خبر خوب| تولید داروی حیاتی برای بیماران سکته مغزی

خبر خوب| تولید داروی حیاتی برای بیماران سکته مغزی

ساعت یک بامداد پنجمین روز از مهرماه ۱۳۶۰، تاریخ ایران رویدادی شیرین، به‌یادماندنی و سرشار از غرور را در خاطر دارد. آغاز عملیاتی که نگذاشت حتی یک وجب از خاک این کشور به دست بیگانه بیفتد؛ «شکست حصر آبادان». تک‌تک خبرهای خوب این روزها را مدیون رشادت‌های مردان آن روزهاییم.

خبر خوب| تولید داروی حیاتی برای بیماران سکته مغزی

گروه خبر خوب: ساعت یک بامداد پنجمین روز از مهرماه ۱۳۶۰، تاریخ ایران رویدادی شیرین، به‌یادماندنی و سرشار از غرور را در خاطر دارد. آغاز عملیاتی که نگذاشت حتی یک وجب از خاک این کشور به دست بیگانه بیفتد؛ «شکست حصر آبادان» با رمز «نصر من الله و فتح قریب» که نه‌تنها نشان از ولایت‌پذیری رزمندگان داشت بلکه نقطه عطف و فصل الخطابی بود که در همان آغازین ماه‌های جنگ تحمیلی قدرت ایمان، عمل و عظمت توانایی‌های ملت ایران را به دشمن نشان داد. یاد و خاطره دلاورمردی‌های مردان این سرزمین گرامی باد رشادت‌ها و فداکاری‌هایی که تک‌تک خبرهای خوب این روزهایمان را مدیون آنهاییم.

همت ایرانی باز هم افتخاری دیگر آفرید

*به همت دانشمندان ایران، ساخت دارویی حیاتی از انحصار آمریکا خارج شد

همه انسان‌ها بدون آن‌که بخواهند در موقعیت‌های خاص زندگی و مواجهه با ابتلائات و اتفاقات ناخوشایند قرار گرفته‌اند و با آن‌ها دست‌وپنجه نرم کرده‌اند. یکی از این لحظات سخت، حضور نامبارک بیماری در جمع عزیزان است. لحظاتی که اگر خدای نکرده برای کسی پیش بیاید حاضر است همه هستی‌اش را فدا کند تا داروی شفابخش را پیدا کند و روی نیکوی سلامتی را ببیند. نگران نباشید! این‌همه تلخی مقدمه‌ای برای یک اتفاق شیرین است. بازهم سخن از شرکت‌های دانش‌بنیان ایرانی و چشم روشنی دیگری برای ملت عزیز ایران؛ به همت یک شرکت دانش بنیان و با فناوری ایرانی، یک داروی مهم و حیاتی که تولید آن تنها در انحصار یک شرکت آمریکایی بود، از سایه تحریم خارج و در کشور تولید می‌شود.«آلتپلاز» یک داروی حیاتی برای بیماران سکته مغزی است که تاکنون با چالش های فراوان وارد می شد. تنتان همیشه سلامت و رویتان شاد.

اتوبوس هایی که قرار است به داد معضل ترافیک برسند

*اقدام شورای شهر در بهبود کیفیت و کمیت ناوگان شهری

از دغدغه‌های مهم پایتخت نشینان، معضل ترافیک و شلوغی های وقت‌وبی‌وقت است. عاملی برای افزایش استرس، خستگی و بی‌حوصلگی در زندگی شهرنشینی. تاکنون تمهیدات فراوانی برای رفع این مسئله پیشنهاد و چه‌بسا اجرا شده‌است. کارهایی همچون طرح ترافیک زوج و فرد و توصیه به هم‌وطنان برای استفاده از وسایل نقلیه عمومی همچون مترو و اتوبوس و حذف خودروهای تک سرنشین از سطح شهرـ به‌طور قطع با توجه به جمعیت شهرنشینان و میزان استفاده از وسایل نقلیه عمومی افزایش کیفیت و کمیت می‌تواند در بهبود وضعیت ترافیک شهری مؤثر باشد. در این راستا «مهدی چمران» رئیس شورای شهر تهران با بیان اینکه تلاش شده کارهای خوبی در زمینه توسعه حمل و نقل عمومی انجام شود گفت:«97 دستگاه اتوبوس جدید وارد خطوط شده و رئیس سازمان اتوبوسرانی هم دو شب پیش گفت که از دو شرکت 80 دستگاه اتوبوس تحویل گرفته‌ایم که وارد خطوط می‌شود.»

دونده ای که رکورد خودش را شکست

* رکورد ماراتن ایران شکسته شد

این روزها که با برگزاری نوزدهمین دوره بازی‌های آسیایی در هانگژو بازار اخبار ورزشی و شنیدن از مدال‌های رنگارنگ حسابی داغ است، بشنوید از یک ایرانی که در گوشه‌ای دیگر از این کره خاکی پرچم ایران را همچون همیشه سرافرازانه به اهتزاز درآورد؛«محمدجعفر مرادی»، دونده دوهای استقامت کشورمان که برای شرکت در ماراتن برلین؛ از جمله ماراتن‌های مطرح و شناخته‌شده، راهی کشور آلمان شد توانست حد نصاب قبلی این ماده را که در اختیار خودش بود پس‌از هشت سال ارتقا دهد. خدا قوت به همه ورزشکاران این سرزمین. اما خالی از لطف نیست حالا که در آخرین روزهای گرامیداشت هفته دفاع مقدس هستیم یادی کنیم از شهدای ورزشکار؛ «شهید مجید نمازی»، «ابراهیم هادی»، «حسن نو فلاح»، «سعید طوقانی»، «مهدی رضایی»، «ناصر کاظمی» و… مردانی دوست‌داشتنی و غیرتمند که ایستادن پای غرور، غیرت و ایمانشان را ثابت کردند.

نوسازی مدارس روستایی و بنیاد برکت

*به دست آوردن دلهایی به برکت بنیاد برکت

آغاز سال تحصیلی برای دانش‌آموزان حال‌وهوای ویژه‌ای دارد و مشامشان تشنه عطر دل‌انگیز ماه مهر می‌شود. اما دراین‌میان چه بسیارند کودکان و نوجوانانی که در حسرت نو بودن لوازم التحریر، لباس، کیف و کفش و حتی ساختمان و بنایی با تخته، نیمکت و در و دیوارهای قابل، سال‌های تحصیل را یکی پس‌از دیگری می‌گذرانند و چشم‌هایشان به نگاه مهربان و دستان سخاوتمند خیرینی است که دست خداوندهستند و هرگز آن‌ها را تنها نمی‌گذارند.«بنیاد برکت» که در سال ۱۳۸۶ تأسیس شد متعلق به ستاد اجرایی فرمان امام (ره) است و در زمینه اشتغال‌زایی و اجرای پروژه‌های عمرانی فعالیت می‌کند. بیشترین تمرکز فعالیت‌های این بنیاد بر روی طرح‌های عمرانی همچون ساخت مدارس در مناطق روستایی و محروم است؛ مثل مدرسه فرسوده روستای فیروز بهرام (روستایی از توابع شهرستان اسلامشهر در استان تهران) که در 5ماه با اقدام بنیاد برکت به یک مدرسه نوساز تبدیل شد.

صدها فرشته بوسه بر آن دست می زنند/ کز کار خلق یک گره بسته وا کند

جمهوری اسلامی حرم است

* خیمه ولایت را رها نکنید

در سخنان اخیر رهبر معظم انقلاب در جمع فعالان عرصه دفاع مقدس به اهمیت مسئله ولایت‌پذیری و نقش مؤثر آن در پیروزی رزمندگان در سال‌های مبارزه و دفاع و همچنین به دل‌دادگی و سرسپردگی رزمندگان به امام‌خمینی (ره) به‌عنوان رهبری آگاه و فرزانه و ولی جامعه اسلامی اشاره و تأکید شد. در این روزها که یادآور حماسه ای بزرگ و مقدس است سخن آخر را از سردار دلها بشنویم؛ شهید سلیمانی که خود نمونه ای شاخص در امر ولایت پذیری است: «خواهران و برادران مجاهدم در این عالم، ای کسانی که سرهای خود را برای خداوند عاریه داده اید و جانها را بر کف دست گرفته و در بازار عشق بازی به سوق فروش آمده اید، عنایت کنید: جمهوری اسلامی، مرکز اسلام و تشیّع است. امروز قرارگاه حسین بن علی، ایران است. بدانید جمهوری اسلامی حرم است و این حرم اگر ماند، دیگر حرم ها می مانند. اگر دشمن، این حرم را از بین برد، حرمی باقی نمی ماند، نه حرم ابراهیمی و نه حرم محمّدی (ص). برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل و منصوب شرعی و فقهی به معصوم. خوب می دانید منزّه ترین عالِم دین که جهان را تکان داد و اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما که به عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه ی رسول الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است. دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی ماند؛ قرآن آسیب می بیند.

خوش‌خبر باشید!

و اما سخن پایانی، خبرهای خوبتان را در قالب دلخواه خود (عکس، متن، فیلم، صوت و…) تولید کنید و آن را با هشتگ #خبر_خوب در شبکه‌های اجتماعی منتشر کنید تا هم دیگران را در حال خوش خودتان شریک کنید و هم ما بتوانیم اخبار شما را بازنشر کنیم. اگر هم تمایل داشتید در هر یک از شبکه‌های اجتماعی که فعال هستید، خبرتان را از طریق اکانت khabar_khoub_iran@ یا شماره تلفن ۰۹۳۳۰۸۲۶۳۱۲ برای ما بفرستید. در این جشنواره فرقی نمی‌کند در ایتا و بله و روبیکا و گپ باشید یا در تلگرام و اینستاگرام و توئیتر و واتساپ؛ مهم این است که سهمی در حال خوش اطرافیان‌تان داشته باشید.

منتظر خبرهای خوب شما هستیم. خوش‌خبر باشید.

پایان پیام/

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *