روایت منابع آگاه از اتاق فرماندهی عملیات مقاومت عراق علیه پایگاه‌های آمریکایی

روایت منابع آگاه از اتاق فرماندهی عملیات مقاومت عراق علیه پایگاه‌های آمریکایی

تصمیم رهبری مقاومت اسلامی عراق زمانی اتخاذ شد که با شواهد قاطع برای آنان روشن شد که آمریکا رهبری و حمایت بی‌سابقه از دشمن صهیونیستی در نبرد غزه را بر عهده دارد.

روایت منابع آگاه از اتاق فرماندهی عملیات مقاومت عراق علیه پایگاه‌های آمریکایی

فارس‌پلاس؛ دیگر رسانه‌ها – پس از بروز توحش مثال‌زدنی و جنایات صهیونیست‌ها علیه ملت مظلوم فلسطین به ویژه اهالی بی‌دفاع غزه طی سه هفته گذشته که در پی شکست تاریخی رژیم غاصب اسرائیل در عملیات طوفان الاقصی رقم خورد، دیگر گروه‌های جبهه مقاومت خارج از فلسطین ضمن مسئول دانستن مستقیم ایالات متحده در این جنایات، این کشور را به هدف قرار دادن پایگاه‌هایش در منطقه تهدید کردند.

یک هفته پس از آغاز عملیات مقاومت اسلامی عراق علیه حضور آمریکا در عراق و سوریه، یک منبع آگاه در اتاق عملیات مشترک از لحظات تصمیم‌گیری در این خصوص به خبرنگار «نورنیوز» گفت: تصمیم رهبری مقاومت اسلامی عراق زمانی اتخاذ شد که با شواهد قاطع برای آنان روشن شد که آمریکا رهبری و حمایت بی‌سابقه از دشمن صهیونیستی در نبرد غزه را بر عهده دارد.

تصمیم مقاومت اسلامی در عراق برای هدف قرار دادن پایگاه‌های آمریکایی در سوریه پیامی قوی برای آمریکایی‌ها و نقطه عطفی برای مقاومت است و بر اساس روشی بود که می‌گوید: همه پایگاه‌های اشغال‌گران در عراق، سوریه و خلیج فارس، یعنی تمام غرب آسیا اهداف مشروع و قابل دست‌یابی هستند.

مقاومت عراق پس از مشاهده جدی بودن آمریکا در حمایت از جنایات اسرائیل، با هدف قرار دادن پایگاه‌های آنها در همان مراحل اولیه، آمریکایی‌ها را در منطقه به دردسر انداخت و مجبور به عقب‌نشینی از مواضع خود به ویژه در خصوص حمله زمینی به غزه کرد.

حملات مقاومت، همچنین اشغالگران آمریکایی را مجبور کرد تا دو سوم پرسنل نظامی و «غیرنظامی» خود را علاوه بر خروج سفیر و کارکنان اصلی، تنها ظرف یک هفته از عراق خارج کنند.

مقاومت عراق تنها یک هفته پس از شروع عملیات علیه اشغالگران آمریکایی ثابت کرد که با آمادگی بالای خود توانسته در تمام غرب آسیا با این اشغال‌گری مقابله کند، تکرار می‌کنم در تمام غرب آسیا. این یک تصمیم است نه یک شعار، بلکه زمان مقاومت و فقط مقاومت است.

مقاومت عراق رکن اساسی در نبرد برای وحدت جبهه‌ها و محور مقاومت است و آماده دفاع از ملت مظلوم فلسطین که سرزمین‌شان توسط آمریکا از طریق عامل خود در منطقه یعنی اسرائیل در اشغال است.

پیام‌های تهدیدآمیزی که آمریکایی‌ها با واسطه‌هایی از داخل و خارج به مقاومت ارسال کردند، ترسی برای مقاومت نداشتند و قبلاً هم گفته بودیم که اشغالگری تا زمانی که وجود داشته باشد از آرامش برخوردار نخواهد بود.

مقاومت در عراق تأیید می‌کند که در مرحله جدیدی قرار دارد و الزاما با حوادث منطقه مرتبط نخواهد بود و تصمیم برای ریشه‌کن کردن اشغالگری از سرزمین و منطقه ما حق مشروع ما برای بازگرداندن امنیت است. امنیت و بازپس‌گیری آنچه که این اشغال از اموال و ثروت ملت ربوده است، این تصمیمی تعیین کننده است و هیچ بازگشتی از آن وجود نخواهد داشت.

تا زمانی که اشغالگران آمریکایی بر ماندن در پایگاه‌های اعلام‌شده و «اعلام نشده» خود در عراق و منطقه اصرار دارند، منطقه آرام نمی‌شود. اگر آمریکا اصرار دارد که در آنجا بماند، به او می‌گوییم: باید هزینه را بپردازید…

پایان پیام/ت

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *