احتمال گشایش جبهه‌های مقاومت مقابل رژیم صهیونیستی

احتمال گشایش جبهه‌های مقاومت مقابل رژیم صهیونیستی

تحلیلگر عراقی با بیان اینکه گروه‌های عراقی از هم‌اکنون برای مداخله مستقیم در تقابل با صهیونیست‌ها و در حمایت از مقاومت فلسطین اعلام آمادگی کرده‌اند، گفت: ادامه جنایت‌ها علیه فلسطینیان با پاسخ سایر اعضای محور مقاومت مواجه خواهد شد. بی‌تردید در صورت حمله زمینی به غزه یا مداخله مستقیم آمریکا، مقاومت عراق نیز مداخله خواهد کرد.

احتمال گشایش جبهه‌های مقاومت مقابل رژیم صهیونیستی

فارس‌پلاس؛ دیگر رسانه‌ها – هم زمان با مطرح شدن زمزمه هایی درباره باز شدن جبهه های دیگر مقاومت در حمایت از ملت مظلوم فلسطین در برابر رژیم صهیونیستی برخی گروه های عراقی ازجمله نجباء اعلام آمادگی کردند. شیخ اکرم الکعبی، دبیرکل مقاومت اسلامی نُجَباء در تماس تلفنی با رئیس دفتر سیاسی حماس گفت: طبق میثاقی که بسته‌ایم، با صفر تا صد تسلیحات، نیروی انسانی و امکانات‌مان پشتیبان شماییم و هرگونه صلاح ببینید، مهیای کمک هستیم.

وی افزود، همه برادران برای نصرت فلسطین و قدس شریف بی‌تاب و منتظرند. افراد زیادی (حتی استشهادی‌ها) فوج‌فوج می‌آیند و برای اعزام به غزه اعلام داوطلبی می‌کنند. جنبش نجبای عراق با گمراه خواندن کسانی که گمان می‌کنند فلسطین تنهاست، از احتمال فرارسیدن موعد مناسب برای ایفای نقش اجزای محور مقاومت در مقابله با رژیم صهیونیستی خبر داد.

محمدعلی الحکیم، تحلیلگر عراقی درباره عملیات «طوفان الاقصی» و تأثیری که بر تحولات آینده موضوع فلسطین خواهد گذاشت، به خبرنگار «راهبرد معاصر» گفت: عملیات «طوفان الاقصی» سخت‌ترین شکست تاریه رژیم صهیونیستی از سال 1973 میلادی را بر آنها تحمیل کرد و تاریخ از آن به‌عنوان بزرگ‌ترین عملیات فلسطینیان یاد خواهد کرد که توانستند بعد از چندین دهه محاصره شکستی راهبردی بر این رژیم وارد کنند و باعث شوند تاریخ انقضای بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی پایان یابد.

وی افزود: عملیات مقاومت فلسطین معادلات سیاسی را در کل منطقه غرب آسیا تغییر خواهد داد و قواعد درگیری به نفع فلسطینیان تغییر اساسی خواهد کرد. این عملیات نشان داد غرور و قدرت رژیم صهیونیستی پوشالی است و آنها توان نظامی، اطلاعاتی و جاسوسی آن گونه که ادعا می کردند، ندارند. مقاومت فلسطین با این عملیات معادله بازدارندگی تهاجمی خود را بر صهیونیست ها تحمیل کرد و توانست میدان نبرد فلسطین اشغالی را در اختیار بگیرد.

تحلیلگر عراقی عنوان کرد: امروز دایره نبرد برای نخستین بار به قلب رژیم صهیونیستی کشیده شد و نشان داد مقاومت برخلاف آنچه صهیونیست ها ادعا می کردند، می تواند گزینه آوارگی یا مرگ در سرزمین فلسطین را خود مقابل صهیونیست ها قرار دهد. بنابراین رژیم صهیونیستی متحمل شکست سخت نظامی و اطلاعاتی شده است که دیگر قابل ترمیم نیست.

حکیم گفت: جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) به همه طرف های مرتبط با پرونده اسیران که تماس گرفته بودند، اطلاع داد این پرونده قبل از پایان نبرد باز نخواهد شد، این نشان می دهد دست گردان های قسام پر است و اسیران صهیونیست کافی برای مبادله با تمامی اسیران فلسطینی در اختیار دارد.

وی تصریح کرد: عملیات «طوفان الاقصی» به حیات سیاسی نتانیاهو پایان می دهد، زیرا فلسطینیان در موقعیتی قرار گرفته اند که می توانند اراضی اشغال شده فلسطین از سال 1967 میلادی را آزاد کنند و تاریخ از آن به عنوان بزرگترین عملیات فلسطینیان یاد خواهد کرد که توانستند بعد از چند دهه شکست راهبردی به صهیونیست ها تحمیل کنند. این عملیات همچنین به روند برنامه ریزی شده عادی سازی روابط میان عربستان و رژیم صهیونیستی با نظارت آمریکا پایان داد. جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا بزرگترین بازنده شکست پروژه عادی سازی روابط میان ریاض و تل آویو است، زیرا آخرین کارتی که می توانست با آن در رقابت های انتخاباتی آینده مانور دهد، سوخت.

تحلیلگر عراقی عنوان کرد: عملیات «طوفان الاقصی» این پیام را به دیگر مشتاقان عادی‌سازی روابط داد که رژیم صهیونیستی حتی قادر به محافظت از خود نیست و عملیات مقاومت حقیقت ناتوانی ارتش صهیونیستی را برملا کرد. از امروز به بعد زندگی برای صهیونیست ها معنای متفاوتی خواهد داشت و معادلات سیاسی و نظامی در منطقه غرب آسیا پس از عملیات فلسطینیان به کلی تغییر خواهد کرد.

احتمال ورود مقاومت عراق به معرکه غزه

حکیم درباره واکنش گروه های مقاومت عراقی به تحولات غزه و تداوم جنایت های رژیم صهیونیستی علیه مردم مظلوم فلسطین گفت: گروه های عراقی از هم اکنون برای مداخله مستقیم در تقابل با صهیونیست ها و در حمایت از مقاومت فلسطین اعلام امادگی کرده‌اند و می توانند جبهه دیگری در تقابل میان صهیونیست ها و فلسطینیان باز کنند.

وی با بیان اینکه آمریکا و غرب در حمایت از متحدشان، رژیم صهیونیستی پیام هشدارآمیز برای مقاومت ارسال کرده اند، تأکید کرد: اگر جبهه جدیدی باز شود، بعید نیست منطقه وارد نبردی همه جانبه شود. رژیم صهیونیستی می خواهد جبهه دیگری باز کند تا توجهات از جبهه غزه منحرف شود و بتواند بمباران وحشیانه نوار غزه را بدون پوشش رسانه ای بی نظیر کنونی ادامه دهد.

تحلیلگر عراقی گفت: احتمال مشارکت آمریکا در حمله زمینی به غزه و جنایت جنگی علیه فلسطینیان وجود دارد. همه گزینه ها در منطقه روی میز است و امکان دارد شاهد تشدید بی‌سابقه درگیری در منطقه میان محور مقاومت و رژیم صهیونیستی باشیم.

وی افزود: ادامه جنایت ها علیه فلسطینیان با پاسخ سایر اعضای محور مقاومت به ویژه ایران مواجه خواهد شد. بی تردید در صورت حمله زمینی به غزه یا مداخله مستقیم آمریکا، گروه های مقاومت عراق نیز مداخله خواهند کرد.

حکیم گفت: معادله میدانی تغییر خواهد کرد و ممکن است شاهد تشدید بی‌سابقه درگیری باشیم. علاوه بر این، هرگونه مداخله گروه ‌های عراقی به دلیل توافقات امنیتی امضا شده میان عراق و آمریکا می تواند آن معاهدات را تحت الشعاع قرار دهد.

پایان پیام/ت

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *