خروش دانش‌آموزان ایرانی در حمایت از طوفان‌الاقصی

خروش دانش‌آموزان ایرانی در حمایت از طوفان‌الاقصی

دانش‌آموزان ایرانی این روزها در حمایت از طوفان‌الاقصی، تصاویر متعددی را خلق کردند تا به کودکان و نوجوانان فلسطینی بگویند که در کنارشان هستند.

خروش دانش‌آموزان ایرانی در حمایت از طوفان‌الاقصی

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، «طوفان‌الاقصی» روایت جنگندگی و مقاومت مردمانی است که در مبارزه با باطل، کمر همت بستند و تا پای جان برای پیروزی حق در تلاشند.

دانش‌آموزان ایرانی این روزها در حمایت از طوفان‌الاقصی، تصاویر متعددی را خلق کردند تا به کودکان و نوجوانان فلسطینی بگویند که در کنارشان هستند.

در همین راستا، پویش طوفان‌‌الاقصی راه‌اندازی شد و دانش‌آموزان ایرانی با انتشار تصاویر و فیلم‌هایی، همبستگی خود را با دانش‌آموزان فلسطینی به اشتراک گذاشتند.

* نظر دانش‌آموزان درباره طوفان‌الاقصی

تعدادی از دانش‌آموزان در قالب مصاحبه، نظر دانش‌آموزان و اولیای مدرسه را درباره طوفان‌الاقصی پرسیده‌اند.

در این گفت‌وگوها، همگان بر این باورند که فلسطین پیروز خواهد شد چرا که باطل شکست خواهد خورد و حق بر منصب پیروزی می‌نشیند.

فیلم زیر را عسل یادگاری تهیه کرده است:

* شعر خوانی دانش‌آموزان

یکی از کارهایی که دانش‌آموزان در اعلام همبستگی با دانش‌آموزان فلسطینی انجام می‌دهند. شعرخوانی است؛ شعرهایی که یا خودشان سروده‌اند یا از سروده‌ شاعران استفاده کردند تا به کودکان و نوجوانان فلسطین بگویند که در مسیری که قرار دارند به پیروزی نائل خواهند شد.

این شعر که از امیر آزادروستاست را صدرا نعمتی دکلمه کرده است: ببین بالا سرت هردم، این چیست می‌بارد/ بله، این آه مظلوم است، آهی که عوض دارد/ شکوه قدرت مظلوم، نامش طوفان الاقصی/ شود طوفان نصیبش، هر آن‌کس باد می‌کارد/ هزاران کودک غزه، هزاران زن، هزاران مرد/ بدان آن ملت مظلوم هم، آخر خدا دارد/ خدایی که به این روزت درآورده یقین دانم/ وجود نکبتت را هم، زود از خاک بردارد/ به فکر خام خود گفتی، حاج قاسم نیست؟/ ببین جِیش سلیمانی، تو را از نقشه بردارد.

* وحدت دانش‌آموزان

دانش‌آموزان با انتشار تصاویری، وحدت خود را با دانش‌آموزان فلسطینی نشان می‌دهند. دانش‌آموزان با تصاویر رهبر معظم انقلاب، سردار شهید حاج قاسم سلیمانی، تصاویر فلسطین و پرچم ایران، عکس گرفتند و در فضای مجازی به اشتراک گذاشتند.

مدرسه عفاف خراسان شمالی

اثر حنانه مرادخانی استان البرز

دانش‌آموزان دبیرستان سعیدپور پاریزی

دبیرستان شاهد حکمت

* همخوانی دانش‌آموزان در همبستگی با دانش‌آموزان فلسطینی

زنگ همبستگی با دانش‌آموزان و مردم فلسطین در مدارس کشور نواخته شده است. در کنار آن هم دانش‌آموزان در صبحگاه مدارس، سرودهایی را در حمایت از دانش‌آموزان فلسطینی همخوانی می‌کنند.

یکی از این فیلم‌ها به دبستان دخترانه شاهد شهرستان تنکابن تعلق دارد:

این فیلم هم گوشه‌ای از مدارس خراسان رضوی است:

* شکوه طوفان الاقصی

یکی دیگر از کارهای دانش‌آموزان، نقاشی و کاریکاتور است؛ کارهای خلاقانه‌ای که خلق کردند تا شکوه طوفان‌الاقصی را به نمایش بگذارند.

کاری از زینب احمدی

* دل‌گفته‌هایی برای دانش‌آموزان فلسطینی

برخی دانش‌آموزان هم، فیلم‌های کوتاه تهیه کردند و حرف‌های دلشان را به کودکان و نوجوانان فلسطینی زدند.

این هم کاری از زهرا اسکندی دانش‌آموزان پایه چهارم است:

آری، دانش‌آموزان ایرانی دست به دست هم دادند تا به دانش‌آموزان فلسطینی بگویند در این روزهای سخت اما ارزشمند مقاومت، کنار آنان خواهند بود.

پایان پیام/

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *