خبرخوب| وقف خانه‌ ۴۰۰ میلیاردی

خبرخوب| وقف خانه‌ ۴۰۰ میلیاردی

این روزها بسته خبرخوبمان حول شجاعت و استقامت مردمی می‌چرخد که به پا خواسته‌اند و ابایی از دشمن ندارند، پس امروز هم با همین مقدمه شروع می‌کنیم و می‌رویم سراغ اخباری از پزشک و راننده و پلیس‌های خیر تا مردمانی دوستدار محیط زیست که بنای زندگی شان را برپایه مهر و خوبی چیده اند.

خبرخوب| وقف خانه‌ ۴۰۰ میلیاردی

گروه خبرخوب: در این روزهایی که احوالاتمان گره خورده به منادیان حق و حقانیت، گرچه اوقاتی توام با شادی و غم را از سر می‌گذرانیم اما با تمام این احوال، ته دلمان خوشحالیم و امیدوار. امید به اینکه به لطف خداوند و یاری صاحب الزمان (عج)، هرچه زودتر چهره حق برای تمام مردم دنیا روشن شود و آوازه رسوایی ظالمان به گوش همگان برسد و اما در چنین روزهای دلهره آوری، هیچ چیز آرامبخش‌تر از دعایی خالصانه برای ظهور آقا نیست. «اللهم عجل لولیک الفرجی» که یکصدا از گوشه گوشه دنیا به آسمان بلند شود و نه فقط قراری بر دل‌های بی‌قرارمان باشد، بلکه انشالله مقدمه‌ای شود برای ظهور اویی که وجود مبارکش، پایانی خواهد بود بر مرگ مظلومانه کودکان و مردمی که تنها جرمشان، دفاع از ناموس و میراثی به نام وطن است.


باز هم راهپیمایی دیگری از مردم ایران و جلوه ای از غیرت و انسانیت

ما همه با هم هستیم

بگذارید خبرخوب امروزمان را با چند عکس شروع کنیم. چند عکسی که کلی حرف برای گفتن دارد و مثل همیشه بیانگر حق و عدالتی است که مردم کشورمان خواهان آن به نفع مردم فلسطین هستند. آن‌ها این بار نه در روز قدس، بلکه در روزی عادی به خیابان آمدند تا مشت‌هایشان را در دفاع از مردمی مظلوم گره کرده و صدای همدردیشان را به گوش آن‌ها برسانند. با جرأت و بی‌مبالغه می‌گوییم این تصاویر جلوه‌ای از غیرت و انسانیت مردم ایرانمان دارد که سال‌های سال است با همین اجتماعات عظیم خود، دشمنان اسلام را مبهوت و درمانده کرده اند.


"دکترمحمدصادق پیروز لاهیجی" از بزرگترین خیران عصر حاضر است

آقای دکتری که چشم به مال دنیا ندارد

یک عمر هرآنچه درتوان داشت در طبق اخلاص گذاشت و از هیچ تلاشی برای درمان بیمارانش دریغ نکرد اما ۷۰ سال خدمت در تحقیق و درمان عرصه چشم پزشکی برایش کافی نبود و حتی ساخت مریض‌خانه، مدرسه، درمانگاه و سرای سالمندان خیریه هم او را اشباع نکرد و همچنان دلش می‌خواست کاری برای بیماران شهرش انجام دهد، پس این بار در سنین کهنسالی بدون هرگونه چشمداشتی به مال دنیا، دست به وقف بزرگ دیگری زد و ملک ۴۰۰ میلیارد تومانی خود در خیابان آرژانتین تهران را به نظام سلامت شهرستان لاهیجان هدیه کرد؛ البته او موقوفات دیگری را هم در برنامه دارد. این وصف حال کسی نیست جز «دکتر محمدصادق پیروز لاهیجی»، پزشک حاذق گیلانی که تاکید دارد: «دانش پزشکی خوب است اما کافی نیست و یک پزشک باید وظیفه‌شناس باشد.»

احتمالا با خواندن این خبر با خودتان می‌گویید کاش ما هم مال و اموالی برای بخشش داشتیم، پس به خاطر داشته باشید که خداوند در بخشی از آیه ۲۸۶ سوره بقره می‌فرماید: «یُکَلِّفُ اللّهُ نَفْسًا إِلاَّ وُسْعَهَا…»؛ (خدا هیچ کس را جز به اندازه طاقتش مکلف نمی‌کند…) پس خودتان را دست کم نگیرید و از هرآنچه در توان دارند انفاق کنید تا شما هم از این خیر بزرگ بی‌نصیب نمانید.


دعوت به کار آتش نشانی مشهد از "حجت لیانی" راننده ناجی حادثه آتش سوزی

راننده شیردل به خدمت در آتش نشانی دعوت شد

چند روز پیش خبری داشتیم از جسارت و ایثار یک راننده نیسان که برای نجات جان کارگردان گرفتار در حریق، بدون هرگونه ترس و واهمه‌ای از جان و مال خود، مستقیم به دل دیوار و آتش زد و سبب نجات ۶ فرد محبوس در کارگاه مبل‌سازی در روستای خلق آباد واقع در جاده مشهد شد. همان موقع که فیلم را دیدیدم از راه دور دست مریزاد گفتیم؛ هم به او و هم به تمام کسانی که پا به داخل حریق گذاشتند تا جان همنوعان خود را نجات دهند، اما امروز خبری تکمیلی از همان واقعه داریم. خبری که نشان می‌دهد، هیچ کار خیری بی‌جواب نمی‌ماند و خداوند گاهی پاداشش را زودتر از آنچه باید، شامل حالمان می‌کند.

خبر رسیده که مدیر عامل آتش‌نشانی مشهد از «حجت لیانی»، راننده ایثارگر مشهدی تقدیر و از او برای پیوستن به خانواده آتش‌نشانان داوطلب شهر مشهد دعوت کرده است. هنوز نمی‌دانیم که پاسخ آقا حجت به این دعوت آتش نشانی چیست، اما همین که مسئولان مربوطه از این اقدام به جا و شجاعانه، بی‌تفاوت نگذشته و سعی در جذب آقای راننده دارند، خودش خبری خوب در پاسخ به نیتی خوب است که امیدواریم بهترین‌ها را برای آن‌ها رقم زند.


از زمین به آسمان که می بارد، یعنی همین اهدای خون در هفته نیروی انتظامی!

هدیه گرانبهای مردان امنیت به بیماران در هفته نیروی انتظامی

شنیده‌اید می‌گویند «از زمین به آسمان می‌بارد»؟ این درست مصداق حافظان امنیتی است که در هفته نیروی انتظامی به جای آنکه چشمشان دنبال پاداش و تقدیر باشد، دست به کار شده‌اند تا هدیه‌ای ارزشمند به بیماران شهرشان بدهند. هدیه‌ای که بهایی ندارد و فقط می‌توان آن را به قیمت زندگی تمام بیماران نیازمندان خون ارزش‌گذاری کرد. می‌دانید از چه کسانی و چه چیزی حرف می‌زنیم؟ گرچه عکس بالا تقریبا گویاست اما بگذارید دقیق‌تر برایتان بگوییم؛ حرف از کارکنان انتظامی شهرستان اسفراین است که به مناسبت گرامیداشت هفته انتظامی، راهی مرکز انتقال خون شدند تا در اقدامی خداپسندانه، به اهدای خون بپردازند و در هفته نیروی انتظامی، هم هدیه‌ای به بیماران نیازمند خون دهند و هم هدیه‌ای برای خود کنار بگذارند؛ هدیه‌ای که نزد خدا محفوظ می‌ماند تا روز قرار.

می‌بینید؟ تا امروز دلمان به جانفشانی‌هایشان در حفاظت از جان و مال مردم و ایجاد امنیت در جای جای این مرز و بوم خوش بود و حالا هم به معرفتی که با بهانه و بی‌بهانه نثار هموطنان می‌شود. حالا دیگر قضاوت این مردان امنیت و دعای خیری که می‌خواهید بدرقه راهشان کنید با خودتان!


خیرات به سبک خانواده های دوستدار حیات وحش

کار جالب بازماندگان با تقبل هزینه آبشخور به نیت اموات

در بسته خبرخوبمان همه جور خوبی و انسانیت دیده بودیم الا این یک مورد را. چقدر افتخارآمیز است که مردم کشورمان نه تنها برای کمک به همنوعانشان از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کنند و از هر آنچه که دارند و ندارند برای امر خیر می‌بخشند، بلکه حتی برای دیگر آفریده‌های خداوند هم کم نمی‌گذارند و محیط زیست را فراموش نمی‌کنند. مثل بستگان مرحومان اصغر و محمود ابراهیمی که هزینه‌های ایجاد یک آبشخور در طبیعت منطقه حفاظت شده سنگ مس بم را به عهده گرفتند تا هم هوای حیوانات منطقه را داشته باشند و هم برای امواتشان کاری انجام داده باشند.

خوب است بدانید که توجه به حیوانات و مراقبت از حقوق آن‌ها در روایات بسیاری موردتاکید قرار گرفته و کار ارزشمندی شمرده می‌شود. در روایتی از رسول اکرم (ص) در کنزالعمال می‌خوانیم: «زنی بدکاره سگی را دید که بر سر چاهی له له می‌زند و کم مانده است از تشنگی بمیرد. او کفش خود را در آورد، به روسری خود بست و به وسیله آن از چاه آب کشید و به آن حیوان داد که به سبب همین کار آمرزیده شد.»

«وفرجنا به»؛ آنچه در ذکر فرج نباید فراموش کنیم!

درابتدای بسته خبری امروزمان از دعا برای ظهور صاحب الزمان (عج) گفتیم که تنها راه قطعی برای پیروزی حق بر باطل است اما خوب است در تکمیل حرف‌هایمان به توصیه‌ای از آیت الله بهجت هم اشاره‌ای داشته باشیم تا با ذکر این دعا، به یک فیض فردی هم برسیم. در روایتی از آیت الله بهجت در مورد دعای اللهم عجل لولیک الفرج والعافیة والنصر آمده: «هنگام خواندن این دعا و طلب ظهور ایشان، بعد از (اللهم عجل لولیک الفرج) بلافاصله بگویید (و فرجنا به)؛ یعنی برای خودتان نیز دعا کنید و از خدا بخواهید تا شما را در دسته یاران حقیقی امام زمان (عج) قرار دهد. چرا که ظهور آن حضرت زمانی موجب مسرت و خوشحالی است که با آمدن ایشان در صف یاران حقیقی او باشیم.»

خوش‌خبر باشید!

و اما سخن پایانی، خبرهای خوبتان را در قالب دلخواه خود (عکس، متن، فیلم، صوت و…) تولید کنید و آن را با هشتگ #خبر_خوب در شبکه‌های اجتماعی منتشر کنید تا هم دیگران را در حال خوش خودتان شریک کنید و هم ما بتوانیم اخبار شما را بازنشر کنیم. اگر هم تمایل داشتید در هر یک از شبکه‌های اجتماعی که فعال هستید، خبرتان را از طریق اکانت khabar_khoub_iran@ یا شماره تلفن ۰۹۳۳۰۸۲۶۳۱۲ برای ما بفرستید. در این جشنواره فرقی نمی‌کند در ایتا و بله و روبیکا و گپ باشید یا در تلگرام و اینستاگرام و توئیتر و واتساپ؛ مهم این است که سهمی در حال خوش اطرافیان‌تان داشته باشید.

منتظر خبرهای خوب شما هستیم. خوش‌خبر باشید.

پایان پیام/

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *