اعتراف BBC به حسینی بودن ایرانیان

اعتراف BBC به حسینی بودن ایرانیان

بی بی سی فارسی درحالی که با انتشار یک پست اینستاگرامی سعی کرد، مراسم عزاداری را زیر سوال ببرد، اما ناخواسته دست به یک اعتراف زد.

اعتراف BBC به حسینی بودن ایرانیان

از شایعه تا واقعیت: بی بی سی فارسی در ادامه سیر نزولی خود و شبیه شدنش به منوتو فیلمی را در راستای تخریب محرم منتشر کرد. این فیلم در واقع انتقاد ادعایی یک نفر از سروصدای ایجاد شده از بلندگوهای محله‌شان است.

فارغ از آن که رهبر انقلاب و بسیاری از بزرگان توصیه کردند که مراسم عزاداری بدون ایجاد مزاحمت برای مردم و همسایگان باشد، اما بی بی سی فارسی یک اعتراف ناخواسته انجام داد.

در این فیلم فرد گوینده می‌گوید در کوچه ما ۳ هیات عزاداری وجود دارد! و این درواقع اذعان به شکست کمپین مشکی نمی‌پوشم و در هیات عزاداری شرکت نمی‌کنم ضدانقلاب است که چند روزی بر آن تاکید دارند(اینجا را بخوانید).

چند روزی است که جریان ضدانقلاب به میانداری علی کریمی با انتشار پست و استوری‌های متعدد سعی دارند تا مردم را از حضور در مراسم عزاداری منع کنند.

البته این نخستین باری نیست که بی‌بی‌سی فارسی هجمه‌هایی را علیه مناسک دینی و شیعی منتشر می‌کند. یکی از پست‌های توهین آمیزی که بی‌بی‌سی دو سال پیاپی در آستانه محرم منتشر می‌کرد، مطلبی با عنوان «یک خبر بد برای ریش‌دار»منتشر کرد.

در دوران شیوع کروناهیئات مذهبی یا جلسات خود را لغو یا با در فضای باز و رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار کردند. اما بی بی سی فارسی به همراه سایر رسانه‌های ضدانقلاب بدون اشاره به این موضوع و حتی به خدمات هیئاتی‌ها در خدمت‌رسانی و واکسیناسیون، تنها معدود ضعف‌ها را برجسته کردند.

پایان پیام/

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *