خبر خوب| از شیرینی طوفان الاقصی تا طرح «رگال مهربانی» برای ترویج حجاب

خبر خوب| از شیرینی طوفان الاقصی تا طرح «رگال مهربانی» برای ترویج حجاب

بسته خبرخوب امروز را از دست ندهید که پر است از نوبرانه و حال خوب. از شیرینی ادامه‌دار طوفان الاقصی و طرح جالب «رگال مهربانی» برای ترویج حجاب برتر تا ماجرای جراحی زیبایی صورت ۳۰ دانش‌آموز و رونمایی از یک داروی صفرتا صد ایرانی برای درمان سرطان لنفوم.

خبر خوب| از شیرینی طوفان الاقصی تا طرح «رگال مهربانی» برای ترویج حجاب

گروه خبر خوب: بسته خبرخوب امروز را از دست ندهید که پر است از نوبرانه و حال خوب. از شیرینی ادامه دار طوفان مسجدالاقصی و طرح رگال مهربانی تا ماجرای جراحی زیبایی صورت ۳۰ دانش آموز و رونمایی از یک داروی صفرتا صد ایرانی برای درمان سرطان لنفوم.

*شما هم دهان‌تان را شیرین کنید!

مگر می‌شود جنایت‌های رژیم صهیونیستی را فراموش کرد؟ جنایت روستای دیریاسین و روزی که صهیونیست‌های غاصب از کشته‌های فلسطینیان پشته ساختند و پشته کشته‌ها را آتش زدند. تصویر چشمان کودکان آواره از خانه‌های غصب شده، جنایت صبرا و شتیلا و حمله به اردوگاه آوارگان فلسطینی و قتل و شکنجه و تجاوز و تکه تکه کردن جسد آوارگان فلسطینی، وقتی جنایت اردوگاه صبرا و شتیلا به بیمارستان‌های عکا و غزه درنزدیکی اردوگاه کشیده شد و صهیونیست‌ها به پرستاران و پزشکان و مجروحان هم رحم نکردند. ضجه‌های زنان و کودکان آواره از سرزمین مگر از خاطر تاریخ پاک می‌شود؟ ۷۰ سال ستم و ظلم و جنایت و حالا طوفان مسجد الاقصی آغاز بیداد مظلوم علیه ظالم بود و آغازی بر پایان ۷۰ سال جنایت و شیرینی دادن هم دارد و اینطور می‌شود که از دیروز تا حالا، در هر کوی و برزن جشن برپا شده و در حیاط این مجتمع هم بساط جشن کوچک برپا شده است. طبق معمول مخاطبان خبر خوب بین تصویری از این جشن جمع و جور با ما به اشتراک گذاشته است.
به امید آزادی کامل فلسطین…


رگال مهربانی؛ ایده کاسب خوش فکر برای ترویج حجاب

*اینجا از رگال مهربانی چادر نو بگیرید

از دیوار مهربانی روایت‌ها شنیده‌ایم در چند سال گذشته. حالا بشنوید از «رگال مهربانی» برای ترویج حجاب که بانی‌اش یک جوان دست به خیر و خلاق است به نام «حمید نامدار مقدم» و با این طرح صدها بانوی محجبه را پای کار خیر آورده است و به صدها بانو چادر هدیه داده برای داشتن حجاب برتر. ماجرا از روزی آغاز شد که حمیدخان نامدار یک غرفه کوچک را در یکی از ایستگاه‌های مترو اجاره کرد برای فروش چادر مشکی و آنجا با بانوانی مواجه شد که قدرت مالی خرید چادر را نداشتند و اینطور شد که طرح رگال مهربانی را از همان جا کلید زد. خانم‌ها چادرهای مشکی مازاد و بدون استفاده‌شان را می‌آورند برای هدیه دادن. چادرهایی که رنگ و رویی دارند و نو هستند در رگال مهربانی قرار داده می‌شود برای استفاده و صاحب مغازه در ازای آن مبلغی از خرید یک چادر نو را کم می‌کند چادرهای کهنه‌ای که خانم‌ها می‌آورند را به سه دسته تقسیم می‌شود. چادرهای در حد نو روی رگال مهربانی قرار می‌گیرند و اگر کسی توان مالی خرید چادر نو نداشته باشد می‌تواند یکی از این چادرها را به رایگان بردارد. چادرهای درجه دو را در ماه محرم به نیت اهدا کنندگان در اختیار موکب‌ها قرار دادند تا در سیاه‌پوش کردن موکب مورد استفاده قرار بگیرد و برای دسته سوم چادرها هم یک ایده ناب دارد برای اربعین سال آینده.»


جراحی رایگان زیبایی برای دانش آموزان نیازمند

*هزینه عمل زیبایی۳۰ دانش آموز از کجا آمد؟

در چند روز گذشته عمل جراحی زیبایی برای ۳۰ دانش آموز نیازمند به صورت رایگان انجام شد. تعجب کردید؟ عمل زیبایی آن هم برای دانش آموزان. چه نیازی است و چه ضرورتی. اما ماجرا آن طور که شما فکر می‌کنید نیست. فکرتان را از عمل جراحی زیبایی مرسوم بیرون بیاورید و دل‌تان را بگذارید پیش دل آن کودک یا نوجوانی که با ناهنجاری فک، صورت یا جمجمه به دنیا آمده است و چهره‌اش از حالت عادی خارج شده اما خانواده توان مالی پرداخت هزینه سنگین عمل جراحی زیبایی ترمیمی را ندارند. کودک مجبور است با همان چهره غیرعادی به مدرسه برود و خدا می‌داند که در ذهنش چه گذشته وقتی هم سن و سال‌ها مسخره‌اش کردند یا… حالا دانشجویان عضو کانون دانشجویی مرهم دانشگاه تهران بانی شدند برای پرداخت هزینه جراحی ۳۰ دانش آموزی که با این ناهنجاری روزگار می‌گذرانند. این دانش‌آموزان از استان هرمزگان و شهرستان‌های استان تهران با همکاری دانشگاه‌های علوم پزشکی و همچنین شبکه‌های بهداشت شناسایی شده‌اند و تصویر بالا را که ببینید قدر و قیمت این خبرخوب و کار بزرگی که دانشجویان انجام دادند دست‌تان می‌آید.


داروی ایرانی برای درمان سرطان لنفوم

*درمان سرطان لنفوم با داروی ایرانی

حتی فکرش هم شیرین است. فکر روزی که علم پزشکی آنقدر پیشرفت کند که حتی یک نفر در اثر ابتلا به سرطان از دنیا نرود. بد بیماری است این سرطان. معلوم نیست سر وکله‌اش از کجا پیدا می‌شود و چطوری سلول‌هایش تخته گاز در بدن تکثیر می‌شوند. اما جای بسی خوشحالی است که بعضی سرطان‌ها همین حالا درمان می‌شوند آن هم نه با داروهای آن‌ور آبی که با داروهای ساخت ایران و چه اتفاقی از این خوش‌تر و شیرین‌تر که یکی از این داروها که ماحصل سال‌ها تحقیق و پژوهش محققان ایرانی است برای درمان سرطان لنفوم وارد بازار شده است. باعث افتخار است که ایران در دو دهه اخیر پیشرفت‌های عجیب و غریبی در درمان سرطان داشته و در بخش جراحی، رادیوتراپی و شیمی درمانی مطابق با سایر کشورهای جهان پیشرو است و تولید داروی «ایبروتینیب» برای نخستین بار در ایران گواهی بر این ادعا است. قرص ایبروتینیب برای درمان سرطان لنفوم در شرکت دانش‌بنیان زیست تخمیر از شرکت‌های عضو پارک فناوری پردیس تولید شده است. در سال‌های گذشته قرص ایبروتینیب به عنوان جایگزین درمان‌های ناموفق بیماران مبتلا به لنفوم معرفی شده و این نوع درمان، در داخل کشور هم مورد استفاده قرار می‌گیرد. به امید شفای همه بیماران…

*سلام بر توای مطلع از احوال ما…
آیت الله محمدتقی بهجت (ره) فرمودند: «باید اعتقاد داشته باشیم که عنایت و امداد حضرت غائب (عجل‌الله‌تعالی‌فرجه‌الشریف) در وقایع و حوادث و گرفتاری‌ها نسبت به شیعیان، شامل است و آن حضرت، امام مُفترضُ‌الطاعة و حیّ است و قطعاً ظهور خواهد نمود و او «عَیْنُ اللهِ النّاظِرَةُ» و بر احوال ما مطلع است. »
سلام بر توای مطلع از احوال ما… قطعا دست یاری‌ات پشت سر مظلومان ملت فلسطین است. لطفتان مستدام تا رسیدن به پیروزی مظلوم بر ظالم، یا نور الله فی ظلمات الارض، یا مولای یا صاحب الزمان (عج) …

خوش‌خبر باشید!
و اما سخن پایانی، خبرهای خوبتان را در قالب دلخواه خود (عکس، متن، فیلم، صوت و…) تولید کنید و آن را با هشتگ #خبر_خوب در شبکه‌های اجتماعی منتشر کنید تا هم دیگران را در حال خوش خودتان شریک کنید و هم ما بتوانیم اخبار شما را بازنشر کنیم. اگر هم تمایل داشتید در هر یک از شبکه‌های اجتماعی که فعال هستید، خبرتان را از طریق اکانت khabar_khoub_iran@ یا شماره تلفن ۰۹۳۳۰۸۲۶۳۱۲ برای ما بفرستید. در این جشنواره فرقی نمی‌کند در ایتا و بله و روبیکا و گپ باشید یا در تلگرام و اینستاگرام و توئیتر و واتساپ؛ مهم این است که سهمی در حال خوش اطرافیان‌تان داشته باشید.

منتظر خبرهای خوب شما هستیم. خوش‌خبر باشید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *