جبهه مقاومت، امیدوارتر از همیشه

جبهه مقاومت، امیدوارتر از همیشه

نکته بسیار امیدوارکننده که در بیانات دیروز رهبر معظم انقلاب بود و ایشان با نگاهی کاملا آینده‌پژوهانه بیان فرمودند، قطعی بودن پیروزی مردم فلسطین در مقابل جنایات رژیم صهیونیستی است.

فارس پلاس؛ ​​​​​​​سیدرضا صدرالحسینی در یادداشتی نوشت: رهبر معظم انقلاب اسلامی در بیانات دیروز خود باردیگر تحلیل دقیقی از آخرین تحولات فلسطین و جنایات رژیم صهیونیستی که مورد حمایت تام و تمام آمریکا و مقامات سیاسی بعضی از کشورهای اروپایی است، ارائه فرمودند.

حضرت آیت‌ا… خامنه‌ای در ارتباط با تحولات اخیر بر نکته ظریفی تاکید فرمودند و آن این‌که باید به صبر و تحمل مردم غزه کاملا توجه کرد و آن را پایه تحلیل‌ها و پیش‌بینی‌ها قرار داد. ساکنان نوار غزه در حالی که در شرایط فعلی کاملا مظلوم هستند و هر روز توسط رژیم صهیونیستی مورد جنایت قرار می‌گیرند، مقتدرانه پای هدف‌های خود ایستاده، روی آنها تمرکز کرده‌‌اند و البته عملکرد مردم غزه در نزدیک به ۲۰ روز که از عملیات طوفان‌الاقصی می‌گذرد، کاملا نشان‌دهنده این واقعیت است که آنها به هیچ عنوان حمایت خودشان از جوانان مقاوم فلسطینی را متوقف نخواهند کرد و قاطعانه پشت این جوانان که در چارچوب مقاومت فلسطین، ضربه‌ای هولناک و تعیین‌کننده و ترمیم‌ناپذیر به ستون فقرات رژیم صهیونیستی زدند، خواهند ایستاد و این حمایت‌ها و همبستگی ادامه دارد. اما نکته بسیار امیدوارکننده که در بیانات دیروز رهبر معظم انقلاب بود و ایشان با نگاهی کاملا آینده‌پژوهانه بیان فرمودند، قطعی بودن پیروزی مردم فلسطین در مقابل جنایات رژیم صهیونیستی است. ایشان با عنایت دقیق به آنچه در چند دهه گذشته بر آرمان فلسطین گذشته و باتوجه به عوامل موثر و تعیین‌کننده مبارزه، یعنی افزایش توانمندی مقاومت فلسطین در همه حوزه‌ها، این پیش‌بینی را مطرح فرمودند که فلسطین و مقاومت قطعا پیروز خواهند بود. در حقیقت می‌توان بر این نکته تاکید کرد که رهبر معظم انقلاب اسلامی با عنایت به شناخت دقیقی که از روند روبه رشد و اقتدار روزافزون مردم و مقاومت فلسطین و در مقابل، وضع رو به افول رژیم صهیونیستی در تمام حوزه‌ها دارند، باردیگر، پیروزی مقاومت را تحقق‌یافتنی دانستند.

ضعف روزافزون رژیم صهیونیستی در حوزه‌های اجتماعی، نظامی و امنیتی، مهاجرت معکوس صهیونیست‌ها از سرزمین‌های اشغالی، اختلافات روزافزون و شکاف‌های سیاسی که در درون این رژیم است، تنها گوشه‌ای از شواهد موجود مبنی بر روند سریع اضمحلال رژیم صهیونیستی است. رهبرانقلاب همچنین بر این نکته تاکید کردند که رهبران و مقامات ارشد کشورهای عربی در شرایط کنونی نباید مواضع غیرمنطقی و غیرحقوقی مقامات غربی را تکرار کنند و کسانی را که برای ادامه حیات و دفاع از سرزمین مادری خود در حال تلاش هستند، تروریست بخوانند. اکنون همه جریان‌های مقاومت در حال تلاش هستند که از هویت فلسطینی خود دفاع کرده و تا جای ممکن به غاصبان سرزمین مادری خود ضربه بزنند. بر همین اساس کشورهای اسلامی باید از هر حرکتی که میان گروه‌های فلسطینی و گروه‌های مقاومت تفرقه ایجاد کند، بپرهیزند. امروز تمام جریان‌های فلسطینی از حمایت تمام ملت فلسطین برخوردارند و مردم فلسطین چه درغزه و چه درسایر مناطق ازعملیات شجاعانه و پیروزمندانه طوفان‌الاقصی حمایت می‌کنند. بر این اساس نباید ترفند دشمنان را که توسط رسانه‌های آنها بیان می‌شود، بازتولید کرد. اکنون جهان اسلام با یک آزمایش بزرگ روبه‌روست و باید به تکلیف قانونی خود در حمایت از مظلوم و مردم غزه عمل کند و دولت‌های اسلامی دراین رابطه غیراز صدور بیانیه و شعارسیاسی، وظایف عملی هم دارند که باید به آنها عمل کنند.

به این نکته نیز باید توجه کرد که بسیاری از پیش‌بینی‌های حضرت امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت‌ا… خامنه‌ای درباره موضوعات مهم و اساسی تا کنون به منصه ظهور رسیده و بر همین اساس تاکید دیروز رهبر معظم انقلاب مبنی بر پیروزی فسلطین، نکته امیدبخشی برای جهان اسلام خواهد بود.

پایان پیام/غ

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *