حزب اتحاد ملت: نامزد داریم اما رأی نداریم!

حزب اتحاد ملت: نامزد داریم اما رأی نداریم!

اتحاد ملتی‌ها در تلاش برای عدم بکارگیری کلیدواژه «تحریم انتخابات» از سوی اصلاح طلبان بر بیان «عدم مشارکت» در انتخابات تأکید دارند.

حزب اتحاد ملت: نامزد داریم اما رأی نداریم!

فارس‌پلاس؛ دیگر رسانه‌ها – مشرق نوشت: بررسی آخرین دیدگاه‌های برخی از اعضای حزب اتحاد ملت بیانگر آن است که آنان در مطالبی ضمن تاکید بر عدم مشارکت در انتخابات در حال برجسته سازی کلیدواژه «انتخابات اجباری» بوده و تاکید دارند بخشی از حاکمیت به دنبال مجبور سازی اصلاح طلبان برای حضور در انتخابات است چیزی از جنس حجاب اجباری!

اتحاد ملتی‌ها در تلاش برای عدم بکارگیری کلیدواژه «تحریم انتخابات» از سوی اصلاح طلبان بر بیان «عدم مشارکت» در انتخابات تاکید کرده و تصریح می کنند که ما اصلاح طلبان یک دوره از حق‌مان استفاده می‌کنیم و یک دوره استفاده نمی‌کنیم به دلیل اینکه امکان استفاده از آن نیست یا بعضا هم ممکن است بگویند فرقی نمی‌کند چه رای به این بدهیم یا به آن رای بدهیم؛ در این شرایط هم ترجیح می‌دهند از این حق‌شان استفاده نکنند.

اعضای این حزب رادیکال جریان اصلاحات همچنین با بیان اینکه عدم مشارکت در انتخابات به معنای تحریم انتخابات نیست، تاکید می کنند، تحریم انتخابات متکی به یک دستگاه انگیزشی است که به دنبال براندازی نظام و یک آلترناتیو برای کل ساختار است اما عدم مشارکت به معنای این است که به عنوان یکی از اجزای این نظام، به نحوه برگزاری انتخابات اعتراض دارم و شرکت نمی‌کنم. این دو موضوع را نباید با هم خلط کرد و باید تفاوت گذاشت.

اتحاد ملتی‌ها اما در بیان دلایل خود برای عدم مشارکت انتخابات مدعی هستند که اطلاعاتی که از وضعیت پیش ثبت‌نام‌ها علنی شد مشخص کرد، برخی اصلاح‌طلبان حتی سه هزار رای نیز در برخی مناطق نداشته و شکست آن‌ها باعث بی‌اعتباری جبهه اصلاحات می‌شود.

اعضای این حزب نزدیک به هسته سخت اصلاحات همچنین بدون اشاره به پیش ثبت نام بیش از ۹۰۰ نفری اصلاح طلبان در انتخابات مجلس، از عدم رای آوری چهره هایی سخن به میان می آورند که رای آور نبوده و ناشناخته هستند.

به باور اتحاد ملتی‌ها، چهره‌هایی که ثبت‌نام کرده‌اند چهره‌هایی هستند که حتی اگر انتخابات رقابتی بوده و احزاب و گروه‌ها فعال بودند، تقریبا ناشناخته هستند و در حوزه‌های انتخابیه خود شرایط رای‌آوری ندارند.

از نگاه این حزب اصلاح‌طلب برآوردها نشان می‌دهد که اقبال عمومی به جناح چپ کم است و این‌گونه ورود به صحنه انتخابات ریسک بالایی دارد!

پایان پیام/ت

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *