صلاحیت ۴۵ نامزد انتخابات نظام پرستاری تایید شد

مسئول هیات مرکزی نظارت بر ششمین دوره انتخابات نظام پرستاری گفت: صلاحیت ۴۵ نفر از نامزدهای ششمین دوره انتخابات نظام پرستاری تایید شد.

صلاحیت ۴۵ نامزد انتخابات نظام پرستاری تایید شد

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایرنا، علیرضا رحیم‌نیا اظهار داشت: وزارت بهداشت و دانشگاه‌های علوم پزشکی در احراز یا عدم احراز صلاحیت نامزدها نقشی ندارند بلکه این امر به عهده مراجع ذی‌صلاح پنج‌گانه در خارج از این وزارتخانه است.

وی با تاکید بر اینکه سیاست وزارت بهداشت، رعایت بی‌طرفی و قانونمداری در انتخابات‌های صنفی از جمله انتخابات نظام پرستاری است، افزود: مبنای ناظران انتخابات در تصمیم‌گیری‌ها، قانون و ایجاد زمینه مشارکت حداکثری در ششمین دوره انتخابات نظام پرستاری بوده است.

سعید کریمی رییس ستاد اجرایی مرکزی ششمین دوره انتخابات هیات مدیره‌های شهرستان‌ها و شورای عالی سازمان نظام پرستاری نیز در روزهای اخیر در نامه‌ای به روسای دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی سراسر کشور ملاک مشارکت در انتخابات سازمان نظام پرستاری را ارائه اصل کارت عضویت این سازمان اعلام کرد.

وی افزود: ملاک دریافت رأی، ارائه اصل کارت عضویت سازمان نظام پرستاری با هر سلیقه‌ای و بدون نیاز به تاریخ معتبر و ارائه شماره کد ملی است و کارت عضویت هنگام رأی‌گیری توسط اعضای صندوق‌های رأی، ضبط و بعد از اعلام نتایج نهایی انتخابات بازگردانده می‌شود.

ششمین دوره انتخابات سازمان نظام پرستاری روز جمعه هفتم مهر ۱۴۰۲ برگزار می‌شود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *