نمایشگاه مجازی تهدیدها را به فرصت تبدیل کرد


به گزارش خبرگزاری موج، پایگاه اطلاع رسانی  نمایشگاه مجازی عفاف و حجاب رمضان، در این وبینار که در مرکز شتابدهی رایمون برگزار شد؛ مدیر دومین نمایشگاه مجازی عفاف و حجاب در آیین افتتاحیه گفت:  از مدت ها قبل از شیوع ویروس کرونا ایده راه اندازی یک نمایشگاه مجازی محصولات حجاب که بتواند تمام نیازهای بانوان محجبه در تمام نقاط کشور رو در بر بگیرد وجود داشت که با شروع بیماری کرونا و تعطیلی نمایشگاه های فیزیکی و تاثیر این بیماری بر کسب و کارها این نیاز بیش از قبل احساس شد و ما را بر آن داشت تا به صورت جدی تر از قبل این ایده را دنبال  و عملیاتی کنیم.

رضا سلیمانی افزود: یکی از موضوعاتی که در این حوزه وجود دارد استفاده حداقلی از محصولات فناورانه است،که البته در سال های اخیر پیشرفت خوبی در این حوزه صورت گرفته است.

وی با اشاره به این موضوع که ایجاد بستر  معرفی و فروش مجازی را می توان به عنوان پیشرفت در حوزه عفاف و حجاب به حساب آورد گفت: ورود به این حوزه به عنوان پیشتاز بسیار سخت بود ولی با مداومت و تلاش همکاران من صورت گرفت.

مدیر نمایشگاه تصریح کرد: نمایشگاه امسال با رشد ۳۵ درصدی نسبت به سال گذشته مواجه شده است که این رشد در تعداد محصول ،شرکت کنندگان و کیفیت ارائه نیز مشهود است.

رضا سلیمانی افزود: این نمایشگاه مجازی در پنج بخش، چادر، ملزومات حجاب، مانتو وعبایا، پوشش سر و پارچه چادری تا عید سعید فطر فعالیت می کند و بانوان ایرانی می توانند به سادگی البسه و ملزومات حجاب خود را بدون واسطه از سایت  hijab99.ir تهیه کنند.

وی گام بعدی نمایشگاه را تبدیل کردن نمایشگاه مجازی به دائمی دانست و گفت: ما سعی می کنیم از تهدید ها فرصت بسازیم و اکنون که به واسطه شیوع ویروس کرونا بستر و زیر ساخت ها فراهم شده است از آن در جهت تبدیل نمایشگاه موقت به دائم استفاده خواهیم کرد.

رضا سلیمانی خاطر نشان ساخت: بر اساس سند راهبردی سامانه حجاب در این نمایشگاه، هر آنچه یک بانوی مسلمان بتواند در اجتماع از آن استفاده کند، موجود است و بازرسان ما کیفیت و قیمت محصولات را تضمین می کنند.

نخستین نمایشگاه مجازی عفاف و حجاب، پیشتاز در عرصه پوشش اسلامی بود

در ادامه این افتتاحیه مدیر عامل مرکز شتاب‌دهی رایمون گفت: از اواخر بهمن‌ماه سال ۹۸ و در پی شیوع ویروس کرونا، ایده برپایی نمایشگاه مجازی عفاف و حجاب با هدف حمایت از تولیدکنندگان محصولات حجاب شکل گرفت.

علیرضا حقیقی در مراسم رونمایی از نمایشگاه مجازی عفاف و حجاب افزود: مجموعه رایمون، مرکز شتاب‌دهی در حوزه صنایع خلاق است که در  حوزه فرهنگی شامل صنایع دستی، انیمیشن و مد و لباس وارد شده است و گام های موثری در این حوزه برداشته است.

وی خاطر نشان ساخت: نمایشگاه مجازی عفاف و حجاب یکی از  صنایع خلاقی است که مجموعه رایمون برای حمایت از طرح های نوآورانه و در راستای مسئولیت اجتماعی خود در حوزه عفاف و حجاب انجام داده است.

حقیقی خاطر نشان ساخت: این نمایشگاه گامی در مسیر حمایت و توسعه فعالیت‌های عرصه عفاف و حجاب در کشور بود که سال گذشته با وجود محدودیت های زیر ساختی ما به عنوان  شرکت پیشتاز  وارد این عرصه شدیم و اولین نمایشگاه و فروشگاه مجازی پوشاک اسلامی را طراحی و راه اندازی کردیم.

مدیر عامل مرکز شتاب‌دهی رایمون افزود: نمایشگاه مجازی عفاف و حجاب به عنوان نخستین ایده استارت آپی بود که در این حوزه مطرح و با توان نیروی های داخلی اجرایی شد.

وی با اشاره به این موضوع که در دور نخست نمایشگاه شتابدهنده رایمون موظف بود از صفر تا صد عکاسی، طراحی ، بارگزاری سایت، فروش، ارتباط با مشتری را برای تولیدی ها انجام دهد،  گفت: در دور دوم نمایشگاه بیشتر تولید کنندگان در حوزه فروش مجازی و معرفی کالا در فضای مجازی توانمند شده بودند و این شتابدهنده در حوزه های زیر ساختی تمرکز بیشتری داشت.

حقیقی خاطرنشان ساخت: نخستین نمایشگاه توانست،  فرهنگ‌سازی درستی در زمینه محصولات عفاف و حجاب انجام دهد و در دور دوم نمایشگاه مسئولیت عوامل سبک تر است.

وی در پایان با اشاره به این موضوع که و بسایت hijab۹۹.ir  از نظر امکانات فنی و محتوا در شرایط بسیاری خوبی و در رده‌بندی سرچ گوگل نیز در رده‌های بالا قرار دارد گفت: این مرکز تمام توان خود را برای هر چه بهتر برگزار شدن نمایشگاه و ارتباط مستقیم تولیدکننده و مصرف کننده این کالای فرهنگی به کار گرفته است. تا با حمایت از تولیدکنندگان و مصرف کنندگان شاهد تغییرات بارز در فرهنگ پوششی جامعه باشیم.

در پایان این مراسم نیز از طریق وبینار با دونفر از تولیدکننده محصولات عفاف و حجاب از طریق وبینار این نمایشگاه را فرصتی برای تبادل تجربیات، آشنایی با تولیدات سایر مجموعه ها، ورود مجموعه ها از حوزه فروش فیزیکی به فروش انلاین، طراحی و تهیه جورنال های آنلاین اعلام کردند.

  شایان ذکر است؛ این مراسم با حضور برخی از فعالان و تولید کننده های حوزه حجاب و عفاف از  دومین نمایشگاه مجازی عفاف و حجاب و از طریق وبینار رو نمایی شد.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code