خبرخوب| وقتی یک ایرانی همه معادلات را برهم می‌زند

خبرخوب| وقتی یک ایرانی همه معادلات را برهم می‌زند

در اولین روز هفته برایتان از خبرهایی می‌گوییم که هم اقتدار ملی دارد، هم تدابیری برای نیازمندان و هم خوبی در حق یکدیگر؛ بسته‌ای مسرت بخش که حتما به دلتان خواهد نشست.

خبرخوب| وقتی یک ایرانی همه معادلات را برهم می‌زند

گروه خبرخوب: «در این خاک در این خاک در این مزرعه پاک؛ به جز مهر به جز عشق دگر تخم نکاریم» نمی‌شود روز بزرگداشت مولوی باشد و در بسته خبرخوبمان یادی از این شاعر و عارف نامی ایران نکنیم؛ آن هم با بیتی که اساسا وصف حال قهرمانان خبرخوب است و توصیه‌ای برای همه مخاطبانی که در اولین روز هفته چشم دوخته‌اند تا ببینند امروز برایشان از کدام خوبی‌ها خواهیم گفت. البته امروز ۸ مهرماه ۱۴۰۲، علاوه بر روز بزرگداشت مولوی، روز جهانی ناشنوایان هم نامگذاری شده است. روزی که باید از صمیم قلب دست مریزاد بگوییم به تمام خانواده‌ها و والدینی که خود یا فرزندانشان از نعمت الهی شنوایی محرومند اما محکم ایستاده‌اند و با تمام قوا برای زندگی می‌جنگند.


کسب مدال ژیمناستیک برای نخستین بار در بازی های آسیایی

مدال تاریخی ژیمناستیک بعد از ۸۰ سال

این چند روزه نمایندگان کشورمان در بازی‌های آسیایی حسابی گل کاشتند و کام مان را شیرین کردند اما شیرینی همه مدال‌های هانگژو یک طرف و مدال «مهدی الفتی» ژیمناست شگفتی ساز کشورمان یک طرف. روزگذشته الفتی درحالی موفق به کسب مدال نقره بازی‌های آسیایی شد که ژیمناستیک ایران سال هاست برای رسیدن به چنین روزی تلاش می‌کند و این نقره دلچسب عملا مدالی تاریخی به شمار می‌رود که در ۸۰ سال گذشته بی‌سابقه بوده و همه معادلات ژیمناستیک آسیا را تغییر داده است.

مهدی الفتی با نمایش جذاب و مقتدرانه خود در فینال پرش خرک نشان داد که برای ورزشکاران ایرانی هیچ کاری نشد ندارد و اگر عزمشان را جزم کنند، مثل همین امروز می‌توانند قدرت‌های اول دنیا را مبهوت کرده و نام ایران را بر سر زبان‌ها بیندازند. روز گذشته دقیقا این اتفاق در هانگژو افتاد و مدعیان ژیمناستیک آسیا که در دنیا حرف اول را می‌زنند، انگشت به دهان ماندند و فهمیدند که از این پس باید نام ایران را هم در لیست رقیبان اصلی خود بگنجانند. خداقوت آقا مهدی! همه امید ما این است که تو آغازگر راهی جدید به سوی پله‌های اقتدار و مدال آوری در ژیمناستیک باشی. تویی که در برابر دیدگان همه مدعیان ژیمناستیک آسیا و دنیا بر پرچم ایران سجده می‌کنی تا رقیبانت رنگ این پرچم را برای همیشه در خاطر بسپارند.


معابر خاص برای فعالیت کولبرها درنظر گرفته می شود

خبرخوش برای کولبرها

حتما شما هم مثل ما، همیشه غصه کولبرها را خورده و از خدا خواسته‌اید تا سر و سامانی به اوضاع و احوال آن‌ها دهد؛ مردمان زحمتکشی که برای کسب لقمه‌ای نان، کوه و کمر را درهم می‌شکنند تا شرمنده زن و بچه خود نباشند. البته کولبری سن و سال نمی‌شناسد و از بچه ۱۳ساله گرفته تا مرد ۶۰ساله بسته به توان جسمی‌شان در این مسیر پر فراز و نشیب قدم می‌گذارند و عملا چاره‌ای جز کولبری ندارند. شاید تا اینجای قصه، تلخ باشد اما می‌خواهیم با یک خبرخوب، از تلخی این قصه کم کنیم و بگوییم که وعده رئیس جمهور برای سامان بخشیدن به اوضاع و احوال کولبران به وهله تحقق رسیده است.

براساس تدابیر صورت گرفته برای این قشر زحمتکش، قرار است با پیگیری دستگاه قضا، معابر خاصی برای کولبرها درنظر گرفته شود تا شرایط کار برای آن‌ها تسهیل شود و تضمینی باشد برای امنیت جانی کولبران در مسیرهای تعیین شده. این خبر به معنای آن است که از این پس دیگر عبور از مسیرهای صعب العبور به قیمت جان مردان این سرزمین و بی‌سامانی خانواده‌هایشان تمام نخواهد شد.


خانواده های محروم ایلامی زمستان گرمی را تجربه می کنند

گازرسانی رایگان به ۵۱۶ خانواده محروم ایلامی

نیمه دوم سال هم از راه رسید و از این بعد باید خودمان را برای پوشیدن لباس‌های زمستانی، گرم کردن خانه و گذر از سرمای زمستان آماده کنیم. اما خداراشکر که خیال بیشترمان از بابت انرژی و تامین گاز جمع است و با کمی صرفه جویی، دیگر نگرانی چندانی بابت تامین گرمای خانه‌هایمان نداریم. این حسی است که نه فقط ما پایتخت‌نشین‌ها بلکه تقریبا مردم همه شهرهای کشورمان از آن برخوردارند و هرساله هم تعداد کسانی که زمستان را با آرامش بیشتری سپری می‌کنند، بیشتر و بیشتر می‌شود، زیرا گازرسانی به اقصی نقاط کشور از شهرها گرفته تا روستاهای دورافتاده و محروم با تمام توان توسط مسئولان مربوطه درحال انجام است و هرروز خبری جدید در این بار به گوشمان می‌رسد. آخرین خبر هم مربوط به گازرسانی رایگان به خانواده‌های محروم ایلامی است.

مدیرعامل شرکت گاز ایلام از انجام عملیات گازرسانی به ۵۱۶ منزل مسکونی خانواده‌های محروم در استان خبر داده و گفته هزینه گازکشی داخلی این منازل تحت پوشش نهادهای حمایتی کمیته امداد امام (ره)، بهزیستی استان ایلام و شرکت گاز استان پرداخت شده است. او همچنین اعلام کرده، مددجویان نهادهای حمایتی که تاکنون از امتیاز و انشعاب گاز بهره‌مند نشده‌اند، می‌توانند با دریافت معرفی‌نامه از نهاد مربوطه و ارائه آن به شرکت گاز، از امتیاز کنتور و اشتراک رایگان گاز استفاده کنند.


با این روش هم می توان برکت را راهی زندگی ها کرد

کسب برکت به سبک کاسب اهوازی

واقعا همه چیز در پول و مادیات خلاصه نمی‌شود و آنچه در تراز بالاتری قرار می‌گیرد، انسانیت ما آدم هاست که عیارمان را هم مشخص می‌کند. شاید گاها برایتان پیش آمده که قصد خرید از مغازه‌ای را داشته‌اید اما رفتار نامناسب فروشنده، شما را از خرید منصرف کرده؛ حتی شاید پیداکردن کالای مورنظرتان در مغازه دیگری کار آسانی نبوده اما ترجیح داده‌اید قید خرید را بزنید و زیربار رفتار بد فروشنده نروید. البته این فقط یک روی سکه است و روی دیگر آن، فروشندگان خوشرو و چشم و دل سیری هستند که نه مشتری را می‌رانند و نه برکت را، بلکه با خدا معامله کرده و برکت را به شکل خاص‌تری روانه زندگی‌هایشان می‌کنند. درست مثل آقای فروشنده‌ای در اهواز که ظاهرا در کار فروش سرویس خواب است اما ترسی از کثیف شدن لحاف و ملحفه‌ها ندارد و با روی باز پذیرای تمام مردمی است که گرمشان شده و نیاز به نفسی تازه و جرعه‌ای آب دارند. مشتری و غیرمشتری فرقی نمی‌کند، فروشنده این مغازه عزمش را جزم کرده تا خیر و برکت درو کند و آخرت را با دنیا و مادیاتش طاق نزند.

۲۰ سال ناله‌هایی که بی‌اثر شد!

شاید بسیاری از مردان به سبب‌عدم آگاهی از وظایف خانم‌ها در قبال همسرانشان، زنان خود را مکلف به امور متعدد خانه داری بدانند و حتی سخت گیری‌هایی در این زمینه داشته باشند، اما باید بدانیم که دین اسلام چنین نگاهی به زنان ندارد و به شکل گسترده‌ای از کرامت زن در نقش یک همسر سخن گفته و پرداختن زنان به امور خانه داری را نه یک وظیفه بلکه یک عبادت برشمرده است که این نکته کلیدی نباید از چشم مردان پنهان بماند. آیت الله علی پهلوانی تهرانی از اساتید عرفان و از شاگردان ۴۰ساله علامه طباطبایی ضمن توصیه‌ای به مردان، در خصوص اهمیت تکریم همسران و ارزش این عمل نزد خداوند می‌گوید: «از همسرتان تشکر کنید هر چند غذایی که پخته، شور یا بد شده است. وقتی از غذا ابراز رضایت می‌کنید همسرتان خوشحال می‌شود و این باعث رشد و پیشرفت معنوی شما می‌شود. یک بار من در جوانی در خانه با خانواده بد اخلاقی کردم، در عالم معنا به من گفتند که بیست سال ناله‌های تو بی‌اثر شد!»

خوش‌خبر باشید!

و اما سخن پایانی، خبرهای خوبتان را در قالب دلخواه خود (عکس، متن، فیلم، صوت و…) تولید کنید و آن را با هشتگ #خبر_خوب در شبکه‌های اجتماعی منتشر کنید تا هم دیگران را در حال خوش خودتان شریک کنید و هم ما بتوانیم اخبار شما را بازنشر کنیم. اگر هم تمایل داشتید در هر یک از شبکه‌های اجتماعی که فعال هستید، خبرتان را از طریق اکانت khabar_khoub_iran@ یا شماره تلفن ۰۹۳۳۰۸۲۶۳۱۲ برای ما بفرستید. در این جشنواره فرقی نمی‌کند در ایتا و بله و روبیکا و گپ باشید یا در تلگرام و اینستاگرام و توئیتر و واتساپ؛ مهم این است که سهمی در حال خوش اطرافیان‌تان داشته باشید.

منتظر خبرهای خوب شما هستیم. خوش‌خبر باشید.

پایان پیام/

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *