بهانه‌جویی برای تخریب دیدار امیرعبدالهیان با بن‌سلمان

بهانه‌جویی برای تخریب دیدار امیرعبدالهیان با بن‌سلمان

دیدار وزیر امور خارجه کشورمان با ولی‌عهد عربستان سعودی، باعث شده تا عده‌ای با بهانه‌جویی در صدد تخریب این دیدار بر بیایند.

بهانه‌جویی برای تخریب دیدار امیرعبدالهیان با بن‌سلمان

از شایعه تا واقعیت: حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که در پاسخ به دعوت رسمی «فیصل بن فرحان» وزیر امور خارجه عربستان سعودی به این کشور سفر کرد، روز جمعه ۲۷ مرداد ماه در جده با «محمد بن سلمان» ولی‌عهد عربستان سعودی دیدار کرد.

پس از انتشار تصویر این دیدار، برخی برای به حاشیه بردن اهمیت و ابعاد این دیدار، شروع به بهانه‌گیری کردند. در یکی از این هجمه‌ها، تعدادی از کاربران فضای مجازی با این پیش‌فرض که چون در دیدار محمدبن سلمان با امیرعبداللهیان پرچم ایران نصب نشده، پس ایران تحقیر شده و آداب دیپلماسی در قبال ایران رعایت نشده است.

این دروغ تکراری درحالی است که براساس آداب دیپلماتیک در دیدار با دو شخصیت سیاسی غیرهم رده (وزیر امورخارجه در چارت ساختاری پایین از ولیعهد قرار دارد)، پرچم کشوری که شخصیت سیاسی‌اش بالاتر است نصب می‌شود. در دیدار امیرعبداللهیان وزیرخارجه ایران با فیصل بن فرحان وزیرخارجه عربستان که هر دو شخصیت سیاسی هم رده هستند، پرچم هر دو کشور نصب شد.

این نخستین باری نیست که از زمان تصدی وزارت خارجه توسط امیرعبداللهیان چنین شایعاتی منتشر شده است. پیش از این دیدار با امیرعبداللهیان با «جاپا گروشی» بارها این شایعه منتشر شده بود(اینجا را بخوانید).

وقتی که ایران با عراق قرارداد نفتی امضا کرد هم چنین شایعاتی علیه کشورمان منتشر شده بود(اینجا را بخوانید).

پایان پیام/

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *