خبر خوب| زائری که با دوچرخه عازم اربعین شد!

خبر خوب| زائری که با دوچرخه عازم اربعین شد!

کمتر از دو هفته مانده به اربعین حسینی و خیل عاشقان اباعبدالله خودشان را هر طور شده به جاده عشق می‌رسانند. یکی با دوچرخه یکی با پای پیاده. یکی دعایش را به گوش زائران می‌رساند و از آن طلب زیارت می‌‌کند، یکی هم جامانده و از دور ابراز ارادت می‌کند.

خبر خوب| زائری که با دوچرخه عازم اربعین شد!

گروه خبر خوب: انسان باید در همه حال مراقب خودش باشد. مراقب اعمالش. مراقب نفسش. مراقب فکر و خیالش. چراکه شیطان یک لحظه هم انسان را رها نمی‌کند. در کمین نشسته است تا هر طوری که شده انسان را آلوده کند. مرحوم آیت الله علی صفایی حائری، می‌گفتند: «شیطان اگر بتواند، نمی‌گذارد بکاری! اگر کاشتی، نمی‌گذارد جوانه بزند! اگر جوانه‌اش زد، نهالش را می‌شکند! تا بالاخره یک کِرمی در میوه‌اش می‌گذارد. نمی‌گذارد کار به نتیجه برسد و برای این هدف، تدبیر و برنامه‌ریزی می‌کند.»
بنابراین، مقابله با شیطان برای اینکه انسان بتواند از فرصت‌ها استفاده کند و آن کاری را که خدای متعال می‌خواهد، به بهترین شکل انجام بدهد، نیاز به تدبیر و محاسبه و مراقبه و کنترل خود انسان دارد و بدون این، شدنی نیست. مراقب خودتان و اعمال و افکارتان باشید.


به جای این سرباز هم زیارت کنید..

*زیارت به سبک یک سرباز

کمتر از دو هفته به بزرگترین اجتماع مذهبی جهان؛ اربعین حسینی مانده است. زائران دسته دسته به سوی ارباب‌شان راهی شده‌اند تا در این مسیر مشق عشق کنند. هر کدام به نحوی ارادت‌شان را به ابا عبدالله (ع) ابراز می‌کنند. در این میان مردی با سربند سرخ و لباس نظامی سبز ایستاده لب مرز، قرآن روی سر مردم گرفته، با حسرت می‌گوید: دعایمان کنید، جای ما هم زیارت کنید!
در هیچ جای قرارداد شغلی‌اش نگفته‌اند چند ساعت قرآن روی سر زائران سیدالشهدا بگیر تا دستت درد بگیرد، اما حتما در قرارداد نانوشته عشق به عباس این بند آمده است که اشکالی ندارد دستت درد بگیرد برای زائران کسی که دستانش را برای ولی خدا داد!


«علیرضا لیاقت» برای دومین بار با دوچرخه راهی سفر اربعین می‌شود.

*این زائر از تهران با دوچرخه راهی کربلا می‌شود

گفتیم که خیل عاشقان اباعبدالله یک به یک به میدان آمده‌اند. یکی از آن‌ها مردی است که سال گذشته هم تیتر خبرها شده بود و برای زائران و موکب داران جذابیت زیادی داشت: یک ایرانی با دوچرخه در مسیر اربعین! این ایرانی ورزشکار «علیرضا لیاقت» که سال گذشته برای اولین‌بار و بعد از دو سال ترک سیگار تصمیم گرفت با دوچرخه به زیارت امام حسین (ع) برود. «لیاقت» این سفر را به عنوان یک هدیه و جایزه برای خودش در نظرگرفته بود تا اگر توانست سیگار را ترک کند، به این شیوه به کربلا سفر کند. این آقای ورزشکار با اراده امسال هم برای دومین بار با دوچرخه راهی این سفر می‌شود و امروز سفر خود را آغاز می‌کند. دعای ما بدرقه راهتان. خیر پیش!

«سید اسماعیل نصرالهی» توانست با وجود معلولیت شدید جسمی و حرکتی رتبه ۲۵ کنکور را کسب کرد

* رتبه ۲۵ کنکور سراسری را چه کسی کسب کرد؟

«خواستن توانستن است» این جمله را زیاد شنیده‌ایم و شاید هم تا حدی برایمان کلیشه‌ای باشد، اما این نوجوان معلول مثال بارز این ضرب المثل معروف است. نوجوانی که با وجود معلولیت شدید جسمی و حرکتی نشان داد، انسان اگر اراده و پشتکار داشته باشد می‌‌تواند همه نشدنی ها را شدنی کند. نامش «سید اسماعیل نصراللهی» است. یک دانش آموز ساروی که حتی نمی‌تواند کتاب‌هایش را خودش ورق بزند. اما با این وجود توانست رتبه ۲۵ کنکور سراسری رشته علوم انسانی را کسب کند. این تنها بخشی از موفقیت‌های سید اسماعیل است.

او یک دیوار پر از قاب و مدال‌ دارد که نشان از موفقیت او در رشته شطرنج است. فارغ از این‌ها او در اخلاق و ادب هم همیشه اول است! این را مادرش می‌گوید. این دانش آموز نخبه دوست دارد در رشته فلسفه دانشگاه تهران درس بخواند و در آینده نویسنده کتاب‌های فلسفی شود. انشاءالله خدا یار و یاروتان باشد و در آینده زود، نام تان را روی جلد کتاب‌ها ببینیم آقا سید اسماعیل.

برای چهارمین بار در جهان جراحی موفقیت‌آمیز پیوند سر در ایران انجام شد

*سخت می‌گذرد اما به‌جایش ساخته می‌شویم

اما بشنوید از یکی دیگر از افتخار آفرینی‌های ایرانی‌ها که بار دیگر اثبات کرد هیچ چیزی جلودار اراده و پشتکار ایرانیان نیست. تحریم و فشار اقتصادی و. . همه این‌ها ما را نه تنها ضعیف نکرده که قدرتمند‌تر هم کرده است. درست است کمی سخت می‌گذرد اما شک نکنید که در سختی است که انسان قد می‌کشد و شکوفا می‌شود. درد سرتان ندهیم در عملِ بی‌سابقه‌ای در ایران و کم‌سابقه در جهان، امسال بیمار ۲۸ساله با قطع کامل عروق گردن و نای تحت عمل جراحی قرار گرفت. این عمل کم‌نظیر بدون استفاده از پمپ قلبی و عروقی و فقط با استفاده از شانت‌های نگهدارنده (تولید بومی) انجام شد.

جانم برایتان بگوید که این جراحی در دنیا فقط سه بار به صورت موفقیت‌آمیز انجام شده که بیمار پس از به هوش آمدن تکلم نداشته، اما در ایران که برای نخستین بار این عمل انجام شده، بیمار پس از به هوش آمدن در سلامت کامل همراه با تکلم است. خدایا شکرت.

*قالیچه‌ای که در روضه قیمت گرفت!

مردی ﺑﺪﻫﮑﺎﺭ ﺷده بود، تنها دارایی‌اش یک ﻗﺎﻟﯿﭽﻪ بود. ﮔﻮﺷﻪ‌ی ﻗﺎﻟﯿﭽﻪ ﺳﻮﺧﺘﻪ ﺑﻮﺩ. مجبور شد؛ همان را ببرد بازار و بفروشد. ﻫﺮ ﻣﻐﺎﺯه‌ﺍﯼ که می‌رﻓﺖ، می‌گفتند: ﺍﯾﻦ ﻗﺎﻟﯿﭽﻪ اگر ﺳﺎﻟﻢ ﺑﻮد ۵۰۰ تومان ﻣﯽﺍﺭﺯﯾﺪ، ﺍﻣﺎ ﺣﺎﻻ ﮐﻪ ﺳﻮﺧﺘﻪ ﻣﺎ ۱۰۰ ﯾﺎ ۱۵۰ تومن ﺑﯿﺸﺘﺮ نمی‌خریم. مرد ﮔﺮﻓﺘﺎﺭ ﺑﻮﺩ و به ﺍﻣﯿﺪ ﺍﯾﻨﮑﻪ قالیچه را ﺑﯿﺸﺘﺮ ﺑﺨﺮند ﺍﺯ اﯾﻦ ﻣﻐﺎﺯه ﺑﻪ آن ﻣﻐﺎﺯه می‌رفت. داخل ﯾﮑﯽ ﺍﺯ ﻣﻐﺎﺯهﻫﺎ، حاج جواد فرش‌چی ﻣﻐﺎﺯهﺩﺍﺭ، از منصف‌های بازار و از ارادتمندان اهل بیت (ع) پرﺳﯿﺪ: «قالیِ خوبیه؛ چرا ﻗﺎﻟﯽ ﺑﻪ ﺍﯾﻦ ﺧﻮﺑﯽ ﺭا ﻣﺮﺍﻗﺒﺖ ﻧﮑﺮﺩﯾﺪ؟»

مرد ﮔﻔﺖ: ﻣﻨﺰل‌مان ﺭﻭﺿﻪ ﺩﺍﺷﺘﯿﻢ، ﻣﻨﻘﻞ ﭼﺎﯾﯽ ﺭﻭﯼ ﺍﯾﻦ ﻗﺎﻟﯽ ﺑﻮﺩ، ﺫﻏﺎل‌ها ﺭﯾﺨﺖ و ﻗﺎﻟﯽ ﺳﻮﺧﺖ. حاج‌جواد یک تکانی به خودش داد: گفتید در ﺭﻭﺿﻪ ﺳﻮﺧﺘﻪ؟ مرد گفت: بله. حاج‌جواد گفت: ﺍﯾﻦ قالی ﺍﮔر ﺳﺎﻟﻢ ﺑﻮد ۵۰۰ تومان ﻣﯽ‌ﺍﺭﺯﯾﺪ، ﺍﻣﺎ ﺣﺎﻻ ﮐﻪ ﺑﺮﺍی اﺭﺑﺎﺏ ﻣﻦ ﺳﻮﺧﺘﻪ است، ﻣﻦ ۱ ﻣﯿﻠﯿﻮﻥ ﺍﺯ شما می‌خرﻡ.
قالیچه را خرید و روی میزش پهن کرد و تا آخر عمرش روی قسمت سوخته‌ی قالیچه که به اندازه‌ی کف دست بود، گل محمدی پرپر می‌کرد و دوستان صمیمی و همکارانش همه به نیّت تبرک، یک پَر از گل‌ها را برداشته، توی چایی‌شون می‌ریختند!
آن ﻗﺎﻟﯿﭽﻪ در روضه سوخته ﺑﻮﺩ قیمت گرفت؛ کاش دل‌هایمان در روضه‌ها بسوزد؛ آن‌وقت بگوییم: یا امام حسین (ع) این دل سوخته را چند می‌خرید؟

*خوش‌خبر باشید!

و اما سخن پایانی، خبرهای خوبتان را در قالب دلخواه خود (عکس، متن، فیلم، صوت و…) تولید کنید و آن را با هشتگ #خبر_خوب در شبکه‌های اجتماعی منتشر کنید تا هم دیگران را در حال خوش خودتان شریک کنید و هم ما بتوانیم اخبار شما را بازنشر کنیم. اگر هم تمایل داشتید در هر یک از شبکه‌های اجتماعی که فعال هستید، خبرتان را از طریق اکانت khabar_khoub_iran@ یا شماره تلفن ۰۹۳۳۰۸۲۶۳۱۲ برای ما بفرستید. در این جشنواره فرقی نمی‌کند در ایتا و بله و روبیکا و گپ باشید یا در تلگرام و اینستاگرام و توئیتر و واتساپ؛ مهم این است که سهمی در حال خوش اطرافیان‌تان داشته باشید.

منتظر خبرهای خوب شما هستیم. خوش‌خبر باشید.

پایان پیام/

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *