خبر خوب| آوازه حاج قاسم به اورست هم رسید

خبر خوب| آوازه حاج قاسم به اورست هم رسید

آماده‌اید؟! مثل همیشه چشم از خبر خوب برندارید که قرار است پابه‌پای هم در گوشه کنار ایران‌مان چرخ بزنیم. البته امروز فراتر از مرزها می‌رویم و خودمان را می‌رسانیم به اورست و از بام جهان محبوبیت حاج ‌قاسم عزیزمان را به نظاره می‌نشنیم.

خبر خوب| آوازه حاج قاسم به اورست هم رسید

گروه زندگی: آماده‌اید؟! مثل همیشه چشم از خبرخوب برندارید که قرار است پا به پای هم در گوشه کنار ایران‌مان چرخ بزنیم. البته امروز فراتر از مرزها می‌رویم و خودمان را می‌رسانیم به اورست و از بام جهان محبوبیت حاج ‌قاسم عزیزمان را به نظاره می‌نشنیم. خوب که سردارمان را به رخ دنیا کشیدیم از آنجا سر از یک مهمانی خاص با میزبانی حاج محمود کریمی در چیذر در می‌آوریم. مقصد بعدی‌مان هم روی ابرهاست و دیدار با یک شگفتانه و عیدانه ارتش در آسمان. خبرخوب امروزمان پایش به قم هم می‌رسد و به یک مغازه کوچک که ماجرای چادر‌های رایگانش نشسته در دل بسته امروزمان. هم سفر‌های عزیز بسم‌الله این شما و این بسته‌ای که هر روز بهانه دیدارماست با شما.

آوازه حاج قاسم به اورست هم رسید

تندیس‌اش هم به دلشان ترس نشاند. مردی که برای دفاع از حق مظلومان جهان به دل آتش می‌زد و بذر صلح می‌کاشت. آن خنده دلنشین و چهره محبوبش برای چه کسی می‌تواند خوشایند نباشد؟! می‌ترسند از اسمش، تندیس و عکسش و… اما حاج‌قاسم‌ما پرآوازه‌تر از این حرف‌هاست. آنقدر که نام و نشانش تا بام جهان و قله اورست هم رسیده. «روح‌الله کاظمی» کوه‌نورد قمی وقتی در یک رکورد بی‌نظیر طی24 ساعت موفق به فتح قله لوتسه و بعد قله اورست شد و نامش را در صدر کوهنوردان دنیا نشاند. بربام جهان ایستاد و مقتدرانه عکس حاج‌قاسم را روی دستانش بالا برد.


کوهنوردی که بربام جهان ایستاد و مقتدرانه عکس حاج‌قاسم را روی دستانش بالا برد.

مهمان‌های خاص محمود کریمی در چیذر

امام‌زاده علی‌اکبر چیذر روز میلاد پیامبر صلی‌الله علیه و آله مهمان‌های ویژه‌ای داشت. مهمان‌هایی از جنس نور که هیئت رایه‌العباس این‌بار بساط هیئت و جشن میلاد را به شوق قدم‌های آنها پهن کرده بود. حاج محمود کریمی امسال هم مانند سال گذشته قول و قرار عیدانه‌ای داشت با مرکز توان‌بخشی«هادی و مهدی» و آدم‌های زلالش. مولودی میلاد پیامبر را این مداح خوب کشورمان هم‌نوا با افراد ناتوان جمسی و ذهنی‌ خواند و عید را کنار آنها جشن گرفت. جشنی که به گفته محمود کریمی شیرین‌ترین جلسه‌ای بود که تا به حال در امام‌زاده علی‌اکبر برگزار شده! اصلا بفرمایید و شیرینی این لبخندهای زلال را خودتان با چشم‌هایتان ببینید.

عیدانه ارتش برای مردم چه بود؟!

روزی که گره بخورد به میلاد بزرگ‌مردی که سرور انبیا و اولیا الهی‌ است روز برکت و نعمت است و حالا ذره‌ای از این برکت را دیروز در قامت «کمان 19» پهپاد عیدانه ارتش به تماشا نشستیم. جدیدترین پهپاد ارتش که با رونمایی از آن در روز میلاد پیامبر«ص» و امام جعفر صادق«ع» کام‌مان شیرین‌تر شد و دلمان به اقتدار ایران‌مان گرم‌تر. کمان19 برای نخستین‌بار روز گذشته در رزمایش مشترک پهپادی ارتش با انجام پرواز موفقیت‌آمیز به چرخه عملیاتی ارتش وارد شد. عمده فعالیت این پهپاد در راستای جنگ الکترونیک است و می‌تواند سیستم‌های کامپیوتری وتسلیحاتی دشمن را دچار اختلال کند. اما عیدانه ارتش در این رزمایش به همین‌جا ختم نمی‌شود و شیرینی این خبرخوب وقتی بیشتر مزه می‌کند که بشنوید به گفته سخنگوی رزمایش مشترک پهپادی ارتش: بخش زیادی از تجهیزات و تسلیحات بومی استفاده شده در این رزمایش که به دست جوانان ایرانی طراحی و تولید شده به دلیل محرمانگی فناوری‌ها فعلا قابلیت رسانه‌ای شدن ندارد.


پهپادکمان 19 توسط ارتش رونمایی شد

اینجا رایگان چادر بگیرید!

روزی که با یک میز کوچک و سرمایه اندک در مترو کارش را شروع کرد، تصورش را نمی‌کرد خدا چنان به کسب و کارش برکت بدهد که یک روز واسطه کار خیر شود. «حمید نامدار مقدم» را می‌گویم کاسب جوان تهرانی که «رگال مهربانی» را برای اهدای چادر در مغازه‌اش به پا کرده. روزهای اول یک غرفه کوچک در مترو داشت و یک میز و چندچادر. وقتی می‌دید بعضی از خانم‌ها توان مالی خرید چادر نو را ندارند حسابی دل آزرده می‌شد. دلش می‌خواست حالا که کار در حوزه حجاب را انتخاب کرده‌ بتواند قدم خیری در این زمینه بردارد. آن روزها توان مالی این کار را نداشت اما از او حرکت و از خدا برکت. حالا صاحب مغازه است و طرحی را اجرا می‌کند به نام رگال مهربانی. بانوانی که برای خرید چادر می‌آید می‌توانند با اهدا چادر قبلی و قدیمی خود مبلغ قابل توجهی تخفیف بگیرند. این کاسب جوان‌ هم چادر‌های اهدایی را که سالم باشد را می‌نشاند روی رگال مهربانی و رایگان به دست مشتری‌های نیازمند می‌سپارد.


رگال مهربانی مغازه‌اش رایگان به دست مشتری‌های نیازمند چادر می‌سپارد.

زورآزمایی کنید! از پس دلتان برمی‌آیید؟

روزی جوانان شهر پیامبر«ص» سرگرم زورآزمایی و مسابقه وزنه‌برداری بودند. سنگ بزرگی‏ آنجا بود که که هر کس آن را بلند می‌کرد از همه قوی‌تر به شمار می‌رفت. در این هنگام رسول اکرم(ص) از راه رسیدند و پرسیدند: چه می‌کنید؟جوانان پاسخ دادند: داریم زورآزمایی می‌کنیم. می‌‏خواهیم ببینیم کدام یک از ما قوی‌تر و زورمندتر است. پیامبر به آن‌ها فرمودند: دوست دارید که من بگویم چه کسی از همه قوی‌تر و نیرومندتر است؟ جمعیت همه منتظر و نگران بودند که رسول اکرم کدام یک را به عنوان‏ قهرمان معرفی خواهد کرد؟ رسول اکرم(ص) فرمودند:«از همه قوی‌تر و نیرومندتر آن کسی است که اگر از چیزی‏ خوشش آمد، علاقه به آن چیز او را به انجام زشتی‌ها مجبور نکند و اگر زمانی عصبانی شد خودش را کنترل کند و همیشه حقیقت را بگوید و کلمه‌ای دروغ یا حرف زشت بر زبان نیاورد.»

خوش‌خبر باشید

و اما سخن پایانی، خبرهای خوبتان را در قالب دلخواه خود (عکس، متن، فیلم، صوت و…) تولید کنید و آن را با هشتگ #خبر_خوب در شبکه‌های اجتماعی منتشر کنید تا هم دیگران را در حال خوش خودتان شریک کنید و هم ما بتوانیم اخبار شما را بازنشر کنیم. اگر هم تمایل داشتید در هر یک از شبکه‌های اجتماعی که فعال هستید، خبرتان را از طریق اکانت khabar_khoub_iran@ یا شماره تلفن ۰۹۳۳۰۸۲۶۳۱۲ برای ما بفرستید. در این جشنواره فرقی نمی‌کند در ایتا و بله و روبیکا و گپ باشید یا در تلگرام و اینستاگرام و توئیتر و واتساپ؛ مهم این است که سهمی در حال خوش اطرافیان‌تان داشته باشید.

منتظر خبرهای خوب شما هستیم. خوش‌خبر باشید.

پایان پیام/

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *