اوج‌گیری مخالفت سازمان‌ها و شخصیت‌های مشهور جهان نسبت به تداوم جنایات رژیم صهیونیستی

اوج‌گیری مخالفت سازمان‌ها و شخصیت‌های مشهور جهان نسبت به تداوم جنایات رژیم صهیونیستی

با ادامه حملات جنایتکارانه رژیم اسرائیل علیه مراکز غیرنظامی و کشتار شهروندان بی گناه، شمار زیادی از شخصیت‌های شناخته‌ شده فرهنگی و هنری و همچنین سازمان‌های بین‌المللی با محکومیت اقدامات غیر قانونی اسرائیل، خواستار پایان دادن به جنایات این رژیم شدند.

اوج‌گیری مخالفت سازمان‌ها و شخصیت‌های مشهور جهان نسبت به تداوم جنایات رژیم صهیونیستی

فارس‌پلاس؛ دیگر رسانه‌ها – نورنیوز نوشت: با اوج‌گیری حملات وحشیانه اسرائیل و بمباران مناطق مسکونی، بیمارستان‌ها و مراکز درمانی، مساجد، کلیساها و سایر پناهگاه‌های غیرنظامیان به ویژه پس از حمله به بیمارستان «المعمدانی» و «کلیسای ارتودوکس» هر روز افراد و سازمان‌های بین‌المللی بیشتری به صف مخالفان جنایات این رژیم می‌پیوندند.

تدروس ادهانوم، مدیرکل سازمان جهانی بهداشت روز گذشته نسبت به دستور تخلیه بیمارستان‌های غزه از سوی ارتش اسرائیل واکنش نشان داد و تاکید کرد؛" این گزارش‌ها نگران‌کننده است چرا که تخلیه امن بیمارستان‌ها غیرممکن است."

او گفته است که به عنوان مثال بیمارستان قدس در حال حاضر میزبان بیش از ۴۰۰ بیمار و ۱۲ هزار غیرنظامی آواره است و باید از آنان محافظت شود.

همچنین در آخرین مورد از واکنش شخصیت‌های برجسته فرهنگی و هنری آمریکا به جنایات اسرائیل، چهره‌هایی همچون خواکین فینیکس، کیت بلانشت، جان استوارت، کریستن استوارت، سوزان ساراندون و اندرو گارفیلد در نامه‌ای سرگشاده به رئیس‌جمهور آمریکا خواستار برقراری آتش بس در غزه شدند.

آنان در نامه سرگشاده خودبه بایدن اعلام کردند: «ما از دولت شما و همه رهبران جهان می‌خواهیم که به همه جان‌های سرزمین مقدس احترام بگذارند و خواستار آتش‌بس و تسهیل آن بدون تأخیر- پایان بمباران غزه و آزادی امن اسرا» شوند.

چند روز پیش نیز نامه دیگری با امضای هنرمندان سرشناسی چون تیلدا سوینتون، استیو کوگان، میریام مارگولیز، مایکل وینترباتم و مایک لی منتشر شد و این افراد خواستار آتش‌بس در غزه و ارسال کمک‌های بشردوستانه به مردم شدند.

انفجار هولناک بیمارستان المعمدانی شهر غزه آنقدر فجیع بود که بعد از انتشار اولین خبرها از این فاجعه، واکنش‌های فراگیری در فضای رسانه‌ای جهان شکل گرفت. در جریان بمباران صهیونیست‌ها، صدها فلسطینی ازجمله تعداد زیادی زن و کودک بی‌دفاع که به بیمارستان پناه برده بودند به شهادت رسیدند.

تعداد زیادی از بازیگران و چهره‌های مشهور سینمای جهان همچون نانسی عجرم، جی جی حدید، مارک روفالو، سلنا گومز، سوزان ساراندون و… از جمله هنرمندان و چهره‌هایی بودند که حملات اخیر و همچنین جنایات سال‌های گذشته رژیم صهیونیسیتی را محکوم کرده اند.
علاوه بر این شمار زیادی از سازمان‌های بین‌المللی از جمله یونیسف، سازمان جهانی بهداشت، دیده بان حقوق بشر و اتحادیه اروپا نیز نسبت به هدف قرار گرفتن مراکز غیرنظامی وهمچنین دستور تخلیه بیمارستان‌ها واکنش نشان داده و ضمن ابراز نگرانی از این وقایع، خواستار محافظت از بیمارستان‌ها و مراکز درمانی از سوی سازمان ملل شدند.

پایان پیام/ت

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *