خبرخوب| تولد جنین‌های فریز شده به پشتوانه اقتدار پزشکی

خبرخوب| تولد جنین‌های فریز شده به پشتوانه اقتدار پزشکی

بسته خبر خوب امروزمان پر از تصاویر نابی است که خود شرح مفصلند و گویای همه خوبی ها. از سربازان امام(ره) گرفته تا کاسبان خداشناس و نوزادانی که حاصل تلاش پزشکانی متبحرند.

خبرخوب| تولد جنین‌های فریز شده به پشتوانه اقتدار پزشکی

گروه خبرخوب- حضرت رسول (ص) فرموده اند: «از زمین حفاظت کنید، به درستی که آن مادر شماست.» قطعا با همین فرمایش دستتان آمد چه می‌خواهیم بگوییم. هفته محیط زیست است و یک یادآوری دوباره نسبت به مسئولیت‌هایی که در قبال آفریده‌های خداوند و حفاظت از محیط زیست داریم. اگر نسبت به این مسئولیت اشراف دارید و با راهکارهای مراقبت از طبیعت آشنا هستید که دست مریزاد اما اگر تا به امروز نسبت به این مساله دغدغه‌مند نبوده اید، با احترام به فرمایش حضرت رسول (ص)، از همین امروز دست به کار شوید و فراموش نکنید که ارج نهادن به محیط زیست نه فقط توصیه رسول الله بلکه موردتاکید خداوند متعال است.


مردانی که یادگار انقلابند و هنوز پای آرمان هایشان ایستاده اند

کهنه سربازانی که هنوز پای کارند

به تصاویر بالا نگاه کنید. اولی پیرمردی خمیده و دومی پیرمردی ویلچرنشین که شاید بهتر است بگوییم کهنه سربازان بنیانگذار انقلاب که هردو بعد از چند دهه، هنوز هم پای عهد و پیمان خود با رهبر کبیرشان ایستاده‌اند و این چنین مردانه پیامشان را به دنیا می‌رسانند. می‌بینید که حتی اگر ما هم چیزی نگوییم، همین یک قاب چقدر حرف برای گفتن دارد؟ تازه این فقط نمونه کوچکی از ارادت عظیم ملت ایران به امام خمینی (ره) است که هرساله به بهانه ایام رحلت نمایان می‌شود و به شکل تصویرهایی منحصر به فرد در آلبوم تاریخ جاخوش می‌کند تا آیندگان بدانند که قلب‌ها چگونه برای این مرد بزرگ می‌تپیده و تا همیشه خواهد تپید.


نمایی از نوجوان دیروز و امروز انقلاب در یک قاب جذاب

مسیر مشترک نوجوان‌های دیروز و امروز

وقتی می‌گوییم تصویرها حرف می‌زنند، دقیقا منظورمان همین تصاویری است که پر از پیام‌های نهان و آشکارند. تصویر بالا، نمایی از نقش آفرینی نوجوانان و جوانان دیروز و امروز است. همان‌هایی که بدون گوش سپردن به توطئه‌ها و دسیسه ها، پای آرمان‌های امام ایستاده‌اند و قرار است به روال همیشگی مردان غیرتمند ایرانی، آینده انقلاب را بسازند. قطعا روزی که امام خمینی (ره) فرمودند: «شما جوان‌ها که در این مدت زحمت کشیدید، و از حالا به بعد هم وظیفه دارید، ذخیرۀ ما هستید و من خدمتگزار شما هستم»؛ این روزها را به عینه می‌دیدند و می‌دانستند که این انقلاب با تکیه بر جوانان متعصبش مستدام خواهد ماند.


سالیانه شمار قابل توجهی نوزاد از جنین های فریزشده متولد می شوند

تولدتان مبارک هدیه‌های خداوند

خبر خوبمان را با عشق به امام و انقلاب شروع کردیم و می‌خواهیم آن را گره بزنیم به خبر شیرینی از دنیای پزشکی که از دل همین انقلاب برآمده و نشان از پیشرفت‌های روزافزون دارد. خبر از این قرار است که به لطف تبحر پزشکان ایرانی، هرساله شمار قابل توجهی از خانواده‌ها با شیوه‌های مختلف، طعم فرزنددار شدن را می‌چشند که یکی از این روش‌ها تولد از روش لقاح مصنوعی و البته جنین‌های فریز شده است. جنین‌هایی که با تکیه بر علم و تکنولوژی، ماه‌ها و سال‌ها ممکن است در دمای منفی ۱۹۶ درجه نگهداری شوند تا سرانجام با انتقال به بدن مادر، شانس زندگی پیدا کرده و عشق را به خانواده‌هایشان هدیه دهند. شاید باور کردنش سخت باشد اما این اتفاق بزرگ و شگفت‌انگیز با تکیه بر توانمندی پزشکان ایرانی و تجهیزات پزشکی موجود در کشور رخ داده و انصافا دست مریزاد دارد؛ پس به جاست اگر بگوییم تولدتان مبارک هدیه‌های خداوند.


این آقای کفاش، زمان انتظار مشتریانش را با کتابخوانی پر می کند

کسب برکت به سبک آقای کفاش

احتمالا سری گزارشات ما با کلید واژه عطربرکت را خوانده و دیده‌اید که چطور می‌توان در هر شغلی با کسب روزی حلال، برکت را راهی زندگی‌ها کرد و با کمترین درآمدها، زندگی روبه راهی داشت. هم سخت است و هم آسان اما به هرحال همه ما، زندگیمان را بر همین اساس بنا کرده‌ایم و به امید رضای خدا، خود را ملزم به حرکت در این مسیر می‌دانیم؛ حالا می‌خواهد با خدمتی صادقانه باشد یا با حساب و کتاب درست و شاید هم با تزریق علم و آگاهی به سبک یک کفاش. بازهم یک تصویر داریم و کلی حرف. «محمدمعدنچی ها»؛ کفاشی است که نه تنها برای کفش‌های مشتریانش بلکه برای وقت آن‌ها هم ارزش قائل است و به همین سبب نیز، تعدادی کتاب در کفاشی کوچک خود گذاشته تا مشتریانش طی همان چند دقیقه‌ای که مهمان کفاشی کوچک او هستند، فرصت را غنیمت بدانند و چیزی بر دانسته‌هایشان بیفزایند. اگر فکر می‌کنید این کار آقای کفاش، میانبر خداپسندانه‌ای است برای درو کردن برکت و جلب رضای خدا، پس دست به کار شوید و نقطه عطف شغل خودتان را بیابید؛ حتما برای تک تک ما، راهی برای رسیدن به برکت وجود دارد.


وقتی بنده خوب خداباشی، برای نماز خواندن حتی کنج مغازه هم کفایت می کند

به نماز نگویید کار دارم…

نمی‌دانیم چرا اما خبر خوب امروزمان، حول عکس‌ها می‌چرخد که خودشان با ما حرف می‌زنند و طوری به روحمان نفوذ می‌کنند که دلمان نمی‌خواهد چشم از آن‌ها برداریم. «به نماز نگویید کار دارم، به کار بگویید وقت نماز است…» قطعا بارها و بارها این سخن را شنیده اید، سخنی از شهید رجایی که حتی اگر تا امروز گوینده‌اش را نمی‌شناختید اما بازهم گوشه ذهنتان جا خوش کرده تا هم باقیات و صالحات آن شهید بزرگوار باشد و هم تلنگری که واجباتی چون نماز خصوصا از نوع اول وقتش را برایمان یادآوری کند.

حالا مصداق این سخن ماندگار، کارگر مکانیکی است که فارغ از دغدغه‌های دنیا و زندگی، گوشه دنج تعمیرگاه را برای خلوت با خداوند انتخاب کرده و وسیله‌ای شده برای یادآوری ارزش‌هایی که گاهی برایمان کمرنگ می‌شوند و به نمایی این چنینی برای پررنگ شدن نیاز دارند. واقعا خوش به حال آن‌هایی که این آقای مکانیک برایشان دست به آچار می‌شود. کسی که قطعا به برکت نمازی خالصانه، راه و رسم حلال و حرام را می‌داند و هوای مشتریانش را دارد.

شک نکنید؛ حکمت است!

اگر گاهی چشمتان به سخنی از بزرگی افتاد، چندبار آن را بخوانید و در آن تفکر کنید چون گاهی یک جمله آنچنان می‌تواند زندگی آدم را تحت تاثیر قرار دهد که شاید صدها پند و اندرز نتواند؛ اصلا شاید نشانه است و خداوند همان یک جمله را وسیله‌ای قرار داده برای آنکه بتوانیم فرمان زندگیمان را به سمت و سوی دیگری بچرخانیم و اتفاقات بهتری را رقم بزنیم. این‌ها را گفتیم تا برسیم به سخنی از ارسطو. او می‌گوید: «در تاریک‌ترین لحظات است که باید روی دیدن نور تمرکز کنیم.» چندبار خواندید؟ چیزی دستگیرتان شد؟ حالا بگذارید ما هم برایتان بگوییم. لب کلام این است که مطمئن باشید اگر در سخت‌ترین شرایط زندگی‌تان قرار گرفته‌اید و به ریسمانی نازک متصل شده اید، ناامید نشوید چون در همین سخت ترین‌ها دریچه‌ای به رویتان باز می‌شود که اگر در شرایط عادی بودید آن را نمی‌دیدید، پس به حکمت خدا شک نکنید، توکل داشته باشید و منتظر دریچه‌ها و نورهای درون تاریکی بمانید، حتما نوری وجود خواهد داشت!

*خوش خبر باشید

و اما سخن پایانی، خبرهای خوبتان را در قالب دلخواه خود (عکس، متن، فیلم، صوت و…) تولید کنید و آن را با هشتگ #خبر_خوب در شبکه‌های اجتماعی منتشر کنید تا هم دیگران را در حال خوش خودتان شریک کنید و هم ما بتوانیم اخبار شما را بازنشر کنیم. اگر هم تمایل داشتید در هر یک از شبکه‌های اجتماعی که فعال هستید، خبرتان را از طریق اکانت khabar_khoub_iran@ یا شماره تلفن ۰۹۳۳۰۸۲۶۳۱۲ برای ما بفرستید. در این جشنواره فرقی نمی‌کند در ایتا و بله و روبیکا و گپ باشید یا در تلگرام و اینستاگرام و توئیتر و واتساپ؛ مهم این است که سهمی در حال خوش اطرافیانتان داشته باشید.

پایان پیام/

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *