمد مؤدب شاعر و منتقد ادبی و مؤسس شهرستان ادب و وحید یامین‌پورپژوهشگر و نویسنده 14 نامزد مرحله اول چهره سال هنر انقلاب در سال ۱۳۹۹ بودند.

برنامه‌های «هفته هنر انقلاب اسلامی» در سال 1400 از 18 الی 25 فروردین‌ماه از سوی حوزه هنری با برپایی مجموعه رویدادهایی در سراسر کشور برگزار می‌شود. همچنین، چهره سال 1398 نیز همزمان با معرفی چهره سال 99 معرفی و تقدیر خواهد شد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code