خبر خوب| این بانوی ایرانی به فرمایشات رهبر انقلاب عمل کرد

خبر خوب| این بانوی ایرانی به فرمایشات رهبر انقلاب عمل کرد

امروز برایتان از اهدای زمین رایگان به 2500 خانوار تهرانی می‌گوییم و کیف‌تان را با خبر نخستین مدال کوراش زنان کوک می‌کنیم. در آخر هم برایتان روایت بانوی کارآفرینی را می‌آوریم که فرمایشات رهبر معظم انقلاب را روی چشمش گذاشت.

خبر خوب| این بانوی ایرانی به فرمایشات رهبر انقلاب عمل کرد

گروه خبر خوب:بعضی شب‌ها دیر صبح می‌شود؛ ولی بالاخره صبح می‌شود، سخت می‌گذرد، اما مهم این است که بالاخره رنگ خورشید به نگاه ما می‌خورد. نمی‌دانیم اکنون در کدام مرحله از زندگی‌تان هستید ، اما این را بدانید که هیچ سختی قرار نیست ماندگار باشد.

خدای مهربان که غنی و تواناست به ما گفته است: «ألَیسَ اللهُ بِِکافٍ عَبدَهُ» آیا خداوند برای کفایت امور بنده‌اش بس نیست؟ یعنی‌ای بنده‌ من، برای همه‌ کسری و کمبودهای دنیوی و اخروی‌ات من هستم.
این سخن خدا چقدر انسان را راحت می‌کند و به او آرامش می‌بخشد؟! لذاست که فرمود: ألا بِذِکرِ اللهِ تَطمَئِنُّ القُلوبُ، دل‌ها با یاد خدا آرامش می‌یابد.


۲۵۰۰ خانواده دارای سه فرزند و بیشتر در استان تهران، زمین رایگان اهدا شد.

* اهدای زمین رایگان به ۲۵۰۰ خانوار تهرانی

اولین خبر خوب امروزمان حسابی کیف‌تان را کوک می‌کند؛ جانم برایتان بگوید که همزمان با میلاد پیامبر (ص) تحت عنوان پویش پیامبر رحمت با حضور وزیر راه و شهرسازی به ۲۵۰۰ خانواده دارای سه فرزند و بیشتر در استان تهران زمین رایگان اهدا شد. متراژ زمین‌ها بین ۲۰۰ تا ۴۰۰ متر است. این زمین‌ها در شهرهای پرند، رباط کریم، اسلامشهر، فیروزکوه، دماوند، پاکدشت و پیشوا تحویل متقاضیان شد. فرآیند اختصاص این زمین‌ها بر اساس ارزش قطعات است. بدین صورت که برخی قطعات به یک خانواده، دو خانواده یا سه خانواده واگذار می‌شود.

افراد مشمول، خانواده‌هایی هستند که در سامانه طرح‌های حمایتی مسکن ثبت نام کرده و پالایش شدند. اما اگر از این طرح جا ماندید نگران نباشید مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران گفته است، واگذاری زمین در فصول مختلف سال مجددا تکرار می‌شود و خانواده‌های دارای ۴، ۵، ۶ و ۷ فرزند در اولویت این قطعه زمین‌ها هستند.


«دنیا آقایی» نخستین مدال کوراش زنان در بازی‌های آسیایی را به رنگ نقره کسب کرد.

* نخستین مدال کوراش زنان ایرانی

اما بشنوید از افتخار آفرینی یک دیگر از بانوان ایرانی؛ «دنیا آقایی» در وزن ۷۰-کیلوگرم کوراش (نوعی از رشته کشتی) طی چهار دقیقه مبارزه پیروز شد و برنز خود را مسجل کرد. دنیا آقایی در مسابقه فینال برابر دان یو از کشور میزبان ضربه فنی شد تا نخستین مدال کوراش زنان در بازی‌های آسیایی را به رنگ نقره کسب کند.
آقایی که امروز جواب ۱۵ سال تلاش و زحمت در رشته کوراش و جودو را گرفت، می‌گوید: «خیلی دوست داشتم که مدال طلا را به‌دست بیاورم اما متاسفانه نشد. از همه کسانی که در این مسیر به من کمک کردند، تشکر می‌کنم. امیدوارم که بتوانم جبران کنم.» خوش خبر باشید بانوی ایرانی. همیشه بدرخشید.

بالابر ایرانی در استان قزوین رونمایی شد.

* یک بالابر ایرانی

اما بشنوید از طراحی یک بالابر ایرانی که در استان قزوین از آن رونمایی شد. این دستگاه بالابر بیمار به منظور سهولت در جابجایی و مراقبت از معلولین و یا بیماران با مشکلات حرکتی و یا سالمندان مورد استفاده قرار می‌گیرد. از این دستگاه برای انتقال بیماران روی تخت به ویلچرو یا به زمین و یا بالعکس کاربرد دارد. البته برای انتقال به سرویس بهداشتی و حمام و نیزخودرو نیز کاربرد دارد. این بالابر علی رغم کوچک بودن می‌تواند بیمار را به صورت ایستاده جا به جا کند. اجزای این دستگاه به راحتی جدا می‌شود و تا وزن ۱۳۰ کیلو گرم را ساپورت می‌کند.


«زینب حیدری» بانوی طلبه ۳۹ ساله خوزستانی که امروز به‌عنوان یک عروسک‌ساز خلاق و موفق شناخته می‌شود.

* کارآفرین خوش فکر خوزستانی

زنان ایرانی همیشه میدان‌دار کارهای بزرگ بوده‌اند، آخرین خبر خوب امروزمان هم از یک بانوی طلبه ۳۹ ساله خوزستانی است که امروز به‌عنوان یک عروسک‌ساز خلاق و موفق شناخته می‌شود؛ «زینب حیدری» یک کارآفرین خوش‌فکر است که عروسک‌های ایرانی ـ اسلامی «آلاء» و «علا» را ساخته است. بعد از این فرمایشات رهبر معظم انقلاب که فرمودند: «هرجا که قرار گرفته‌اید، همان‌جا را مرکز دنیا بدانید و آگاه باشید که همه کارها به شما متوجه است.» در ذهنش جرقه‌ای زد. با خودش گفت: من الان که به مدارس دخترانه رفت‌وآمد دارم، در مرکز جهان قرار دارم. باید به سهم خودم، کاری برای این بچه‌ها انجام بدهم. اینطور بود که انگشترش را فروخت و کلی پارچه نمدی در رنگ‌های مختلف، انواع لوازم تحریر و وسایل تزیینی خرید تا ایده‌ای که به ذهنش رسیده بود را اجرا کند.

خواهر همسرش هم با اینکه دو فرزند کوچک داشت، هفته‌ای یک روز از اهواز به خانه این بانوی خوش فکر در اندیمشک می‌رفت و با هم محصولات هنری درست می‌کردند و با استفاده از نمد، عروسک دخترک‌های زیبای باحجاب درست می‌کردند و آنها را روی دفترچه خاطرات می‌چسباندند. یا این ایده را به صورت سرمدادی اجرا می‌کردند.

اوایل این محصولات هنری را به‌عنوان هدیه به بچه‌ها می‌دادند و آنها هم خیلی خوششان می‌آمد اما از یک جایی به بعد، مدارس اندیمشک از کارشان استقبال و دعوت کردند این محصولات را در قالب نمایشگاه در مدارس به نمایش و فروش بگذارند. تازه آنجا بود که فهمیدند چقدر جامعه به محصولات هنری با درون‌مایه حجاب نیاز دارد. او حالا یک جمع ۱۰ نفری را با خود همراه کرده است و بعد از آموزش‌هایی که به ۹ خانم همکارش داد، آن‌ها کار را در خانه‌های خودشان شروع کردند و هرچه گذشت، در عروسک‌سازی به مهارت بیشتری رسیدند. موفق باشید بانوجان.

* غیبت ممنوع!

در پایان بسته خبری‌مان توصیه‌ای برایتان دارم، از حجت الاسلام تراشیون استاد تربیتی، غیبت آن واقعیتی است که شما حق گفتنش را ندارید، مثلاً به خانه کسی می‌روید که غذایش بد شده، شما حق ندارید بیرون خانه بگویید غذای او بد بود. مرحوم فقیه یزدی نقل می‌کند؛ روزی مادرم شروع به غیبت یکی از عروس‌ها کرد، گفتم غیبت نکن، گفت حقش است و به غیبت ادامه داد. فقیه یزدی سرش را روی پای مادرش گذاشت و شروع کرد به ضجه زدن، که مادر بس کن، مادر دلش به رحم آمد و ادامه نداد اما فقیه یزدی گفت باید بروی حلالیت هم بطلبی.
بعدها به فقیه یزدی گفتند چه شد که اینگونه ضجه زدید؟ این ضجه‌ها عجیب بود. فرمود من در آن لحظه با چشمان خود دیدم که مادرم را داخل آتش بردند.
این یعنی همان لحظه که شما غیبت می‌کنید، در آتش رفته‌اید اما آن چشم بینا را ندارید آتش را ببینید؛ در قیامت پرده از روی آتش بر می‌دارند.
حواستان باشد ابد در پیش داریم.

*خوش‌خبر باشید

و اما سخن پایانی، خبرهای خوبتان را در قالب دلخواه خود (عکس، متن، فیلم، صوت و…) تولید کنید و آن را با هشتگ #خبر_خوب در شبکه‌های اجتماعی منتشر کنید تا هم دیگران را در حال خوش خودتان شریک کنید و هم ما بتوانیم اخبار شما را بازنشر کنیم. اگر هم تمایل داشتید در هر یک از شبکه‌های اجتماعی که فعال هستید، خبرتان را از طریق اکانت khabar_khoub_iran@ یا شماره تلفن ۰۹۳۳۰۸۲۶۳۱۲ برای ما بفرستید. در این جشنواره فرقی نمی‌کند در ایتا و بله و روبیکا و گپ باشید یا در تلگرام و اینستاگرام و توئیتر و واتساپ؛ مهم این است که سهمی در حال خوش اطرافیان‌تان داشته باشید.

منتظر خبرهای خوب شما هستیم. خوش‌خبر باشید.

پایان پیام/

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *