آیا سخنرانی سید حسن نصرالله ورق را برخواهد گرداند؟

آیا سخنرانی سید حسن نصرالله ورق را برخواهد گرداند؟

سید حسن نصرالله با یک سخنرانی هوشمندانه دشمن صهیونیستی را میان زمین و هوا معلق نگه داشت و حالا همه نگاه‌ها به واکنش دولتمردان رژیم صهیونیستی است.

آیا سخنرانی سید حسن نصرالله ورق را برخواهد گرداند؟

فارس پلاس؛ دیگر رسانه‌ها – رجانیوز نوشت: از آغاز عملیات طوفان الاقصی تا به امروز، یکی از علامت سؤال‌های رسانه‌های جهان، عدم سخنرانی سید حسن نصرالله بود. پس از ۲۷ روز انتظار دبیرکل حزب‌الله لبنان عصر امروز (جمعه) به ایراد سخنرانی پرداخت. سخنانی که خیلی زود جبهه مقابل را به جوش‌وخروش انداخته است.

تلاش‌های دیپلماتیک برای برقرارسازی آتش‌بس توسط کشورهایی چون ایران، روسیه، قطر و مصر با کارشکنی‌های آمریکایی‌ها و رژیم صهیونیستی با شکست روبه‌رو شد و درعین‌حال رژیم کودک کش صهیونیستی نیز حملات وحشیانه هوایی خود به غزه را افزایش داد. عملیات ورود زمینی به غزه نیز هفته گذشته آغاز شد و طبق آخرین اخبار، شمال غزه توسط نیروی زمینی رژیم صهیونیستی محاصره شده است. البته که این محاصره تا به امروز منجر به ورود به داخل مناطق شهری نشده است.

در چنین شرایطی، سید حسن نصرالله با یک سخنرانی هوشمندانه دشمن صهیونیستی را میان زمین و هوا معلق نگه داشت و حالا همه نگاه‌ها به واکنش دولتمردان رژیم صهیونیستی است.

دبیرکل حزب‌الله لبنان با بیان اینکه از روز بعد عملیات طوفان الاقصی وارد جنگ با رژیم صهیونیستی شده است اعلام کرد که تنها به تقابلات مرزی اکتفا نخواهد کرد. این سخن او از این بابت هوشمندانه است که اولاً یک عملیات روانی با مخاطب نظامیان اسرائیلی و ساکنان سرزمین‌های اشغالی است و آنها را بیمناک گسترش درگیری‌ها می‌کند و ثانیاً نوع و دامنه درگیری‌های جدید را مخفی نگاه می‌دارد که این هم از اصول نظامی‌گری است. دشمن را هم باید ترساند و هم باید در بی‌اطلاعی نگه داشت. این نکته‌ای است که خبرنگار بی‌بی‌سی در بیروت هم متوجه آن شد و در اولین گزارش خود بعد از سخنرانی نصرالله صراحتاً گفت که او همه را روی هوا نگه داشت.

از ابتدای روزهای درگیری، آمریکایی‌ها با پیام‌های متعدد سعی در جلوگیری از حضور حزب‌الله و فعال‌شدن محور شمالی رژیم صهیونیستی داشتند و در این نامه‌ها حزب‌الله را تهدید به ورود ناوها کرده بودند. این تهدید‌ها پاسخی فراتر از انتظار را برای آمریکایی‌ها در برداشت و دبیرکل حزب‌الله خطاب به آنها گفت: تهدید و ترساندن ما و گروه‌های مقاومت در منطقه سودی ندارد. ناوگان شما ما را نمی‌ترساند و هیچ زمانی ما را نترسانده است و ما برای مقابله با ناوگان شما نیز ابزار مناسب را آماده کرده‌ایم.

ورق برگشت؟

پس از اعلام رسمی زمان سخنرانی سید حسن نصرالله، سومین سفر بلینکن وزیر امور خارجه آمریکا از زمان آغاز دور جدید درگیری‌ها میان مقاومت فلسطین و رژیم صهیونیستی از ۱۵ مهرماه تا به امروز نیز انجام شد و بلینکن بامداد جمعه باهدف برقراری آتش‌بس به فلسطین اشغالی وارد شد.

نگرانی‌های آمریکایی‌ها از واکنش احتمالی سید حسن نصرالله باعث شد که حتی پیش از شروع سخنان او، نماینده آمریکا برای پیگیری آتش‌بس به فلسطین سفر کند. این درحالی است که چند روز قبل پت رایدر سخنگوی پنتاگون در یک نشست خبری گفته بود: «ما از آتش‌بس که به حماس زمان کافی برای تجدید قوا می‌دهد, حمایت نمی‌کنیم. این امر شهروندان اسرائیلی و دیگران را در معرض خطر قرار می‌دهد.» مایک جانسون رئیس جدید مجلس نمایندگان آمریکا نیز با آتش‌بس در غزه مخالفت کرده و گفته بود: اسرائیل نیازی به آتش‌بس ندارد.

سید حسن نصرالله نیز با هوشمندی، دولت آمریکا را مسبب جنایات در غزه اعلام کرد و خطاب به آنان با تهدیدی قاطع گفت: شما می‌توانید تجاوز به غزه را متوقف کنید؛ زیرا این جنگ شماست و کسانی که می‌خواهند از جنگ منطقه‌ای جلوگیری کنند باید برای توقف تجاوز به غزه اقدام کنند.

حال توپ در زمین آمریکایی‌هاست و آنها باید تصمیم بگیرند که به دنبال جنگی همه‌جانبه و گسترده با همه محور مقاومت هستند که ممکن است آنها را برای همیشه از خاورمیانه بیرون کند یا با تصمیمی عاقلانه سگ وحشی‌شان را قلاده می‌زنند تا بار دیگر منطقه روی آرامش ببیند.

پایان پیام/غ

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *