بازارگرمی بلیت پرواز اربعین در دست دلالان

بازارگرمی بلیت پرواز اربعین در دست دلالان

با توجه به عرضه متناوب و مقطعی بلیت پرواز اربعین در سایت‌های ایرلاین‌ها، برخی افراد با هزینه بالاتر از نرخ مصوب، بلیت پرواز اربعین را برای زائران تهیه می‌کنند!

بازارگرمی بلیت پرواز اربعین در دست دلالان

به گزارش خبرنگار حج و زیارت خبرگزاری فارس، با آغاز عرضه بلیت پرواز اربعین با قیمت مصوب، برخی از افراد سودجو و کاروان‌های غیرمجاز هم دست به کار شدند و باخرید بلیت از شرکت‌های هواپیمایی، آن را با قیمت بالاتر از نرخ مصوب به زائران عرضه کردند.

عرضه متناوب و مقطعی بلیت پرواز اربعین

محمد محمدی‌بخش، رئیس سازمان هواپیمایی کشوری قیمت مصوب بلیت اربعین را از ۲۷ مرداد تا ۲۰ شهریور را رفت و برگشت هشت میلیون تومان و برای مشهد ۹ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان اعلام کرده است.

بلیت پروازهای اربعین نیز به صورت مقطعی و متناوب صرفاً از طریق سایت‌های شرکت‌های هواپیمایی عرضه می‌شود و نبود بلیت پرواز در مقطع زمانی خاص، به منزله اتمام بلیت نیست.


عرضه مقطعی بلیت پرواز اربعین

در ۲ روز گذشته بسیاری از متقاضیان زیارت اربعین نتوانسته‌اند بلیت پرواز مورد نظر خود را تهیه کنند. رئیس سازمان هواپیمایی در این رابطه می‌گوید: زائران برای خرید بلیت پرواز اربعین نگران نباشند و در بازه زمانی متفاوت به سایت‌های ایرلاین‌ها مراجعه کنند.

سود یک میلیون تومانی برای خرید بلیت پرواز اربعین!

در حالی که زائران در حال بررسی سایت‌های شرکت‌ها هواپیمایی هستند، برخی از کاروان‌های غیرمجاز نه تنها برای اعضای کاروان بلکه برای افراد مختلف هم بلیت پرواز تهیه می‌کنند؛ به طوری که یکی از مدیران کاروان‌های غیرمجاز با وجود اینکه ستاد مرکزی اربعین قیمت مصوب بلیت پرواز را اعلام کرده است، می‌گوید: ما برای زائران بلیت پرواز را در زمان مقرر خریداری و سود خود را نیز دریافت می‌کنیم. سود ما در خرید هر بلیت یک میلیون تومان است!

به این ترتیب زائران برای خرید بلیت رفت و برگشت پرواز اربعین به جای هشت میلیون تومان، باید ۹ میلیون تومان بپردازند. اگر هم یکطرفه بلیت بخواهند، به جای چهار میلیون تومان که قیمت مصوب است، چهار میلیون و ۵۰۰ هزار تومان باید بدهند.


ترمینال سلام

برخی دیگر از افراد هم از متقاضیان زیارت اربعین می‌خواهند که گذرنامه خود را در اختیار آنها قرار داده و ۲ روز بعد بلیت پرواز در زمان مورد نظر را دریافت کنند. این افراد هم بلیت پرواز با نرخ مصوب را حدود ۸۰۰ هزار تومان گران‌تر عرضه می‌کنند و معتقدند که این هزینه بابت زحمات تیم ما در خرید بلیت چه به صورت اینترنتی و چه به صورت حضوری است!

امکان خرید بلیت پرواز اربعین تا سقف ۹ نفر

البته سازمان هواپیمایی کشوری برای جلوگیری از فروش بی‌ضابطه بلیت پرواز اربعین، از ایرلاین‌ها خواسته که به هر فرد بیش از ۹ بلیت نفروشند. اما برخی افراد سودجو به صورت گروهی با حضور در ایرلاین‌ها برای کاروان و سایر افراد که موفق به خرید بلیت پرواز اربعین نشدند، با قیمت مصوب بلیت خریداری کرده و با نرخ بالاتر در اختیار زائران قرار می‌دهند. با این اقدام آنها بازار سیاه راه انداخته و زائران هم که مشتاق تشرف به زیارت اربعین هستند، با هر قیمتی این بلیت را تهیه می‌کنند.

علاوه بر این، برخی از آژانس‌های مسافرتی و هواپیمایی با روابطی که با ایرلاین‌ها دارند، در حال خرید بلیت پرواز اربعین و عرضه آن خارج از سایت خود هستند. این دفاتر هم بلیت پرواز را بالاتر از نرخ مصوب به زائران متقاضی عرضه می‌کنند. رئیس سازمان هواپیمایی می‌گوید: اگر تخلف شرکت‌های هواپیمایی احراز شود، با آنها برخورد می‌کنیم.


نبود پرواز اربعین در سایت برخی ایرلاین‌ها

عرضه نشدن بلیت پرواز اربعین توسط برخی ایرلاین‌ها

فروش بالاتر از نرخ مصوب بلیت پرواز اربعین در حالی است که برخی از شرکت‌های هواپیمایی هنوز نحوه عرضه این بلیت‌ها را مشخص نکرده‌اند و در سایت‌های این ایرلاین‌ها امکان خرید بلیت پرواز اربعین نیست.


عرضه نشدن بلیت پرواز اربعین توسط برخی ایرلاین‌ها

با تماس خبرنگار فارس با برخی از ایرلاین‌ها، آن‌ها بی‌اطلاع بودن از نحوه عرضه را دلیل باز نشدن فروش بلیت پرواز اربعین از سوی شرکت خود می‌دانند. برخی دیگر هم از عرضه بلیت‌ها در روزهای آینده خبر دادند؛ در حالی که بلیت پرواز اربعین با نرخ مصوب قرار بود از ۲۷ مرداد از سوی ۱۸ ایرلاین آغاز شود.

افزایش پروازها به عراق در ۲۰ روز

حدود پنج درصد زائران اربعین از طریق هوایی عازم عراق می‌شوند که امسال با برنامه‌ریزی انجام شده، هر هفته ۱۵۰ پرواز به عراق صورت می‌گیرد. در حالی که مجوز اصلی برای پرواز به عراق هفتگی ۱۲۰ پرواز است. محمدی‌بخش می‌افزاید: با توجه به افزایش تقاضا در بازه زمانی ۲۰ روزه، تعداد پروازها به نجف و بغداد در ایام اربعین افزایش می‌یابد که بیش از ۸۰ درصد پروازها به نجف است.

به گزارش فارس، تا روز گذشته بیش از یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر از متقاضیان زیارت اربعین در سامانه سماح ثبت‌نام کردند.

پایان پیام/

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *