حماسه حضوری زنانه در ورزشگاه آزادی

حماسه حضوری زنانه در ورزشگاه آزادی

نشست خبری اجتماع ۲۲ تیر ماه، با عنوان «برای حجاب» با حضور خانواده معظم شهدا و جانبازان پیش از ظهر امروز در مجموعه فرهنگی سرچشمه برگزار شد.

حماسه حضوری  زنانه  در ورزشگاه آزادی

به گزارش خبرنگار گروه زندگی خبرگزاری فارس؛ نشست خبری مجموعه مردمی دختران انقلاب، پیش از ظهر امروز با حضور خانواده معظم شهدا ، جانبازان و اصحاب رسانه در مکان مجموعه سرچشمه برگزار شد.

نشست خبری «دختران انقلاب» در مجموعه فرهنگی «سرچشمه»

در ابتدای نشست «بهاره جنگروی»؛ مسئول مجموعه مردمی دختران انقلاب ، شهدا را اصلی ترین حامی دختران انقلاب و حجاب را وصیت آنها معرفی کرد و گفت:«جمع حاضر، جمع خانواده شهداست و حرف این خانواده ها حرف کسانی است که بابت این انقلاب هزینه داده اند.» جنگروی افزود:«حجاب اولویت منظومه فکری حضرت امام (ره) بود و کمتر از یک ماه از شکل گیری انقلاب، ایشان در سخنرانی کوبنده خود، تاکید بر حجاب شرعی زنان برای حضور در جامعه داشتند.»

وی با اشاره به وجود افرادی که می خواهند بگویند امام (ره) الزامی بر حجاب نداشتند گفت:«این افراد چون خودشان از قطار انقلاب پیاده شده اند و تفکراتشان دچار تغییر شده است، می خواهند از طریق تغییر تفکرات خود، خط امام و مواضع ایشان را دچار تحریف کنند.»

مسئول گروه مردمی دختران انقلاب تأکید کرد:«عده ای هم که زنان را ابزاری برای رای آوردن در انتخابات می دانند و سر حجاب در مناظرات کوتاه می آیند، بدانند که رهبری فرموده اندکشف حجاب حرام شرعی و سیاسی ماست و در مناظرات نبایدبحثی بر سر عدم الزام باشد.»

وی در ادامه خطاب به مسئولان افزود:«ما دختران انقلاب، خواهان عفاف، حجاب و حیا هستیم. چه من چادری، چه دختران ضعیف الحجاب، دلمان برای شهدا، رهبر و حجاب حضرت زهرا (س) می تپد. البته که آن دختر کم حجاب هم دختر ماست. اما نباید او را رها کرد. مداحان و هیأت های ما باید کم حجابان را جذب کنند و بی تفاوت از کنار آنها رد نشوند و با سخنی نرم امر به معروف و حجاب را تبیین کنند.» جنگروی تأکید کرد:«تفکر حاج قاسم رها کردن حجاب نیست. حاج قاسم بی تفاوت نبود. عده ای از رجل سیاسی کاسبان بدحجابی و بی حجابی هستند و با کج فهمی و میدان دادن به اقلیت کشف حجاب و اقلیتی که به دنبال ناهنجاری و بی قانونی هستند فکر می کنند می توانند سبد رای خود را پر کنند.» وی با تأکید بر اینکه مسئولان باید برنامه های خود در ارتباط با ناهنجاری های حوزه حجاب را به خانواده های شهدا ارائه دهند، با اشاره به سخن شهید بهشتی که گفت:«ما باید پاسخگوی بیست میلیون نفر باشیم»، خطاب به مسئولان گفت:«شما باید پاسخگوی ۸۰ میلیون از مردم باشید!»

اطلاعیه اجتماع بزرگ روز حجاب و عفاف

جنگروی در پایان سخنان خود، با اشاره به تجمع بزرگ روز حجاب و عفاف گفت:«ما دختران انقلاب، از سراسر ایران، روز پنج شنبه ۲۲ تیر ماه در ورزشگاه آزادی گرد هم می آییم تا دغدغه خود در قبال حجاب، حیا و عفاف را با صدای بلند بیان کنیم . خانواده های شهدا بعد از این تجمع خواهان ارائه برنامه های مسئولان درباره ساماندهی طرح های حجاب و عفاف خواهند بود. در این مراسم که متشکل از قسمت های مختلف است، توسط مادر شهید «آرمان علی وردی» به دختران حجاب اولی، چادر اهدا خواهد شد.»در ادامه این نشست، خانواده های شهدا به بیان نظرات خود پرداختند.

حضور خانواده شهدا در نشست خبری اجتماع بزرگ ۲۲ تیر ماه

برداران شهید جنگروی با اشاره به اینکه نگاه امام (ره) به این انقلاب، یک نگاه فرهنگی بوده است؛ یکی از ابعاد مبارزه با طاغوت را مبارزه با فساد و بی بند و باری دانستند و گفتند:« آقایان مسئول! این صحبت ها مال امروز نیست. زمامداران ما از ابتدا به مسائل فرهنگی کم توجه بودند و ما امروز داریم صدمه آن را می بینیم. همه سعی و تلاش ما در این چهار دهه دفاع از ناموس بوده است. جواب شهدا را چه می دهید؟ درخواست ما حضور پرشور و پر قدرت در اجتماع ۲۲ تیر است و مردم باید مطالبات خودشان را از حاکمیت بخواهند.» برادران شهیدان «اسماعیل» و «علی اصغر وصالی» هم با بیان اینکه از زندانیان سیاسی پیش از انقلاب هستند گفتند:« آن زمان اکثر بچه های زندان سیاسی، زندانی های حجاب و عفاف بودند، الان هم آمریکا چون از نظر نظامی حریف نبود، از نظر فرهنگی شروع به فعالیت کرد. آیه حجاب ، حرف خداست. باید حرف خدا در جامعه پیاده شود. دشمن می خواهد خیمه حجاب و عفاف را بشکند. ما خطاب به مسئولان می گوییم نترسید و پیش بروید و دل مادران شهدا را راضی کنید. باید با این همایش، جواب آمریکا و صهیونیسم را بدهیم.»

«باغبانی» رزمنده و جانباز دفاع مقدس نیز در این نشست خود را نماینده همه جانبازان معرفی کرد و گفت:« روزی در همین مکان بمبی منفجر شد و آیت الله بهشتی به شهادت رسید. کسی که شعارش حجاب و عفاف بود.» او مسئولان را خطاب قرار داد و گفت:« قوه قضائیه کجایی؟! جوانان، فساد را می بینند. آیا اگر شهید بهشتی بود اینطور عمل می کرد؟ شعار شهدای نماینده مجلس، حجاب و عفاف بود. نماینده مجلس! شما در چه مسیری قدم بر می داری؟! غرب مکتبی را آورده که می گوید زن جسم است و مرد چشم. اگر جسم به تایید چشم برسد مورد تایید است. باید جوانان را آگاه کنیم.»

در خاتمه برادر شهید مدافع حرم«عبداللهی»، خطاب به مسئولان گفت:«قانون جای خودش را دارد و کار فرهنگی جای خودش. شما باید قانون را پیاده کنید و مردم باید کار فرهنگی بکنند. نکته دیگر اینکه در این موضوع بحث بر سر دو قطبی گری نیست. اتفاقا ما بر ضد دو قطبی گری تلاش می کنیم.»

پایان پیام/

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *