خبر خوب| ابتکار بازیگر هالیوود برای حمایت از مردم فلسطین

خبر خوب| ابتکار بازیگر هالیوود برای حمایت از مردم فلسطین

این روزها یک ویدئو از «جیسون استاتهام»؛ بازیگر معروف هالیوودی در فضای مجازی دست به دست می چرخد که این بازیگر با نصب پرچم فلسطین روی خودرویش، از مردم فلسطین حمایت کرده است، این نوع حمایت نشان می‌دهد عمق نفرت و انزجار از اسرائیل غاصب در میان مردم جهان فزونی یافته است.

خبر خوب| ابتکار بازیگر هالیوود برای حمایت از مردم فلسطین

گروه خبر خوب ـ گاهی اوقات آن قدردلتان می‌گیرد که جایی نمی‌تواند این دلتنگی و ناراحتی شما را برطرف کند، بی‌اختیار سوار ماشین می‌شوید و بی‌هدف در خیابان رانندگی می‌کنید، شاید در این لحظات نوای یک روضه را هم گوش می‌دهید، اما فایده ندارد، به سوی بزرگراه خلیج فارس می‌روید و بعد از یک ساعت و ۲۰ دقیقه چشمتان به گنبد طلایی حرم فاطمه معصومه (س) می‌افتد و پایتان را روی پدال ترمز قرار می‌دهید، پیش خودتان فکر می‌کنید انگار شخص کریمه اهل بیت (س) شما را فراخوانده تا در کنار مزارش، آن آرامش از دست رفته را دوباره بازیابید.

درست مثل امروز، پنجم آبان‌ماه که برابر با دهم ربیع‌الثانی؛ سالروز وفات دختر امام موسی کاظم (ع) است، حال شاید حضوری در حرم امنش حاضر می‌شوید یا به صورت مجازی او را زیارت ‌کنید و یا حتی با گفتن «ألسَّلاَمُ عَلَیکِ یَا فَاطِمَةَ المَعصُومِه بِنتِ مُوسَی بنِ جَعفَر(ع)» قطره اشکی بر گونه‌هایتان جاری ‌شود، مهم آن نیت شماست که به واسطه آن از راه دور زائر حرم خواهر امام رضا (ع) شده اید.


ألسَّلاَمُ عَلَیکِ یَا فَاطِمَةَ المَعصُومِه

شاید برای شما جالب باشد که بدانید حضرت فاطمه معصومه (س) بانویی است که فرهنگ زیارت را در جامعه شیعی جا انداخت،‌ چرا که ایشان برای زیارت امام زمانشان از مدینه به سمت طوس عزم سفر کرد تا ولی‌امرش را از نزدیک زیارت کند،‌ هر چند به خاطر دسیسه‌های بنی‌عباس این سفر زیارتی حضرت معصومه (س) به انتها نرسید و ایشان راهی شهر قم شدند،‌ اما بعد از وفات این بانوی کریمه اهل بیت (س)، مزارش ملجا عاشقان خاندان آله طه (ع) است.

در حالی خبر خوب امروز را با اجازه از ساحت مقدس حضرت فاطمه معصومه (س) آغاز می‌کنیم که علمیات «طوفان‌الاقصی» وارد روز بیستم خود شده است و معتقدیم سرانجام این حماسه جوانان فسطینی به تعبیر حضرت آیت‌الله العظمی سیدعلی خامنه‌ای رهبر انقلاب به پیروزی نهایی ختم می‌شود، چرا که معظم‌له در دیدار با دست‌اندرکاران کنگره بزرگداشت ۶۵۵۵ شهید استان لرستان فرمودند: «صبوری و توکل به‌ داد مردم غزه خواهد رسید و در نهایت آن‌ها را پیروز میدان خواهد کرد».

اقدام جالب بازیگر معروف هالیوود برای حمایت از مردم فلسطین

این قدر در این مدت ۱۹ روز، بعد از «طوفان الاقصی» جنایت‌های رژیم کودک‌کش اسرائیلی برملا شده است که نه تنها مسلمانان بلکه آزادیخواهان جهان از هر مسلک و گرایشی را به واکنش وا داشته است،‌ حال می‌خواهد در دل ایالت متحده امریکا باشد یا در دور‌ترین نقطه جهان.


«جیسون استاتهام»؛ بازیگر هالیوود

حتی این واکنش‌های جهانی را در میان بازیگران هالیوود هم مشاهده می‌کنیم که هر یک به زبان یا شیوه خودشان حمایتشان را از مردم مظلوم فلسطین اعلام می‌کنند. البته این روزها یک ویدئو از «جیسون استاتهام»؛ بازیگر معروف هالیوودی منتشر شده که نشان می‌دهد او با نصب پرچم فلسطین روی خودروی خود، از مردم فلسطین حمایت کرده است. امری که نشان می‌دهد عمق نفرت و انزجار از اسرائیل غاصب در میان مردم جهان فزونی یافته است.

ببینید شیوه حمایت «جیسون استاتهام» از مردم فلسطین

اعلام حمایت از فلسطین به سبک یک کاسب ایرانی

در ایران اسلامی هم در این ۱۹ روز، مردم پای کار بودند از ثبت‌نام در پویش «حریفت منم» تا شرکت در راهپیمایی‌ها،‌ در واقع از پیر تا جوان، نوجوان و کودک همه پای کار بودند و آن‌ها هم ضمن همدردی با کودکان مظلوم غزه، حمایتشان را از «طوفان الاقصی» اعلام کردند. در جوار بارگاه امام رضا (ع) نیز یک کاسب مشهدی در جلوی مغازه‌اش حمایتش از مردم فلسطین را به روش خودش اعلام کرده است.


حمایت از فلسطین این شکلی هم می‌تواند باشد

خروش جوانان ایرانی و عراقی در مرز «طریبیل» اردن

خبر خوب سوم امروز ما هم باز هم درباره حمایت از مردم فلسطین است، اصلاً‌ تا این حمایت‌ها برقرار است،‌ انسان بیش‌تر به آینده جهان امیدوار می‌شود که بالاخره سپیدی در جهان منتشر می‌شود و بهترین‌های زندگی برای بشر رقم خواهد خورد. حکایت این حمایت‌ها به مرز «طریبیل» اردن هم کشیده شده است، جایی که موکب‌های عراقی پذیرای جوانانی از عراق و ایران است که در لبیک به بیانیه جنبش اسلامی حماس به سمت مرزها حرکت کردند. این جوانان با محکوم کردن جنایات رژیم صهیونیستی در نوار غزه، خواستار پایان خشونت علیه مردم بی‌دفاع فلسطین و آغاز روند جدی کمک رسانی به آن‌ها هستند.

«فلسطین»؛ کلید رمز وحدت امت اسلامی

۸۵ درصد تجهیزات آب و فاضلاب کشور ایرانی است

آخرین خبر خوب امروز ما هم خبر موفقیت یک ایرانی است، آن هم در زمینه تجهیزات آب و فاضلاب کشورمان! به گفته «هاشم امینی»؛ مدیرعامل صنعت آب و فاضلاب کشور حدود ۸۵ درصد قطعات در این حوزه ایرانی است؛ یعنی ما ایرانی‌ها در چنین صنعت مهمی تقریباً بی‌نیاز از قطعات خارجی شده‌ایم. البته پیش از این حتی شیر انشعاب را هم وارد می‌کردیم، اما در حال حاضر این صنعت آن قدر پیشرفت کرده است که حتی به ارزآوری هم رسیده است، در این خوداتکایی تولیدکننده‌های داخلی و دانش‌بنیان‌ها هم شریک هستند.


داریم در زمینه تجهیزات صنعت آب و فاضلاب هم خودکفا می‌شویم

زیارت حضرت معصومه (س) را جدی بگیرید

ابتدای خبر خوب امروز را با حال و هوای زیارت حضرت فاطمه معصومه (س) شروع کردیم، می‌خواهیم حسن ختام خبر خوب امروز ما نیز درباره چرایی زیارت مزار این بانوی جلیله بنی‌هاشم باشد، مرحوم آیت‌الله محی‌الدین حائری شیرازی از اساتید اخلاق در این رابطه تعبیر جالبی دارد و می‌گوید:«حضرت معصومه (س) ویژگی خاصی دارند. مظهر حضرت زهرا (س) هستند و قبر ایشان، مظهر قبر حضرت زهرا (س) است و به همین دلیل روایت شده که: «إِنَّ لِلَّهِ حَرَماً وَ هُوَ مَکَّةُ وَ لِرَسُولِهِ حَرَماً وَ هُوَ اَلْمَدِینَةُ وَ لِأَمِیرِ اَلْمُؤْمِنِینَ حَرَماً وَ هُوَ اَلْکُوفَةُ … »

در ادامه روایت دیگر نگفتند برای امام حسن (ع) حرمی است یا برای امام حسین (ع) هم حرمی است و آن کربلاست. بلکه فرمودند: «وَ لَنَا حَرَماً وَ هُوَ قُمُّ» یعنی حرم حضرت زهرا و یازده فرزندش، قم است. اینکه فرمودند: «وَ لَنَا حَرَماً وَ هُوَ قُمُّ» را جدی بگیرید! کسانی که می خواهند حضرت زهرا (س) را زیارت کنند حضرت معصومه (س) را زیارت کنند؛ همان طوری که در مورد حضرت عبدالعظیم گفته شده: «مَن زارَ عَبدالعَظیمِ الحَسَنی بِرِی کَمَن زارَ الحُسَین بِکَربَلا». این از باب «قبورکم فی القبور» است که در زیارت جامعه آمده. یعنی قبر حضرت زهرا (س) در قبر حضرت معصومه است. «قبورکم فی القبور» یعنی نزدیک‌ترین قبری که می‌تواند قبر حضرت زهرا (س) باشد اینجاست و هر کسی می‌خواهد حضرت زهرا (س) را پیدا کند، اینجا دنبال ایشان بگردد.

خوش‌خبر باشید!

و اما سخن پایانی، خبرهای خوبتان را در قالب دلخواه خود (عکس، متن، فیلم، صوت و…) تولید کنید و آن را با هشتگ #خبر_خوب در شبکه‌های اجتماعی منتشر کنید تا هم دیگران را در حال خوش خودتان شریک کنید و هم ما بتوانیم اخبار شما را بازنشر کنیم. اگر هم تمایل داشتید در هر یک از شبکه‌های اجتماعی که فعال هستید، خبرتان را از طریق اکانت khabar_khoub_iran@ یا شماره تلفن ۰۹۳۳۰۸۲۶۳۱۲ برای ما بفرستید. در این جشنواره فرقی نمی‌کند در ایتا و بله و روبیکا و گپ باشید یا در تلگرام و اینستاگرام و توئیتر و واتساپ؛ مهم این است که سهمی در حال خوش اطرافیان‌تان داشته باشید.

منتظر خبرهای خوب شما هستیم. خوش‌خبر باشید.

پایان پیام/

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *